Uluslararası Seyahat Sağlık Sigortası

Uluslararası Seyahat Sağlık Sigortası fiyatları 2022 dahilinde seyahat sağlık sigortası, yurt dışında seyahat etmek için özel olarak tasarlanmıştır ve bu yazıda bu planların ana özelliklerini, teminat seçeneklerini ve yaklaşık maliyetleri incelenecektir.

Yurtdışı sağlık sigortası fiyatları 2022 kapsamında uluslararası seyahat sağlık planları genellikle iki yıldan daha kısa bir süre için mevcuttur ve bağımsız bir plan olarak veya büyük sağlık sigortasına ek olarak kullanılabilir.

Halihazırda kalıcı bir sigorta çözümünüz varsa, ek seyahat kapsamı, tıbbi acil durumlarda ulaşım gibi ek avantajlar eklemek için mükemmel olan ikincil sigorta olarak kabul edilecektir. Seyahat seçenekleri, birincil sigortanızın karşılamadığı ek masrafların karşılanmasına da yardımcı olabilir.

Seyahat Sigortası Planlarının Temel Özellikleri

Dünya çapında kapsama, öğrenci seyahat sağlık sigortası kapsamında seyahat sigortası genellikle kendi ülkeniz dışında dünyanın herhangi bir yerinde kapsama sağlamak üzere tasarlanmıştır ve bu da onu çok uygun bir seçenek haline getirir.

Bu planlar genellikle yüksek bir getiri politikası seçme esnekliği sunar. Fiyatlar yaşa, seyahatin uzunluğuna ve kapsam miktarına göre belirlenir ve tam olarak ihtiyacınız olan gün sayısını satın almanıza olanak tanır.

Seyahatle ilgili avantajlar, seyahat sağlık sigortası ile geleneksel sağlık sigortası arasındaki en büyük farklardan biri faydalardır. Hastaneye yatış ve tıbbi reçeteler gibi geleneksel teminatlara ek olarak, seyahat planları transfer, ülkeye geri dönüş ve seyahatin kesintiye uğraması gibi hususlarla standartlaştırılır. Bazıları, kişisel eşyalarınızın kaybolması durumunda kayıp bagaj ve belge yardımını bile içerir.

Başka İçerik:  YurtDışı Eğitim İçin Sağlık Sigortası!

Seyahat yardımı pek çok plan, konsiyerj hizmeti, para transferleri, çeviri yardımı, tahvil yardımı ve daha pek çok konuda mükemmel seyahat yardımı paketleri sunar. Normalde, planınızı satın aldığınız sigorta şirketi size her zaman telefonla yardım alabilmeniz için dünyanın birçok ülkesinde ücretsiz bir erişim numarası da sağlayacaktır.

Aile kapsamı, hemen hemen tüm tıbbi seyahat planları, tüm ailenizi aynı oranda sigortalamanıza izin verir veya bazı modern seyahat planlarında, her iki ebeveynin de sigortalı olması durumunda çocukların ücretsiz sigortası olabilir.

Uluslararası Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Hususları Kapsamaz?

Uluslararası Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Hususları Kapsamaz?

Bu planlar kısa vadeli seçenekler olarak tasarlandığından, koruyucu bakım ve önceden var olan koşullar gibi uzun vadeli koşulları kapsamayacaktır. Herhangi bir planda olduğu gibi, satın almadan önce sigorta acentenizle iletişime geçtiğinizden ve poliçe istisnalarını gözden geçirdiğinizden emin olmalısınız.

Bu Planlar Daha Çok Kimlerin İşine Yarar?

İster iş ister eğlence amaçlı olsun, iki yıldan daha kısa bir süre için kendi ülkesinin dışına seyahat eden, seyahatin kesintiye uğraması ve bagaj kaybı gibi ek seyahat avantajlarıyla birlikte yurtdışı seyahat sigortası kapsamında geleneksel sağlık sigortası arayan herkes için faydalıdır. Seyahat planları ayrıca, kısa dönemli sigorta kapsamı arayan öğrenciler için de faydalıdır.

Seyahat Sigortasında Fiyatlar

Çoğu sigorta planında olduğu gibi, seyahat sağlık sigortası primleri, kapsamın gerekli olduğu yaşa, zamana ve yere bağlıdır. Elbette fiyatlar da seçtiğiniz plana bağlı olacaktır, ancak 30 yaşındaysanız ve Amerika Birleşik Devletleri’nde seyahat sigortasına ihtiyacınız varsa, ayda 38 $ veya günde 0,38 $ civarında ucuz bir plan alabilirsiniz.

İndirilebilir tutarınızı artırarak teminat fiyatını düşürebileceğinizi, ancak sigorta şirketiniz uygun masrafları ödemeden önce muafiyetin tamamını ödemeniz gerekeceğini unutmayın. 30 yaşın üzerinde, fiyatlar her on yılda çarpıcı bir şekilde yükselme eğilimindedir ve tüm planlarda sigortalı olmayabilecekleri için 80’li yaşlarındaki yolcuların dikkatli olması gerekir.

Başka İçerik:  Seyahat Sigortası Gerektiren Ülkeler ve Faydaları

ABD Dışındaki Yerler İçin Normal Fiyatlar

ABD Dışındaki Yerler İçin Normal Fiyatlar

ABD dışındaki kapsama alanı çok daha ucuz olma eğilimindedir. 30 yaşın altındaki gezginler için günde 1 dolardan daha az bir plan bulmak mümkündür. Herhangi bir sigorta planında olduğu gibi, ne kadar ileri yaşta olursanız sigorta o kadar pahalı olur.

Bu, sigortacı için daha fazla sorumluluğu temsil ettiğiniz gerçeğine dayanır. 60 yaşın üzerindeki kişilerin uygun fiyatlı seyahat sigortası için günde yaklaşık 4 dolar ödemesi alışılmadık bir durum değilken, rakamlar birkaç yıl içinde iki katına çıkabilir.

Acil Durumlarda Sağlık Sigortası

Sağlık sigortanız tıbbi ulaşımı içerse bile, yalnızca sizi en yakın uygun tıp merkezine götürme masraflarını karşılayabilir. Örneğin, Güney Afrika’da safari sırasında ciddi şekilde yaralanırsanız, şirketiniz ilgili hastaneye ulaşım için ödeme yapabilir, ancak eve dönüş maliyetini ödemeyebilir.

Bazı seyahat sağlık sigortası poliçeleri, acil evden yardımı içerir ve bazı şirketler, kapsama sağlayan ayrı planlar da satabilir.

Seyahat sağlık Sigortası Seçimi

Seyahat sağlık Sigortası Seçimi

Seyahat sağlık sigortası genellikle çok pahalı değildir. 65 yaşındaki bir kişinin iki haftalığına Avrupa’ya gitmesi için bir poliçenin, 50.000 dolarlık kapsama alanı için 35 dolardan daha ucuza mal olabileceği göz önünde tutulabilir.

Biraz daha fazla ödeme yaparak, daha yüksek politika limitleri ve kayıp bagaj kapsamı gibi ek içerikler dahil edilebilir. (Öte yandan, seyahat iptal sigortası seyahat fiyatının %10’una kadar çıkabileceğinden daha pahalıdır. Ve herhangi bir nedenle iptal etmenizi sağlayan teminatlar daha da pahalıya mal olabilir).

Sigorta için imza atmadan önce karşılaştırmak yapmak önemlidir. Şirketler, birden fazla plan için teklifler sunabilir. Bu şirketler seyahat iptal sigortası da satabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap