Trafik Sigortası Fiyatlarında Eşitlik Oluştu

Trafik Sigortası Fiyatlarında Eşitlik Oluştu Trafik sigortası kişilerin en temel ihtiyaç olan araç sigortasıdır. Türkiye genelinde tüm taşıt sahiplerinin trafik sigortası yaptırmakla hükümlüdür. Bu sigorta olmadan trafiğe çıkış sağlayan kişilere cezai bedel uygulanmaktadır. Taşıtın trafiğe çıkış olması için yapılması gerekenler ise zaman alır. Bundan dolayı trafik sigortasının gereklerini yerine getirmemek taşıtın sahiplerine hem manevi hem de maddi anlamda zarar olarak geri dönüş sağlar.

 
Trafik sigortası bitmiş olan ya da bu sigortası olmayan taşıtların gördükleri yerde işleme tabu tutulup bunla birlikte bağlanılır. Trafikten çıkış cezası alan işlemi sonrasında taşıtın tekrardan trafiğe çıkması işlemleri ise uzun ve yorucu şekildedir.

 
Trafik sigortası yaptırmak isteyen için bu denli önemli olduğundan , ücretlerinde bu bağlamda en çok tartışma açık olan konuların başını çekiyor. Değişkenlik gösterilen bu ücret skalası Sigorta Birliği Merkezi diğer anlamda SBM de belirttiği üzere yeni senede belli bir banda oturur. 

Trafik Sigortası Fiyatlarında Primlerine Yönelik Maddeler
Trafik Sigortası Fiyatlarında Primlerine Yönelik Maddeler

Sigorta Birliği Merkezi verilerine göre , trafik sigortası ortalama ücretlerinin yeni senenin ilk aylarında 540 ile 580 Türk lirası arasında seyir ettiği görülüyor. Bu verilen verilerin detaylarına inceleme yapıldığında trafik sigortası primlerinin yeni senenin ocak ayında ortalama 578 Türk lirası ile başlandığı görülür. Bu başlangıcı takip eden yılın ikinci ayı olan şubat ayı ile 556 Türk lirası ve üçüncü ay ile 556 Türk lirası devam ediyor.

Bu net veriler sayesinde nisan ayına 678 Türk lirası ortalama ücreti ile başlamış olan trafik sigortası primlerinin senenin ilk üç ayının ücret aralığı ulaşması bekleniliyor. 
Taşıt kullanımın aktif olan Türkiye de geçilen iki sene trafik sigortasının durumu konusunu hayli ile meşgul ediyor.

Başka İçerik:  Toyota Kasko Sigortası

Oranların belli bir seviye üstüne çıkıp denge haline gelmesi ile son derece fazla önem taşıyor. Geçilen yıllara bakıldığı zaman 2016 yılının mayıs ayındaki ortalama fiyatının 682 Türk lirası olduğu görülüyor. 2022 yılının trafik sigortası ortalama primleri ise 438 Türk lirasi ile 628 Türk lirası bandında değişim seyrediyor. 

Trafik Sigortası Yaptırmak Önemli Midir?
Trafik Sigortası Yaptırmak Önemli Midir?


Trafik Sigortası Yaptırmak Önemli Midir?

Trafik sigortasına yönelik poliçe tekrardan aktif etmek önemlidir. Bu , en nihayetinde taşıtın sahibinin korumayı amaçlamıştır. Kaza anında hem karşı taraf için hem de üçüncü kişilere yönelik meydana gelen hasarlar trafik sigortası tarafından karşılanır. Bu nokta da önemli olan kaza durumunda suçlu taraf olup olunmaması değil trafik sigortasının meydana gelen kaza hasarlarını karşılayıp karşılanmaması.

Küçük çaplı kaza zamanlar da maddi kayıpların çok olmasa da büyük kazalarda ödeme zorluğu yaşanır. Meblağlar büyük oldukça trafik sigortası olmayan şahsı zora sokabilir. Trafik sigortası olan kişiyi ise büyük bir yükten kurtarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap