Suri İsminin Anlamı

suri-isminin-anlami-38908

Suri İsminin Anlamı Nedir?

Sur, melek İsrafil’in üfleyip kıyamet gününün geldiğini bildireceği bir araçtır. Kökeni Arapçadır. Güneş, gül ve pembe renkli gül anlamlarına gelmektedir. Suri kız ismidir.  Suri isminin TDK’ deki anlamı, Suri ismi Arapça kelime olup Türkçe sözlükte geçmemektedir.

Suri isminin anlamı kimsenin yoluna çıkmadığı rahat bir yaşam kurmak ister. Özgürlük eğilimi karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiler. Kıskanan ve kısıtlayan biriyle birlikte olamaz. Aradığı şey neşe ve zekâdır. Suri ismindeki insanlar çok uzun süre şüpheci bir atmosferde bırakılamaz. Meslektaşlarına ve çalışmalarına sarsılmaz bir bağlılık gösterirler. Bu yüzden profesyonel yaşamlarını ev ortamına dönüştürüyorlar. Suri isminin analizi, duygularla hareket ederler, 6. hisleri çok güçlüdür. Bazen aşırı duygusal ve hassas olabilirler. Krizlerden ve stresli ortamlardan kaçınırlar.

Hoşgörülü, insancıl ve yardımsever insanlardır. Sevdiklerini ve ailelerini çok ciddiye alırlar. Yani eğer eşleri ailesine aynı önemi göstermiyorsa, değerlerinin yaşamda değişmesi muhtemeldir. Suri isminin kişilik analizi, hayal kurmak onun için bir zevktir.  Bunu yaparken aşırıya gitmekten asla korkmaz. O bir hayalperesttir.  Stabil bir yapıya sahiptir.

Suri isminin anlamı İşini aceleye getirmez, yavaş ve istikrarlı bir şekilde yapmayı sever. Karar vermek zordur. Tereddüt hayatın bir parçasıdır. Hassas bir vücutları vardır ve çok hızlı hareket ederler. Suri ismine sahip ünlüler, çocuklara isim konulurken genelde ünlü kişilerin isimlerine bakılır. Suri ismine sahip bir ünlüye rastlanmamıştır.

Liberalizm, kişiliğinin ayırt edici özelliğidir. Bir kişiye veya yere bağlı olmaktan hoşlanmıyor. Monoton bir hayat ona sıkıcı gelir. Bulunduğu ortam onu mutlu etse bile ona bağlı kalmak istemez. Bunu hayatının her alanında yapıyor. Kısıtlanmayacağı işlerde çalışmak ister. Özgürlüğünü en ufak bir ihlali, istifa etmesine mal olabilir. Bu nedenle, “başlama ve sahip olma” taraftarıdır. Baskıcı bir ailesi varsa genç yaşta evden çıkabilir.

Gizli gücü tamamen hizmet ve organizasyonla ilgilidir. Başkalarına güvenilir bir kişi olduğunuzu kanıtlar. Suri isminin anlamı Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insandır. Önemli şeyleri başarmak için uğraşan kişilerdir. Bunu çok ve uzun saatler çalışarak ve gerçeklik duygusunu kullanarak başarabilir.

Manevi olaylara gerçekçi bir şekilde yaklaşacaktır. Suri isminin anlamı kişisel finansal kazancı için endişelenmez. Agresif bir yapıya sahip olduğu için asla pes etmez. Zorlukların üstesinden gelmeyi başardı.

Suri isminin anlamı, çok heyecanlı insanlardır, çok duygusaldırlar, aniden sinirlenirler ama kin tutmazlar. Suri ismindeki kişiler sanatsal yönleri çok gelişmiştir. Müzik, resim, tiyatro gibi sanatsal faaliyetlere düşkündürler.

Suri ismine benzer isimler; Sudi, Sufi, Sude, Sadi, Hadi, Ali, Sani, Nuri, Nuriye, Sure, Düriye, Mesure, Surya, Zuhuri, Seyfi, Sezai, Sami, Suray, Sabri, Huri gibi isimler yer alır. Ebeveynler için çocuklara isim koymak heyecanlıdır. İsim koyarken, ismin güzel ve kulağa hoş gelen isimler olması oldukça önemlidir.

Olumlu yönleri Neşeli, cana yakın, aktif, güçlü, kendine güvenen, hırslı, kendine güvenen, başarılı, neşeli, cömert, dürüst kişilerdir. Suri isminin anlamı; ileriyi seven, lüks gibi, ölçülü olmayan, sadık, iddialı, sıcakkanlı, girişken, erdemli, yaratıcı, dışa dönük kişilerdir. Olumsuz yönler; Muhafazakâr, etkiye açık, aşırı sahiplenici, hassas, duygusal, boynu uzun, çene yapısı güzeldir.

Suri ismi caiz mi? Suri Arapça kökenli isim olup Kuran-ı Kerim’de geçmektedir. Dini yönden konulmasında herhangi bir sakınca görülmemiştir. Hayal kurmayı ve hayallerinin peşinden gitmeyi sever. Ağır bir doğası ve birkaç evliliği var. Altıncı his oldukça güçlüdür. Bu ona doğaüstü yetenekler verir.

Formun Üstü

Formun Altı

Suri isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Görünürde olan; içte olmayan; biçimsel.
  • 2 – Zâhir görünüşte; hakîki, ciddi ve samimi olmayan
  • 3 – İsrâfil meleğinin üfleyerek kıyamet gününün geldiğini haber vereceği araçtır.
  • 4 – Surete ait, görünüşe ait ve müteallik. Hakiki, ciddi ve samimi olmayan. Zâhir
  • 5 – Güneş.
  • 6 – Gül, pembe renkli gül.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Osmanlıca/Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Suri ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Suri ismini kullanan 70 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Suri ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Suri ismini kullanan 12 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Suri ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Suri isminin Türkiye sıralaması

Suri en çok kullanılan 6728. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2864. isimdir.

Suri isminin Harf Analizi

Kişiye Suri ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Suri İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Suri ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Suri isminin anlamını gözden geçirin!

Suri İsminin Numerolojisi

Suri isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
U: yirmi beş
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap