Zülal İsminin Anlamı

Zülal İsmi

Zülal İsminin Anlamı Kullanılmak istenen ya da sahip olunan isimlerin anlamları, pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Günümüzde dikkat çeken isimler arasında yer alan Zülal, anlamı merak edilen bir isim olmaktadır. Zülal isminin anlamı nedir? sorusu, sıklıkla araştırılmaktadır. Açıklanacak olursa; Ak ve dur anlamını ifade etmektedir. Sürekli olarak akan ve akıp duran anlamlarını taşımaktadır. Ayrıca parlayıcı, çok parlayan ve aydınlık olarak da ifade edilir. Duru, şeffaf, berrak, saf ve tatlı su manalarına da gelir. Zülal TDK’deki anlamı ise, tatlı olan ve saf olan su şeklinde olmaktadır.

Ülkemizde Zülal ismi, kadınlar tarafından kullanılan bir isimdir. Bu ismin kökenin ise, Arapçaya dayandığı bilinmektedir. Ayrıca Kur’an’da geçip geçmediği de, merak edilen konulardandır. Zülal ismi, Kur’an’da geçen bir isim olmamaktadır.

İsimlerin kişilik analizi, çoğu insan için büyük önem taşımaktadır. Bu noktada Zülal isminin kişilik analizi açıklanacak olursa, şu şekilde belirtilebilir; Bu isme sahip kişiler aile yaşantısına önem vermektedir. Ailelerini hayatlarının en önemli noktasına koyarlar ve ailedeki her bir bireye oldukça değer verirler. İkili ilişkiler konusunda da, oldukça seçici bir tavır sergilemektedirler. Çünkü doğru kişiyi bulmayı amaçlamaktadırlar. Doğru kişi ile karşılaştıklarında, hayatlarını ona adamaktadırlar. Anlayışlı ve hoşgörülü bir yapıya sahiptirler. İş konularında temkinli ve sabırlı olmaktadırlar. Ayrıca azimli olup, istedikleri hedeflere kolay bir şekilde ulaşabilirler. Maddi açıdan sıkıntı çekmemektedirler. Çok fazla arkadaşları bulunmaz ama arkadaşlık ilişkisiyle bağlandığı kişiler ile bağları kuvvetlidir. Heyecanlı bir yapıları bulunur. Bu sebepten heyecanlandıklarında gözleri kimseyi görmez ve bazen kırıcı tavırlar sergileyebilirler. Geniş bir ruha sahiptirler.

Bu ismin olumlu özellikleri arasında, yaratıcı ve arkadaş canlısı olması vardır. Ayrıca iyimser, hoşgörülü, ılımlı, uzlaşmacı, huzuru seven, sanatsal, adil, zevk sahibi ve tatlı dilli olma özellikleri de sayılabilmektedir. Olumsuz özellikleri ise, aşırı şekilde detaylara takılması ve oldukça titiz olmasıdır. Zor affeden ve zor memnun olan tavırları da bulunmaktadır. Hayatlarında yaşadıkları her şeyi aşırı bir şekilde sorgulamakta ve kuşku duymaktadırlar. Zülal ismine sahip kişilerin fiziksel özellikleri ise, pürüzsüz bir cilde sahiptirler. Atletik vücut yapıları bulunur. Kalın ve gür ses tonuna sahiptirler. Düz yapıda saçları bulunmaktadır.

İsimlerin harf analizi, insanların kişiliği hakkında ipuçları sunmaktadır. Bu noktada oldukça önemli olabilmektedir. Zülal isminin harf analizi şu şekildedir; Z: Bilimsel konularda okumayı seven kimseleri çağrıştırmaktadır. Ü: Engellerle mücadele eden kişiler olmaktadırlar. L: Sanatsal konularda yeteneğe sahip olan kişilerdir. A: Enerjik ve atılgan yapıya sahip olan kişilerdir. L: Sanatsal konularda yeteneğe sahip kişileri çağrıştırmaktadır.

İsimler tercih edilirken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de, bu isme benzeyen isimlerin neler olduğudur. İlk çocuklarına Zülal ismini koyan anne ve babaların araştırdıkları konular arasında Zülal ismine benzer isimler yer almaktadır. Kadın ve erkek olarak farklı kategorilerde sıralanan isimlerden bahsedilecek olursa, Kadın isimleri arasında Züleyha, Zülfiye, Zülfizar, Hilal, İclal, Gülal, Zülüf, İstiklâl, Delal, Zeyyal ve Zuhal yer alırken erkek isimleri arasında ise, Zülfikar, Zülküf, Zülfükar, Zülfü, Bilal, Zeynel, Celal ve Zeynal yer alır.

Zülal ismi hakkında merak edilen bir diğer konu da caiz olup olmadığı hakkındadır. Zülal ismi caiz mi sorusuna verilecek cevap, caiz olmayan isimler arasında yer almadığıdır. Anne ve babalar çocuklarına bir ismi koymak istediklerinden mutlaka isim anlamına ve analiz sonuçlarına bakarak tercih etmeleri gerekir.

Birçok kişi bu ismi taşıyan ünlü isimleri merak etmektedir. Zülal ismine sahip olan ünlüler arasında, güzel ve başarılı oyuncu Sude Zülal Güler yer almaktadır. Bu isme sahip olan bir diğer ünlü isim ise, gazeteci Zülal Kalkandelen’dir.

zulal-isminin-anlami-50055
Zülal İsminin Anlamı

Zülal isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ak Ve Dur, Akıp Git Ve Dur, Akıp Dur, Sürekli Olarak Ak
  • 2 – Çok Parlak, Parlayıcı, Aydınlık
  • 3 – Duru, berrak, şeffaf
  • 4 – Saf, berrak, tatlı, hafif, güzel, soğuk su. * Yumurta akı

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zülal ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zülal ismini kullanan 9.262 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zülal ismini kullanan 2.059 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zülal ismini kullanan 822 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zülal ismini kullanan 400 kişi bulunmaktadır.

Zülal isminin Türkiye sıralaması

Zülal en çok kullanılan 1134. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 550. isimdir.

Zülal ismini kullananların sayısı, son bir yılda 151 kişi artmıştır.

Zülal isminin Harf Analizi

Kişiye Zülal ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Zülal İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zülal ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zülal isminin anlamını gözden geçirin!

Zülal İsminin Numerolojisi

Zülal isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
Ü: yirmi altı
L: on beş
A: bir
L: on beş
TOPLAM: 86

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap