Yemliha İsminin Anlamı

yemliha-isminin-anlami-61899

Yemliha İsminin Anlamı

Anne ve babalar açısından, çocukları için tercih edecekleri ismin anlamlı olması ayrı bir önem taşımaktadır. Çünkü çocuklarının hayatları boyunca taşıyacağı isim ve kimliği, tercihlerine göre şekillenecektir. Bu noktada güzel anlama sahip olan bir isim tercih etmek istemektedirler. Yemliha isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa; İyi, hoş, güzel anlamında kullanılmaktadır. Aynı zamanda dini inanışlara göre mağara ehli olarak bilinen 7 uyuyanlardan bir tanesinin ismi olarak da geçmektedir. Mağara ehli olan yedi uyuyanlara Ashab-ı Kehf’de denilmektedir. Yemliha TDK’deki anlamı ise, aynı şekilde belirtilir.

Genellikle Yemliha ismi erkek çocuklar için kullanılmaktadır. Kökeni Arapçadan gelmektedir. Bu ismin Kuran’da geçip geçmediği konusunda yapılan araştırmalar sonucunda, Kuran’da geçmediği görülmüştür.

İsim anlamlarının yanında isimler konusunda yapılan analizlerde merak uyandırmaktadır. Yemliha isminin kişilik analizi hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Bu isme sahip kişiler eğlenceli olmaları ile bilinmektedir. İnsanları taklit etme açısından üstün bir yeteneğe sahiptirler. Hisleri çok kuvvetlidir. Akıcı konuşmaları ile çevresindeki insanların dikkatini çekmektedirler. Azimli ve sabırlı olmaları, kariyerlerinde öne çıkmalarına ve başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır. Aşk hayatında titiz davranırlar ve aşık oldukları insanı bulduklarında onu asla bırakmamaktadırlar. Samimi insanlardır. Çevrelerindeki negatif enerjileri, pozitife döndürme konusunda başarılıdırlar ve bundan keyif alırlar. Özgüvenleri yüksektir. Karakter bakımından güçlü ve kuvvetlidirler.

Yemliha isminin olumlu yönleri arasında üretken, yenilikçi, insancıl, ekip çalışmasına yatkın, özgürlükçü ruha sahip, geleceğe yönelik plan yapabilen, dışa dönük, sağduyulu, arkadaş canlısı ve mantıklı olması yer alır.

Olumsuz yönlerinde ise fazla otoriter, duygularını aşırı kontrol altında tutmayı seven, duygusallıktan uzak, fazla kontrolcü ve görev düşkünü gibi özellikler yer alır.

Yemliha isminin fiziksel özellikleri açıklanacak olursa; Bu isme sahip kişiler, uzun bir boya sahiptirler. Genellikle ailenin en uzunu olarak bilinirler. Düz kaşlara sahiptirler. Geniş alınlıdırlar. Yüzleri ovaldir ancak aşağı doğru inildikçe daralmaktadır. El ve parmakları ince ve uzundur. Ayakları da aynı derecede uzun olmaktadır. Gözleri küçük ve kısıktır. Sert ve kararlı bakışlara sahiptirler.

İsimlerin kişilik analizlerinin yanında yapılan harf analizleri de dikkat çekmektedir. Bu noktada Yemliha isminin harf analizi açıklanacak olursa; Y: Geçmişinden iyi ders çıkarabilen kişileri temsil etmektedir. E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadeleci bir tavır sergileyen kişileri çağrıştırır. M: Ticarete yatkın ve ticarete önem veren kişileri çağrıştırmaktadır. L: Sanatsal yeteneği olan ve sanata ilgi duyan kişileri temsil eder. İ: Hassas anlamına gelmektedir. H: Durağan ve sakin kişileri çağrıştırır. A: Enerjik ve atılgan olan kişileri temsil eder.

İlk çocukları için Yemliha ismini tercih edecek anne ve babalar açısından merak edilen konulardan bir tanesi de, bu isme benzer olan isimlerdir. Yemliha ismine benzer isimler arasında yer alan erkek isimleri açıklanacak olursa; Yemen ve Samiha yer alırken, kız isimleri arasında ise, Saliha, Zeliha, Mediha, Semiha, Yosma, Saliha, Meliha, Yüsra, Sebiha, Feriha, Yayla, Yelda, Yonca ve Taliha yer almaktadır.

İsim tercihinde bulunacak anne ve babaların ilk dikkat ettiği konulardan bir tanesi de seçecekleri ismin dinen caiz olup olmaması konusudur. Yemliha ismi caiz mi sorusu kapsamında yapılan araştırmalarda, bu ismin caiz olmayan ve sakıncalı isimler arasında yer almadığı görülmüştür. Anne ve babaların tercih edecekleri isim hakkında yaptıkları araştırmalar doğrultusunda anlamına bakarak bir tercihte bulunmaları gerekir.

İsimler konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de, çocukların ömrü boyunca taşıyacağı isme sahip olan ünlü isimlerin varlığıdır. Yemliha ismine sahip olan ünlüler hakkında yapılan araştırmalar doğrultusunda, bu isme sahip olan herhangi bir ünlü isme rastlanmamıştır.

Yemliha isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ashab-ı Kehf yani 7 uyuyanlardan birinin ismidir.
  • 2 – İyi, hoş, güzel
  • 3 – İnanışa göre mağra ehli olarak bilinen yedi uyurlardan birisi

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Yemliha ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yemliha ismini kullanan 1.542 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yemliha ismini kullanan 170 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yemliha ismini kullanan 55 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yemliha ismini kullanan 27 kişi bulunmaktadır.

Yemliha isminin Türkiye sıralaması

Yemliha en çok kullanılan 2385. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1151. isimdir.

Yemliha isminin Harf Analizi

Kişiye Yemliha ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Yemliha İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yemliha ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yemliha isminin anlamını gözden geçirin!

Yemliha İsminin Numerolojisi

Yemliha isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
E: altı
M: on altı
L: on beş
İ: on iki
H: on
A: bir
TOPLAM: 88

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap