Yunus İsminin Anlamı

Yunus İsminin Anlamı

Yunus isminin anlamı 6 farklı şekilde tanımı gerçekleştirilir. Bal damlası ve bal gibi, bir peygamber adı, bir takımyıldızının ismi, Kur’an’ı Kerim’de geçen bir sure ismi, Türk Dil Kurumu’nun ılık ve sıcak denizlerde yaşamış olan etçil memeli hayvan olarak bilinir.  Uzun süre bir balığın içinde kaldığı bilinen ve Kur’an-ı Kerim’de ismi zikredilen 25 peygamberler arasında yer alan Hz Yunus Aleyhisselam’ın Kur’an-ı Kerim’de anlatımı, Yunus isminin cinsiyeti erkek, kökeni Arapça, Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor.

Yunus isminin TDK’daki anlamı, Yunus ismi ne demek bu kısımda sözlük anlamı iki farklı şekilde araştırılabilir. Türk Dil Kurumu Genel Türkçe sözlük anlamı yunuslar ve balinalar diğer bütün memeliler gibi ciğerleri ile solunum yapan canlı.

Bu sebeple nefes almak için düzenli olarak su yüzeyine çıkan başlarının üstünde hava alıp vermelerini sağlamış olan bir delik olan balık çeşidi. Genel olarak Türkçe lügati balinalardan ılık ve sıcak denizlerde sürüler şeklinde yaşamış olan boyları yaklaşık olarak 3 metreyi bulan, özellikle denizde yukarı doğru sıçraması ile tanınan ağzı gaga şekline benzeyen uzamış etçil memeli canlı.

Yunus isminin analizi, çekici bakımlı alımlı ılımlı tiplerdir. Yunus isminin anlamı bu ismi taşıyan kişilerde şeytan tüyü vardır. Herkesin gönlünü rahat bir şekilde kazanabilir. Fikir konusunda sabit bir fikirleri olmaz çoğu zaman değişiklik yapabilir. Kimi zaman çok hoş sohbetli kimi zamanda aşırı suskun olabilirler. Yunus isminin anlamı bu ismi taşıyan kişilerin olumlu yönleri, arkadaş canlısı, yeni amaçlar peşinde ilerleyen, özgürlüğünü seven, çekincesiz ve dışa dönük sıcakkanlı küçük şeylerle mutlu olmayı bilen, gelişimci aktif. Macerayı seven, canlı, sempatik, şakacı yönleri gelişmiş, iyimser, yenilikçi, hevesli, sosyal, hoşgörülü, neşeli, deneyimi açık, sporcu, değişimi talep eden.

Yunus isminin anlamı bu ismi taşıyan kişilerin olumsuz yönleri, hiçbir şekilde vazgeçmeyen, duygularını bastıran, kolayca incinebilen, yıkıcı davranabilen, aşırı duyguları olan, kuşkucu kişilikleri vardır. Yunus isminin anlamı ve bu ismi taşıyan kişilerin fiziksel özellikleri? Saçları kalın ve gür dalgalı şekilli, sağlıklı bir görüntüye sahip, alın kısmı açık, alın yapısı geniş ve düz. İri ve yuvarlak gözlere sahip, kaşları eğik şeklinde, dik ve enerjik duruşa sahip kişilerdir.

Yunus isminin kişilik analizi, Yunus ismine sahip olan kişiler güçlü kişilikleri olan etkinlikler başlatma, takipçiler yerine lider olma özelliği vardır. Belirli hedeflere odaklanır yeni fikirlerin zenginliğini deneyimleme ve bu fikirleri verimli kararlı uygulama yeteneğini bulunan. Cesur ve bazen agresif olma eğilimi vardır. Eşi olmayan bireyler olarak sanatla ilgilenme eğilimindedir. Bazı zamanlarda inatçı gururlu ve sabırsız davranırlar. Özel yaşamlarda kendilerini çok fazla önde bulundurur ve karşı taraftan sürekli ilgi görmek isterler ilgi görmeyince kendi ilgisini başka yöne çevirebilir.

Yunus ismi caiz mi, Yunus isminin koyulması caizdir yine de isim koyulurken Yunus isminin anlamını gözden geçirmek gerekir. Yunus ismi Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor. Kur’an-ı Kerim’de Yunus Peygamber yaşam ile alakalı anlatım vardır. Dini yönden Kur’an-ı Kerim’de geçtiği için Yunus ismini koymak caizdir.

Yunus ismine benzer isimler, Okyanus, Yunis.

Yunus isminde olan ünlüler, Yunus isminde bir ünlüye rastlanmamıştır. Yunus isminin numerolojisi, Yunus isminin anlamı bu isimde bulunan harflerin alfabede karşılık olan gelen sıra numaraların toplamı ismin numerolojisi sayısını verir. Y harfi 28, u harfi 25, N harfi 17, u harfi 25, s harfi 22 Toplam sayı olarak 117 rakamını buluyor.

yunus-isminin-anlami-25574
Yunus İsminin Anlamı

Yunus isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bal Damlası, Bal Gibi
  • 2 – Bir Peygamber Adıdır.
  • 3 – Bir Takım Yıldızın Adı.
  • 4 – Suresi.
  • 5 – Ilık ve sıcak denizlerde yaşayan etçil memeli hayvan.
  • 6 – Uzun müddet bir balığın karnında kaldığı rivayet edilen ve Kur’an-ı Kerim’de ismi geçen 25 peygamberden birisi. Hz. Yunus (a.s.). Kur’an-ı Kerim’in

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Yunus ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yunus ismini kullanan 132.524 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yunus ismini kullanan 24.071 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yunus ismini kullanan 7.699 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yunus ismini kullanan 5.199 kişi bulunmaktadır.

Yunus isminin Türkiye sıralaması

Yunus en çok kullanılan 82. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 41. isimdir.

Yunus ismini kullananların sayısı, son bir yılda 843 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Yunus isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Yunus isminin Harf Analizi

Kişiye Yunus ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Yunus İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yunus ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yunus isminin anlamını gözden geçirin!

Yunus İsminin Numerolojisi

Yunus isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
U: yirmi beş
N: on yedi
U: yirmi beş
S: yirmi iki
TOPLAM: 117

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap