Ümit İsminin Anlamı

umit-isminin-anlami-81500

Ümit İsminin Anlamı Nedir?

Bebeklerini kucaklarına almak için gün sayan anne ve baba adaylarının uzun süre bekle işlerinden sonra telaşın arasında en tatlı telaş olan isim koyma telaşı gelmektedir. Koyarken kültürel değerlere ve dini inançlarına uygun olarak isim koymak isteyebilirler. Birçok uzmana göre isim bireyin sosyal hayatına çalışma hayatına kaliteli karakteristik yapısını etkileyen bir yapı olarak söylenilmektedir. Anne ve baba adaylarının isim koyarken araştırmalar yapıp istedikleri ismi koyabilirler.

Anne ve baba adayları için kız ve erkek bebeklerine koymak isteyecekleri ümit isminin anlamı nedir sizlerle paylaşalım. Bu isim umut anlamını taşırken aynı zamanda birini alkışlamak el çıkma iyi doğa övme gibi birden fazla anlam içeriği taşımaktadır. Farsça kökenli bu isin bebeklerinize hem kız hem erkek olarak kullanabileceğiniz anlama ve kendini hoş bir isim olarak bilinmektedir.

Ebeveynler bebeklerine isim koyarken Türk dil Kurumu’nun yasakladığı isimlerden sakınmalıdır. Anlamları kötü ve sesleri kötü mana güttüğü için Türk dil kurumu tarafından bazı isimler yasaklanmıştır. Ümit isminin TDK’deki anlamı umut anlamını taşımaktadır. Türk dil kurumu tarafından bu ismin koyulmasına herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Bir isim harfler yan yana geldiği için anlam içerir ve kişinin karakteristik kişiliğini ortaya çıkarabilir. Ümit ismini kişilik analizi ve yorumlamalarını sizlerle paylaşalım. Fedakâr bir yapısı olan ve bir o kadar merhametli polyanacılık karakteri ile kendilerine iyilik yapmaya adamış bir kişiliğe sahiptir. Kendi çıkarlarını bilmeyen daha çok karşı taraftaki n düşünen bir kişiliğe sahiptir. Hırslı korkularıyla yüzleşen bilen dikkat çekici sadakatli sahipliği bir kişiliğe sahiptir. Olumsuz yönleri olarak rahatına bir hayli düşkün karar verdiği hiçbir şeyden vazgeçmeyen her şeyi erteleme hissi ile tereddütlü bir kişiliği de bulunmaktadır. Rize 2 boyut olarak uzun boylu biri yapı açık renk gözler kararlı ses tonu güven verici tavrıyla da etrafında dikkat çekmektedir.

Harflerin bir araya gelerek oluşturduğu anlam ve bu anlamın içerisinde daha fazla detaylandırılanda analizler kişilerin karakterini yansıtmaktadır. Ümit isminin harf analizi sizlere sıralayalım.

Ü: engellerle mücadeleyi seven durgun yapısıyla işlerini hiçbir şekilde aceleye getirmeyen yavaş ve sağlam yapmayı tercih eden bir kişiliğe sahiptir.

M: zeki ve bir o kadar başarılı ticari alanda yatkın dinamik ve akılcı bir kişiliğe sahiptir.

I: oldukça hassas kırılgan duygusal yapısıyla bir bünyeye sahiptir.

T: duygularını zor dışa vurabilen ve kimseyle bir şey paylaşmayan ketum bir kişiliğe sahiptir.

Bazen bu isme sahip anne ve baba adayları kendi çocuklarına benzer isim koymak isteyebilirler. Ümit ismine benzer isimler kız isimleri arasında ümide ülfet isimler gelirken, erkek bebek isimleri ise ümmet Hamit ümit Abdülhamid gibi benzer isimler yer almaktadır.

Anne baba adayları bebeklerine isim seçerken kuranı kerimde yer alsın isteyebilirler. Kuranı kerimde bazen isimler yer almamaktadır. Anlamları ve analizleri dini açıdan yasak olanlara karşı bazı durumlar belirtilmektedir. Peki, Ümit ismi caiz mi kuranda geçiyor mu sizlere detaylandıralım. Bu isim Kur’an ı Kerim’de geçmemekte fakat koyulması yasak olan isimler arasında da bulunmamaktadır. Yani bu isim koymak dinimizce caizdir.

Bazen anne ve baba adayları büyük işler başarmış kişilerden esinlenerek veya televizyondan gördükleri oyunculardan karaktere karakterlerden dizi karakterlerinden esinlenerek isim koymak isteyebilirler. Ümit ismine sahip olan ünlüler ümit kantarcılar, ümit sayın, ümit Yaşar ve tabii ki en bilindik ümit Besen en çok ünlü olan ve bu isme sahip olan kişilerdir.

Ümit isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – [Bakınız: Umut]. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Birini Alkışlamak İçin El Çırpma,İyi Dilek İyi Dua, Öğüş,Öğme
  • 3 – Bazı Şeylerin Olması Konusunda Beslenen His.
  • 4 – Umut.Ummaktan doğan güven duygusu.
  • 5 – Ummaktan doğan duygu. Bu duyguyu veren kimse veya şey. Olması beklenilen veya olacağı düşünülen şey. [Bakınız: Umut].

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Ümit ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ümit ismini kullanan 104.590 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ümit ismini kullanan 21.764 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ümit ismini kullanan 7.491 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ümit ismini kullanan 6.487 kişi bulunmaktadır.

Ümit isminin Türkiye sıralaması

Ümit en çok kullanılan 125. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 65. isimdir.

Ümit ismini kullananların sayısı, son bir yılda 182 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Ümit isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Ümit isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Ümit isminin Harf Analizi

Kişiye Ümit ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Ümit İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ümit ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ümit isminin anlamını gözden geçirin!

Ümit İsminin Numerolojisi

Ümit isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ü: yirmi altı
M: on altı
İ: on iki
T: yirmi dört
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap