Tuman İsminin Anlamı

tuman-isminin-anlami-5934

Tuman İsminin Anlamı Nedir?

Marjinal isim sevenlerin ve farklılıkları ilgi çekici bulanların en sevdiği modern isimlerden biri de Tuman ismidir. Tuman ismi Farsça ve Arapça kökenli isimlerden biridir. Günümüzde, Tuman ismini kullanmakta olan ve doğacak bebeklerine Tuman ismini vermeyi düşünen pek çok kişi bulunmaktadır. Tuman isminin anlamı ise en fazla merak uyandıran konuların başında gelmektedir. Tuman ismi bir erkek ismidir. Çoğunlukla erkek çocukları için tercih edilse de kızlar için de kullanıma uygundur. Tuman isminin anlamı nem, çiy, duman, sis, şalvar gibi anlalar içermektedir. 

Tuman isminin anlamı gibi Tuman ismi ile ilgili en çok merak edilen bir diğer bir konu ise, Tuman isminin kuranda yer alıp yer almadığıdır. Tuman ismine kuranda yer verildiğine dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Tuman isminin anlamı  açısından yapılan istatistiksel  verilere göre alınan bilgiler ışığında, Türkiye’de Tuman ismini kullanmakta olan sadece 10 kişi bulunmaktadır. Tuman ismi, kullanım oranı çok düşük seviyede olan ve yeni bilinen isimler arasında yer almaktadır. Tuman ismi ile ilgili arama motorlarında en sık aratılan cümlelerden biri Tuman isminin anlamı cümlesidir.

Tuman isminin TDK’deki anlamı ise yine en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Tuman isminin Türk Dil Kurumundaki anlamı şalvardır.

Tuman isminin anlamı  özelinde harflerin bir araya gelişi ile titreşimler oluşarak evrene bir enerji yaymaktadır. Bu enerji ise olumlu ya da olumsuz olabilmektedir. Bundan dolayı tercih edilen ismin harflerinin olumlu ya da olumsuz, içerdiği tüm anlamlar kişinin taşıyacak olduğu enerji için çok önemlidir.

Çünkü harflerin titreşmesi sonucunda isimler kişiye farklı anlamlar yükleyebilmektedir. Bu durumla ilgili de ilgili pek çok uzman görüşü vardır. İsmin harflerinin, ismi kullanan kişinin karakterine dair bazı ifadeler içerdiği ise bu konunun uzmanları tarafından onay almıştır. Tuman isminin anlamı gibi Tuman isminin analizi de bu ismi seçmeyi düşünen kişiler için önemlidir. Tuman isminin harf analizi aşağıdaki gibidir.

  • T: Hislerini ifade etmekte güçlük çeken birini çağrıştırır.
  • U: Bolluk ve berekete çağrışım yapar.
  • M: Ticari zekâyı çağrıştırır
  • A: Enerjik ve dışa dönük
  • N:Sağduyuyu sembolize eder.  

Tuman ismine sahip kişilerin karakter özellikleri incelendiğinde, hayata pozitif bakan neşeli ve enerjik insanlar oldukları görülmektedir. Özellikle iş yaşamlarında sergiledikleri neşeli tutum sayesinde iş ortamında sevilirler. Tuman isminin kişilik analizi arasındaaynızamanda aileye düşkünlükte yer almaktadır. İkili ilişkilerinden beklentileri de sıcak ve samimi bir aile ortamına sahip olmaktır.

Kullanım oranı çok az olan farklı isimlerden biri Tuman ismidir. Ülkemizde bu ismi kullanan kişilere rastlama ihtimali bir hayli düşüktür. Tuman ismi caiz mi? Sorusu ise Tuman isminin anlamı gibi merak edilen konulardan biridir. Tuman ismi İslami açıdan değerlendirildiğinde, kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığı bilinmektedir. İsimlerin anlamının örf ve adetlere uygun olması gibi dini olarak kötü bir anlam içermemesi de önem teşkil etmektedir. Tuman isminin anlamı  ile birlikte Tuman ismi incelendiğinde, caiz olan isimlerin içerisinde yer aldığı

Tuman isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çiy, nem
  • 2 – Sis, duman
  • 3 – Şalvar.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Tuman ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Tuman ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Tuman ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Tuman ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Tuman ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Tuman isminin Türkiye sıralaması

Tuman en çok kullanılan 9878. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5065. isimdir.

Tuman ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Tuman isminin Harf Analizi

Kişiye Tuman ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Tuman İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Tuman ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Tuman isminin anlamını gözden geçirin!

Tuman İsminin Numerolojisi

Tuman isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

T: yirmi dört
U: yirmi beş
M: on altı
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 83

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap