Verda İsminin Anlamı

verda-isminin-anlami-74277

Verda İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Verda isminin anlamı nedir? Ve Verda ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Verda isminin pek çok anlamı vardır. Verda ismi; insan, akıp giden, yiğit ve gül çiçeği anlamlarına gelir. 

Verda ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Verda ismi Arapça kökenli olup, Verda isminin TDK’deki anlamı ise; çiçek, gül çiçeği olarak yer alır.

Verda ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 1065 kız bebeğe konulmuştur. Kız bebeklere konulan isimler arasında Verda ismi Türkiye’de 2762. sıradadır.  Verda isminin kız bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 39 kişi artmıştır.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Verda isminin kişilik analizi ise; enerjik ve atılgan bir yapıya sahiplerdir. Yaratıcı olurlar. Hayal güçleri çok geniştir. Sanat ve müzik onlar için çok önemlidir. Risk almaktan korkmazlar. Ulaşmak istedikleri hedef için çok sıkı çalışırlar. Girişimciliğe ilgileri vardır ve bu konuda yeteneklidirler. Romantik olmaya çok önem verirler ve ikili ilişkilerinde ona göre yaklaşırlar.

Verda isminin kader sayısı 7’dir. Kader sayısının 7 olmasının anlamı ise; az ama öz dostlukları simgeler. Bağlandıkları kişiye içten ve kuvvetli bağlarla bağlanırlar. Bazen çok heyecanlı yapıları olabilir. Geniş bir kalbe sahip olurlar ve herkese sevecen yaklaşmaya çalışırlar.

Verda isminin olumlu yönleri; yaratıcı bir kişiliğe sahiptirler. Arkadaş canlısı olurlar. Huzura önem verirler. Sosyal ve hoşgörülü olurlar. Dengeli olurlar nerede nasıl davranacaklarını bilirler. Nazik ve zevk sahibi kişilerdir. Uyumlu yapıları vardır. Her ortama ayak uydurabilirler. 

Verda isminin olumsuz yönleri ise; detaylar onlar için çok önemlidir. Kırıldıkları zaman affetmekte çok zorlanırlar. Sorgulayıcı ve kuşkucu yapıları vardır. Zor memnun olurlar.

Verda ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; atletik yapılı vücuda sahip olurlar. İnce ve küçük yapılı gözlere ve kısa çeneye sahiptirler. Gamzeli olurlar.

Verda isminin numerolojisi ise; V: yirmi yedi, E: altı, R: yirmi bir, D: beş, A: bir şeklindedir. Bu sayıların toplamı ise 60 yapar. 

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır.  Verda isminin harf analizi; V: içine kapanık ve sessiz, E: sıkıntılarından kurtulmaya çabalayan,  R: tereddütlü ve kuşkucu, D: hırs sahibi, A: atılgan ve enerjik kişi şeklinde yorumlanabilir. 

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür.  Verda ismine benzer isimler erkek bebekler için; Arda, Derda ve Veral isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Vera, Verna, Ferda, Zerda ve Serda isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir.  Verda ismi caiz mi? Sorusuna Verda isminin kız bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Verda ismine sahip olan ünlüler bulunmamaktadır. Verda isminde dizi ya da film karakteri de bulunmaz.

Verda isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Akıp Giden Yiğit
  • 2 – İnsan Demektir.
  • 3 – Gül Çiçeği.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: verda:
Kuran ‘da geçmiyor.

Verda ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Verda ismini kullanan 1.065 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Verda ismini kullanan 275 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Verda ismini kullanan 142 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Verda ismini kullanan 76 kişi bulunmaktadır.

Verda isminin Türkiye sıralaması

Verda en çok kullanılan 2762. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1254. isimdir.

Verda ismini kullananların sayısı, son bir yılda 39 kişi artmıştır.

Verda isminin Harf Analizi

Kişiye Verda ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Verda İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Verda ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Verda isminin anlamını gözden geçirin!

Verda İsminin Numerolojisi

Verda isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

V: yirmi yedi
E: altı
R: yirmi bir
D: beş
A: bir
TOPLAM: 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap