Yosma İsminin Anlamı

yosma-isminin-anlami-87940

Yosma İsminin Anlamı Nedir?

Anne ya da baba olmak; dünyanın en güzel duyguları arasında birinci sırada gelmektedir. Her bir birey bu duyguyu tatmak ister. Evlat sahibi olacağını öğrenen anne ve babalar, isim arayışı içerisine girmektedirler. Ebeveynler bebeklerine hayatı boyunca taşıyacağı güzel anlamlar içeren isim vermek istemektedirler. Yosma ismi de bu isimler arasında yer almaktadır. Yosma TDK deki anlamı Şen, Fettan ve güzel demektir. Genç kadın olarak da ifade edilmektedir.

Yosma isminin anlamı çoğu zaman ise zarif, kıymetli, edalı, işveli, şen ve güzel olarak ifade edilmektedir.

Yosma ismi kökeni itibari ile Türkçe’dir ve oldukça eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Bu neden ile Kur-an’ı Kerim’de geçmemektedir. İslam dini çocuklara konulacak olan isimlerinin anlamının güzel olmasını, kötü anlamlar taşıyan isimlerin değiştirilmesini önermektedir. Yosma isminin anlamı, itibari ile çocuklara verilmesinde bir sakınca yoktur. Bu şekilde Yosma ismi caiz mi? Sorusuna da yanıt verilmiş olmaktadır.

Yosma isminin anlamı, ebced değeri 151 dir. Esması ise EL – ALİM dir. Gün içerisinde 150 defa okunması oldukça faydalıdır. Esmanın okunma saati ise Jüpiter saatidir.

Yosma isminin Arapça yazılışı ‘’???’’ şeklindedir.

Yosma isminin analizi yapılarak, isim sahibinin nasıl bir karakterde olduğu hakkında ipucu elde edilebilir. İsimde yer alan her harf, karakteristik bir özelliği belirtmektedir.

  • Y harfi; güçlü bir karakteri simgeler. Ancak bu karakterin geçmişte yaşananları unutmadığı ve kinci bir tarafının olduğunu da belirtir.
  • O harfi; gizemli olmayı seven, ancak keşfedilmeyi de arzulayan bir yanın olduğunu simgeler. Sır saklamak ve gizlilik onun en temel özelliği olduğunu belirtir.
  • S harfi; hayalperestliği simgelemektedir. Hatta aşırılığa kaçmayı sorun etmez ve bu şekilde eğlenildiğini belirtir.
  • M harfi; zekayı ve başarıyı simgeler. Özellikle ticarette yaşanılması muhtemel başarıyı belirtir.
  • A harfi; mantığı, atılganlığı ve enerjiyi simgeler. Spora olan yatkınlığı ve olayları algılama kapasitesinin yüksekliğini de belirtir.

Yosma isminin anlamı içerisinde verilen bilgiler arasında ismin sayı analizi de yer almaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde Yosma isminin numerolojik değerinin 85 olduğu görülmektedir.

Yosma isminin anlamı ile beraber, ismin kişilik analizi de değerlendirilmelidir. Bu analiz isim sahibi hakkında birçok bilgiyi bize sunabilmektedir.

Yosma isminin kişilik analizi değerlendirildiğinde, bu isme sahip olan kişilerin özgürlüklerine oldukça fazla bir şekilde düşkün olduğu görülmektedir. Bu isme sahip olan kişiler kuralları sevmeyen ve kendi bildiklerini yapmayı tercih eden yapıdadır. Bu isme sahip olan kişilerin önsezileri oldukça kuvvetlidir. Sezgilerine sonuna kadar güvenmektedir. Yosma ismine sahip olan kişiler oldukça düşüncelidir. Ancak oldukça fazla kıskanç, şüpheci ve karamsar da olabilmektedirler.

Oldukça sıcakkanlıdırlar ve inanılmaz tutkuludurlar. Hislerinin oldukça kuvvetli olmasına rağmen bu durum onların hata yapmasını engellemez ve büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler.

Hesap kitap yapmayı seven ve işkolik denecek kadar işlerine bağlı ve oldukça enerjiktirler. Sorumluluk almaktan ve verilen görevi yerine getirmekten asla kaçmazlar. Zorlukların üstesinden gelmeyi severler. Cesurdurlar. Ancak fazla cesaret de iyi değildir o neden ile etrafında yer alan insanların görüşlerine de değer vermelidir.

Yosma isminin anlamı hakkında bilgi almaya çalışan ebeveynler, Yosma ismine benzer isimler de araştırmaktadır. Yosun, Esma, Somay, Belma, Berna, Yahya, Yekta, Yelda, Yemliha, Ayla, Ayça’dır.

Yosma ismine sahip olan ünlüler araştırıldığında bu isme sahip olan ünlü bir karakter ile karşılaşılamamıştır.

Yosma isminin anlamı oldukça güzel olmasına rağmen günümüzde genellikle çok fazla tercih edilmemektedir. Bu neden ile isimler çocuklara verilmeden anlamları araştırılmalı ve ona göre konulmalıdır. Bu açıdan değerlendirildiğinde zarif, kıymetli, edalı, şen ve güzel gibi anlamlar içeren Yosma ismi de çocuklara verilebilmektedir.

yosma-isminin-anlami-87940
Yosma İsminin Anlamı

Yosma isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kıymetli, zarif
  • 2 – Edalı, işveli
  • 3 – Şen, güzel

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Yosma ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yosma ismini kullanan 2.971 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yosma ismini kullanan 738 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yosma ismini kullanan 432 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yosma ismini kullanan 119 kişi bulunmaktadır.

Yosma isminin Türkiye sıralaması

Yosma en çok kullanılan 1856. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 848. isimdir.

Yosma isminin Harf Analizi

Kişiye Yosma ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Yosma İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yosma ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yosma isminin anlamını gözden geçirin!

Yosma İsminin Numerolojisi

Yosma isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
O: on sekiz
S: yirmi iki
M: on altı
A: bir
TOPLAM: 85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap