Süreyya İsminin Anlamı

sureyya-isminin-anlami-38760

Süreyya İsminin Anlamı

Anne ve babalar bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden önce ya da öğrendikten sonra çeşitli isimler hakkında farklı araştırmalar yapabilirler. İsim arayışlarında en çok arzulanan talep ise isim hem çok yeni olmasın, hem çok eski olmasın, bilinen bir isim olsun, hoş bir anlamı olsun şeklinde sıralanıyor. Süreyya ismi de kız çocuklar için kullanılabilecek özel bir isim. Bu sebeple Süreyya isminin anlamı nedir sorusu çok fazla araştırılıyor. Bu araştırmalar sonucunda bir yıldızın özel adı olduğuna kanaat getirilen Süreyya ismi, Süheyla, Sümeyye, Süveyda ve Sümeyra isimleri ile benzerlik gösteriyor. Hem geçmiş zamanlarda hem de günümüzde çok sık kullanılıyor.

Süreyya isminin anlamı ile ilgili soru işaretleri giderildikten sonra diğer bir merak edilen konuya açıklık getirmek gerekiyor. Bu konu ise Süreyya ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusuna bir cevap arıyor. Süreyya ismi Kur’an-ı Kerim’de geçen isimler arasında yer alıyor. Bu sebeple kız çocukları için çok fazla kullanılıyor. Bu özel ve güzel ismin kız çocuklarına konmasında herhangi bir sakınca görülmüyor. Caizliği engelleyecek herhangi bir durum olduğu da düşünülmüyor. Çünkü isim hiçbir kötü anlam taşımıyor ve hiçbir kötü çağrışım da yapmıyor. Bu sebeple kız çocukları için kullanılabilecek en farklı ve en özel isimler arasında bulunuyor. 

Her isimde olduğu gibi Süreyya isminin anlamı da dikkat çekiyor ve anlamında olduğu kadar kökeninde de farklı anlamlar bulunuyor. Süreyya ismi bizim dilimize Arapça dilinden geçen bir isim. Ülker yıldızının adı olarak bilinen bu isim kullananlar tarafından da oldukça beğeniliyor. Bölge ayrımı olmadan ülkemizin hemen hemen her bölgesinde ve her şehrinde Süreyya ismini taşıyan birine rastlamak mümkün oluyor. Aileler tarafından da oldukça beğenilen bu isim kız çocuklarına verildikçe her yıl Süreyya ismini taşıyan kişi oranında da bir artış yaşanıyor. Anlamı ile, okunuşu ile, yazılışı ile birçok farklılığı bulunan bu isim ilk duyulduğu anda bile dikkat çekiyor. Uzun bir isim olduğu için ikinci isim olarak kullanımı pek yaygın görülmüyor. 

Aileler Süreyya ismi ile ilgili araştırmalar yaparken Süreyya ismine sahip olan ünlüler hakkında da fikir sahibi olmak istiyor. Bu isme sahip olan ünlüler ve tanınmış kişiler arasında; Süreyya Aydemir, Süreyya Kop, Süreyya Antmen, Süreyya Berfe, Süreyya Duru, Süreyya Davulcuoğlu, Süreyya Evren, Süreyya Güzel, Süreyya Bahtiyari, Süreyya İlmen, Süreyya Karabulut, Süreyya Kilimci, Süreyya Mertoğlu, Süreyya Önder, Süreyya Soner, Süreyya Serdengeçti, Süreyya Şahin, Süreyya Ülker gibi isimler bulunuyor. Bu isimlerden de anlaşılacağı üzere Süreyya ismi akıllara kız ismi olarak kazınmış olsa da dönem dönem erkeklere de verilmiş bir isim olarak biliniyor. 

Süreyya ismine sahip olan kişilerde de görüldüğü gibi bu isme sahip olan kimseler genellikle yazı işleri ile ilgilenirler. Yazarlık, şairlik, katiplik vb. işler genellikle bu isme hitap eden işlerdir. Süreyya isminin analizi daha detaylı bir şekilde yapıldığında ise S harfi iç içe olmayı, iç içe olan bir mozaiği simgeler. Ü harfi paylaşımı ve birlikteliği simgeler. R harfi dağınık yollardan sonra gelen düz yolları ve çıkışları simgeler. E harfi başarı merdivenlerini azimle çıkmayı simgeler. Y harfi çok yönlülüğü simgeler ki bu isimde iki kez yan yana kullanılarak enerjisini arttırmış bir durumda. A harfi ise öncülüğü ve liderliği temsil eder. Bu analiz sonucunda Süreyya ismine sahip olan kişilerin çalışkan, çok yönlü ve azimli kişiler olduğu kanaatine varılabilir. 

Süreyya isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ülker Yıldızı, Pervin. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Tuğlu Şehzade
  • 3 – Doğanın Uyanışı, Baharın Müjdesi.
  • 4 – Mitolojide Doğanın Ve Hayvanların Koruyucusu Olan Tanrıça.
  • 5 – Gök.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Söylenişi: süreyya:
Kuran ‘da geçmiyor.

Süreyya ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Süreyya ismini kullanan 23.268 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Süreyya ismini kullanan 4.011 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Süreyya ismini kullanan 1.615 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Süreyya ismini kullanan 1.364 kişi bulunmaktadır.

Süreyya isminin Türkiye sıralaması

Süreyya en çok kullanılan 647. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 19. isimdir.

Süreyya ismini kullananların sayısı, son bir yılda 138 kişi artmıştır.

Süreyya isminin Harf Analizi

Kişiye Süreyya ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Süreyya İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Süreyya ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Süreyya isminin anlamını gözden geçirin!

Süreyya İsminin Numerolojisi

Süreyya isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
Ü: yirmi altı
R: yirmi bir
E: altı
Y: yirmi sekiz
Y: yirmi sekiz
A: bir
TOPLAM: 132

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap