Yapıştırıcı elden nasıl çıkar?

yapistirici-elden-nasil-cikar-39411

Farklı sebeplerden dolayı kullanmak durumunda kaldığımız yapıştırıcılar yanlış kullanımlarda ellerimize bulaşabilir. Birkaç pratik teknik sayesinde farklı türd..

Farklı sebeplerden dolayı kullanmak durumunda kaldığımız yapıştırıcılar yanlış kullanımlarda ellerimize bulaşabilir. Birkaç pratik teknik sayesinde farklı türdeki yapıştırıcıdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Su bazlı yapıştırıcılar: genellikle kâğıt karton gibi malzemelerin yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılar temizlemek diğerlerine göre çok daha basittir.

Sıcak su yumuşak tüylü bir fırça ve zeytinyağı kullanarak bunlardan kurtulabilirsiniz. Evde kullandığımız basit yapıştırıcıların büyük bir bölümü su ve sabun ile kolayca çıkarılabilir.

Önemli olan daha zorlu yapıştırıcıların cildimize zarar vermeden temizlenebilmesi ne sağlamaktır.

Sıcak su bazlı yapıştırıcılar yumuşatmada çok etkilidir ve bu sayede hızlı bir şekilde ellerinizi sadece suda bekleterek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ellerinizi suda beklettikten sonra cilt yüzeyinden yapıştırıcılar kolaylıkla ayrılabilir. Su bazlı yapıştırıcılar da ellerinizi içerisinde tuttuğunuz sıcak su ne kadar yüksek derecede olursa o kadar hızlı bir şekilde ellerinizden kurtulursunuz. T

am anlamıyla ellerinizden çıkarılabilmesi ellerinizi biraz yağladıktan sonra yumuşak uçlu bir fırçayla ovalama işlemi yapabilirsiniz.

Güçlü yapıştırıcılar; Japon yapıştırıcısı, 404 gibi tutunma özelliği son derece yüksek olan yapıştırıcıların temizliği biraz daha zor olacak. Bu yapıştırıcıları vücuttan çıkarmanın en basit yolu aseton kullanmaktır.

Kadınların ojelerini temizlemek için kullandıkları aseton son derece hızlı bir çözücüdür. Elinizde bulunan Japon yapıştırıcıların üzerine aseton içeren bir temizleyici sürdüğünüz zaman pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Bunu gerçekleştirirken vücudun hassas bölgelerinden uzak tutmanızı tavsiye ediyoruz. Oha temizliğini kullanmadan önce aseton içerip içermediğini kontrol etmenizde büyük bir fayda var. Bazı oje temizleyicileri asetonsuz üretilmektedir.

Temizleyicinin üzerinde eğer aseton kullanıldığı yazıyorsa o maddeyi kullanabilir. Yapıştırıcının bulaşmış olduğu alana bir kaç damla tadında anlatıp biraz bekledikten sonra yapıştırıcı katmanı hafif hareketlerinizde yavaş yavaş çekerek alabilirsiniz. Cildinizin zarar görmemesi için yavaş ve dikkatli olmanızda büyük fayda var.

Aseton büyük oranda ciltteki yağ da temizlenecektir. Elinize bir süre sonra sabun yada nemlendirici krem ve temizlemek son derece el sağlığı için önemlidir.

Aseton kullanımı hassas cilde sahip kişilerde bazı alerjik reaksiyonları ortaya çıkartabilir. Herhangi bir rahatsızlık ya da aşırı kaşıntı gibi durumlarla karşılaştığınız zaman bu uygulamayı hemen sonlandırmanız gerekiyor.

Ardından elinizi bol suyla yıkayarak tekrardan cildinizin temizlenme dediğinden emin olmanız lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap