Vicdansızlara Sözler

Vicdansızlara Sözler Vicdan, insan ve hayvanlara yaratılıştan verilen bir duygudur. Vicdanlı insan kendinden zayıf durumda olanı koruyup kollayan, adalet duygusu gelişmiş kişidir. Vicdan her insanda farklı olabilir; bazı insanlar her şeye üzülürken, bazı insanlarda da ne yazık ki bu duygu oldukça azdır, Bazı insanlarda da bu duygu hiç yoktur ancak vicdan duygusunun yitirilmesini nedeni kişisel hayatlarda yaşanan acımasız durumlar da olabilir, tabii ki bu aynı zamanda kişisel tercih meselesidir. Günümüzde yapılan araştırmalara göre ve psikologların açıklamalarına göre bu durum psikolojik rahatsızlıklara da dayanmaktadır.

Günümüz dünyasında ne yazık ki vicdansızlık artmaktadır. Günlük hayatta kadına, çocuğa, hayvanlara ve erkeklere yapılan eziyetler artmasına rağmen vicdansız insanlar da fazlalaşmakta ve bu durumları göz ardı etmektedirler. Güçlü ülkelerin masum insanlara yaptıklarını vicdanları sağır olmuş insanlar göremezler, kimsenin de görmesini istemezler. Üstelik vicdansız insanlar onlara karşı söylenen güzel sözler ve davranışlara karşı da kayıtsızdırlar. Çünkü vicdansız insanlar çıkarları için yaşarlar ve merhamet duyguları yoktur.

Vicdanlı insanlar ise, yapılan vicdansızlıklara sessiz kalmak istemezler ve vicdansız kişilere bu durumdan duydukları memnuniyetsizliği, onlara karşı olan tavırlarını en azından çeşitli sosyal mecralardan bildirmek isterler. Sizde çevrenizde bulunan vicdansızlara sözler arıyorsanızsosyal mecralardan gönderebileceğiniz, mesaj verebileceğiniz anlamlı sözleri sitemizde bulabilirsiniz.

Aşağıda sitemizde yer alan sözlere göz atabilirsiniz;

Vicdansızlara Sözler

Vicdansızlara Sözler

Adımı avucuna yaz hatırladıkça yalarsın.

Reçetene ‘yol’ yazıyorum istediğin kadar alabilirsin!

Gelecekten bahsedenlerin gidişine hastayım.

Kral olsan ne yazar senin de gideceğin 2 metre mezar.

Temiz bir vicdan kadar rahat bir yastık yoktur.

Beni sevmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi yolluyorum.

Su kadar aziz olanlar su kadar ucuz olanlar var.

Kimseyi küçük görme noktada küçüktür ama cümleyi bitirir!

Ben adam yerine koyuyorum o yerini beğenmiyor.

Dünyadaki en sağır edici ses acı çeken bir mazlumun suskunluğudur.

Kaç promil eder şerefini söyle ona göre kaldırayım kadehimi.

Sanma ki her kalıbın içindeki insandır. İnsanı farklı kılan merhamettir vicdandır.

Unutma! Senin küle çevirdiğin kalbe bir başkası üfleyerek can verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap