Yağız İsminin Anlamı

Yağız İsminin Anlamı

Yeni doğan erkek bebek isimleri arasında düşünülen Yağız ismi, anlamı ve daha birçok detayı ile birlikte çeşitli kaynaklar üzerinden incelenmektedir. Bu noktada Yağız isminin anlamı; esmer, bakımlı hayvan, yiğit ve aya benzer gibi birden fazla şekilde açıklanmıştır. Aynı zamanda bu ismin kökeninin Türkçe olduğunu da pek çok kaynak üzerinden görebilirsiniz.

Modern erkek isimleri arasında yer alsa da popülerlik oranlarına bakıldığı zaman genelde pek tercih edilmediği görülmektedir. Türkiye’de genel olarak yaklaşık 27 bin kişi Yağız ismini kullanmaktadır. İllere göre bu sayılar daha düşük olsa da Yağız ismine sahip kişiler İzmir’de 2.802, Ankara’da 2.400 ve İstanbul’da ise 6.179 şeklinde ifade edilmektedir.

Aynı zamanda Yağız ismi, Türkiye’de en çok kullanılan 269. isimdir. Erkek bebekler için sıklıkla tercih edilen veya düşünülen bu isim, son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Zira son bir yıl için Yağız isminin artışına bakılacak olursa bu sayı yaklaşık 2.000 şeklinde açıklanabilir.

Popüler erkek isimleri arasında önde gelen Yağız ismi, pek çok şekilde analiz edilebilmektedir. Bu analizler, dünya üzerinde var olan ve ismi Yağız olan kişilerin incelenmesi sonucunda elde edilmiştir.

Örneğin bu kişilerin fiziksel özellikleri de yapılan analizlere eklenmiş ve nasıl bir görünüme sahip olabilecekleri tahmin edilmiştir. Yüz çevresi genellikle oval olan bu kişilerin geniş alın yapısına ve düz kaşlara sahip olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Aynı zamanda bu kişilerin el ve ayaklarının uzun oldukları, parmaklarının ince olduklarını da kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Erkek isimleri arasında önerilen Yağız ile alakalı olarak bu ismin karakter, harf ve kişilik analizleri de ele alınan detaylardan birisidir. Olumlu ve olumsuz yönleri bulunan bu kişiler genellikle samimi olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Samimi olmaları sebebiyle çevrelerinin daima kalabalık olduğunu fark etmek mümkündür.

Bunun yanı sıra fazla otoriter olmaları, yani her şeyi kontrol etme çabasında olmaları bu kişilerin olumsuz özellikleri arasında değerlendirilmektedir. Duygusallıktan uzak olmaları ve çekingen olmaları da bu kişilerin olumsuz yönleri arasında görülmektedir.

Bahsi geçen Yağız ismine sahip kişilerin kişilik özellikleri açıklanacak olursa; hayal dünyaları gelişmiş, yaratıcı olmak, aşırı uç noktalarda yaşamak, aşkı dolu dolu yaşamak ve özgürlüğüne düşkün olmak şeklinde ifade edilebilir. Kısacası Yağız ismine sahip kişilerin samimi, özgürlüğüne düşkün ve uç noktalarda yaşayan bireyler olduğu fark edilebilir.

Karakter ve kişilik analizlerinin yanı sıra bu ismin harf analizi de dikkat çeken detaylardan birisidir. Bu ismin harf analizi ise şu şekilde ifade edilebilir: Y harfi geçmişten ders alabilme, A harfi enerjik ve atılgan olmak, Ğ harfi sonuna kadar mücadele etme, I harfi hassas ve kırılgan olma ve Z harfi okumayı ve öğrenmeyi sevme.

Hem karakter hem de harf analizi yapılan bu isim, Kuran’da geçen isimler arasında değildir. Yani “Yağız ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Bu nedenle pek çok ailenin bu ismi koymanın sakıncalı olduğunu düşündüklerini görebilirsiniz. Ancak yeterli bir araştırma yapıldığı zaman Yağız ismini tercih etmenin caiz olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yağız ismini detaylı bir şekilde ele aldıktan sonra bu ismi kullanmamayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda ise bahsi geçen Yağız ismine benzer isimler listesine göz atabilirsiniz. Bu isimler; Yağmur, Yılmaz, Yeliz, Yaldız, Yağızkan, Yağızalp gibi düşünülebilir. Her bir önerilen ismin ne gibi anlamlara sahip olduğunu inceledikten sonra siz de yeni doğacak bebeğiniz için içlerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

yagiz-isminin-anlami-11420
Yağız İsminin Anlamı

Yağız isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ayçın, Ay Gibi, Aya Benzer
  • 2 – Yiğit Manasına Gelir.
  • 3 – Esmer.
  • 4 – Bakımlı Hayvan.
  • 5 – Doru (Kızıl. Gövdesi kızıl, ayakları ve yelesi koyu renkli olan, yağız at).

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Yağız ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Yağız ismini kullanan 26.947 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Yağız ismini kullanan 6.179 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Yağız ismini kullanan 2.400 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Yağız ismini kullanan 2.802 kişi bulunmaktadır.

Yağız isminin Türkiye sıralaması

Yağız en çok kullanılan 588. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 269. isimdir.

Yağız ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2.109 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Yağız isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Yağız isminin Harf Analizi

Kişiye Yağız ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ğ : Bir şeyin sonuna kadar azimle ,mücadele ederek gitme.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

Yağız İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Yağız ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Yağız isminin anlamını gözden geçirin!

Yağız İsminin Numerolojisi

Yağız isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Y: yirmi sekiz
A: bir
Ğ: dokuz
I: on bir
Z: yirmi dokuz
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap