Yiğit İsminin Anlamı

yigit-isminin-anlami-30538

Yiğit İsminin Anlamı

Yiğit ismi erkek çocuklarında en çok kullanılan isimlerden biridir. Son yıllarda en çok sevilen bebek isimlerinden biri de Yiğit. Adını Yiğit koyan ebeveynler özellikle anlamından dolayı çok sevdiler. Anlamı yani; Yiğit isminin anlamı, güçlü ve cesur bir kişi olarak bilinir. Yiğit isminin bir diğer anlamı ise düşüncelerini ifade etmekten çekinmeyen cesur insandır. Bebeğinize Yiğit ismini verebilirsiniz. Yiğit ismi son yıllarda en çok kullanılan bebek isimlerinden biri olmuştur. Ve oldukça yaygın bir isim olarak kullanılmaktadır.

Sözlüğe bakılacak olursa Yiğit isminin TDK deki anlamı; Yiğit isminin Türk Dil Kurumunda anlamı Türkçe kökenli bir isim olan Yiğit isminin anlamı hem güncel Türkçe sözlüklerde hem de kişisel isim sözlüklerinde yer almaktadır. İsim incelendiğinde Yiğit isminin anlamı; güçlü ve cesur, yüksek dağ, kahraman, cesur korkmayan, fikrini söylemekten korkmayan anlamı vardır. Analiz yapılacak olursa; Yiğit isminin analizi; cesur ve soğukkanlı insanlardır. Karar vermekte zorlanmazlar. Dürüstlük ve sadakat onlar için çok önemlidir.

Bir karakter yapısına sahiptirler. Yiğit ismindeki kişiler karakter ve fizik olarak da oldukça güçlüdür. Sevdikleri insanlara karşı çok sahiplenicidirler. Koruyucu özelliklere sahiptirler ve iyi bir eş olurlar. Y: Bu baş harfler, olumsuz özelliklerini, çabalarında başarılı olmalarına yardımcı olacak özelliklere dönüştürebilir. İ: İsminin ilk hecedeki “I” harfi kişiye uyumluluk yeteneği verir. Her durumda kolay uyum sağlayan kapsamlı ve evrensel kişilerdir. Ğ: İsmin ikinci hecesindeki “Ğ” duygusal, samimi, empatisi yüksek kişileri ifade eder. Başkalarını çok iyi anlasalar da yine de pratik yaklaşımları olabilir. İ: İsmin içinde yer alan “İ” harf enerjik potansiyele sahiplik ve başaklarını motive edeni yüksek enerjili insanlardır.

T: İsmin sonun da bulunan  “T” harf kişiye, sorgulayıcı bir tavır verir ve her şeyin nedenlerini niçinler ini düşünmek zorunlu hissedirler. Ayrıca; Yiğit isminin anlamı ahlak ve etik kavramlarına saygı duyan ve saygı gösteren insanlardır. İsmin ilk harfi, sayısal olarak bir kişinin yaşam deneyimlerini, iniş çıkışlarını nasıl ele aldığına dair ana ipucu olan arka plan plakasıdır. İsimleri “Y” harfiyle başlayan kişiler dayanıklı, objektif ve hedef odaklıdır. Başkalarına ihtiyaç duymadan kendiişlerini yürüten güçlü iradeli insanlardır. Son harfi “T” olan insanlar inatçı ve utangaç insanlardır. İsim incelendiğinde; Yiğit isminin anlamı istediğini elde etmek onlar için diğer insanların duygularından daha önemlidir.

Kişilik analizi yapılacak olunursa; Yiğit isminin kişilik analizi; Yiğit ismi şehvet, titizlik ve idealizmi çağrıştırır. Bu isime sahip kişiler gelişmiş, kendine güvenen, zeki, sakin ve iyimser insanlardır. En çarpıcı özellikleri, kendi geleceklerine ve toplumun geleceğine ilişkin yüksek bir bakış açısıdır. Yiğitler, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek isteyen gelecekçi insanlardır. İlerici, bağımsız, zeki, özgün ve idealist olurlar. Böylece; Yiğit isminin anlamı Eleştirel düşünme, sosyal farkındalık ve atılganlık dâhil olmak üzere çeşitli profesyonel güçler sergilerler.

En çok kullandığı sayı 7 sayısıdır,7 sayısının enerjisi insanlara bilgelik katar. Dünyada 7 enerjiye sahip olanların görevi, ruhsal ve fiziksel arasında bir köprü görevi görmektir. Bu enerji, kişiye geçmiş güç, bilgelik, erdemler, eğilimler, arzular gibi duyguları tazeleyebileceği gibi, idealizmin özelliği olan mükemmelliklerini ifade etmelerini ve yetkin hissetmelerini de engelleyebilir. 7 enerjiye sahip insanlar her zaman hayatı boyunca bilimi öğrenme ve takip etme arzusuna sahip olacaklardır. Bir başka soru da; Yiğit ismi caiz mi sorusudur.

Türkçe kökenli bir isim olan Yiğit, Kuran’da geçmez. İçerdiği anlamın güzelliği sayesinde Müslümanların erkek bebek vermek için kullandıkları isimlerden biridir. İsimin anlamı yani;  Yiğit isminin anlamı ve isimin konulmasında hiçbir sakınca yoktur. Benzer isimler sorusuna yanıt ise; Yiğit ismine benzer isimler; pek benzeyen isimler yoktur birkaç tanesi şöyle sıralanabilir, pelit, ümit, yelit. Tanınmış kişiler ise; Yiğit ismine sahip ünlüler; Yiğit Kirazcı, Yiğit Gülmezoğlu, Yiğit Özşener, Yiğit Koçak’dır.

yigit-isminin-anlami-30538
Yiğit İsminin Anlamı

Yiğit isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bahçedeki Gül
  • 2 – Kahraman, mert, cesur
  • 3 – Alp, güçlü, yürekli
  • 4 – Gözüpek, Düşüncelerini Açıkça Söylemekten Kaçınmayan Kimse.
  • 5 – Delikanlı, genç erkek.
  • 6 – Gözü pek, düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmeyen kimse.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Yiğit ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yiğit ismini kullanan 71.605 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yiğit ismini kullanan 14.976 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yiğit ismini kullanan 5.850 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yiğit ismini kullanan 5.963 kişi bulunmaktadır.

Yiğit isminin Türkiye sıralaması

Yiğit en çok kullanılan 222. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 107. isimdir.

Yiğit ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3.896 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Yiğit isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Yiğit isminin Harf Analizi

Kişiye Yiğit ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Ğ : Bir şeyin sonuna kadar azimle ,mücadele ederek gitme.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Yiğit İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yiğit ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yiğit isminin anlamını gözden geçirin!

Yiğit İsminin Numerolojisi

Yiğit isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
İ: on iki
Ğ: dokuz
İ: on iki
T: yirmi dört
TOPLAM: 85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap