Süper Sözler

Süper Sözler Sözlerimiz aynı zamanda atılan oklara benzer. Bazen söylediğimiz sözler insanlara bir ok gibi batar. Bazen de söylediğimiz sözler sihirli bir etki bırakır insanların üzerinde. Süper sözler bu tür sözler olup insanların üzerinde büyük etkiler bırakır. Aynı zamanda bu tür sözlerin kullanımı ile birlikte insanlara olan kızgınlıklarımız ya da kırgınlıklarımızı söyleyebiliriz.

Sonuç olarak insanların farklı duygularının en etkin aracı olan bu tür güzel sözler sayesinde aynı zamanda önemli detaylar da söylenebilir. Bazı sözler akıllı olmayı, bazı sözler cesaretli olmayı bazı sözler ise komik olmayı ifade eder. Bu tür nedenlerden dolayı sözlerin etkileyici gücü yadsınamaz.

İnsanlar özellikle sosyal ağlarda duygularını ifade etmek için en etkili yöntem olarak bu tür sözleri kullanırlar. Günümüzde bu tür sözlerin kullanımı birçok yerde en güçlü duygusal yansımalar sunar. Aynı zamanda bu tür sözlerin sunumu ile birlikte ihtiyaç duyulan duygu aktarımının karşılanması ve insanların olaylara karşı güçlü tepkiler vermesi mümkün olur. Siz de içinizde bulunan duyguları bu şekilde açığa çıkarabilirsiniz.

Süper Sözler
Süper Sözler

Süper Sözler

  • Kızlar artık beyaz yatlı prenslerini bekliyorlar.
  • Kuvvetini zavallıya değil, zalime kullan. Hacı Bektaşi Veli
  • Aşk elmayı yemekle başlar, ayvayı yemekle biter.
  • Hayatta edindiğim tecrübeler, yediğim kazıkların toplamıdır.
  • Bir öleni geri getiremezsiniz, bir de kaybolan güveni.
  • Kalbimde arama eski yerini, sen gözümden akan sele karıştın.
  • O’nu hiç görmemek, O’nu başkasıyla görmekten iyidir.
  • Terk etmek kolaysa senin için, el sallamak zor değil benim için.

Çakma insanlara gönül verirsen orijinal acılar yaşarsın.

Faturasız tek hat “dua”dır. Bol bol konuşun, konuştukça kazanın.

Aşık olup ıstırap çekeceğime, nezle olup burnumu çekerim.

Yutmadan önce çiğnemek ne ise, konuşmadan düşünmek de odur.

Ne kadar detaylı planlarsan, kader sana o kadar sert vurur.

Ben senin için her şeyi feda ederimde, sen yeter ki bana veda etme.

Her şeyi içine atarsın da kendini atacak bir yer bulamazsın.

Her seven isimsiz bir kahramandır ve insan sevebildiği kadar insandır!

Yarına bırakma! Bakarsın, yarın olur da sen olmazsın! Hz. Ali

Çiçeğin dikeni var diye üzüleceğimize, dikenin çiçeği var diye sevinelim.

Hani sadece ölüm ayırırdı bizi, söyle sevgilim… Hangimiz öldü?

Hayatta iki şeyi çok iyi bileceksin. Benimsen kıymetini, değilsen haddini.

Tek bir kişinin yokluğu, çevrendeki tüm çokluğu hiç yapar. Adele

Yarınlar hep güzel olacak derler, oysa bugünlerde dünlerin yarını değil mi?

Ne kadar kolay artık seni seviyorum demek peki ya gerçekten sevmek. Kendini çok beğenme kul katında. Ne kendini beğenmişler var toprak altında.

Deli gibi sevip aklını alacaksın kadının. Yarı yolda bırakıp; “ahını” değil.

Sana sarılmayı o kadar çok seviyorum ki çünkü o sırada yüzüne bakmam gerekmiyor.

Bir göz bir göze neyi anlatır bilmem ama bir söz bir gözü yıllarca ağlatır.

Bin yıl ömrüm olsaydı bin yıl seni severdim, bin yıl seni sevseydim bin yıl daha isterdim.

Ben sana “sevmeyi” öğretemedim, sen de bana “unutmayı” öğretemedin.

Bir de sevgilinin öne gelen saçlarını arkaya atıp, yavaşça yanaktan öpmesi gibi bir gerçek var…

Aşk, beynin kafatasından firar edip, başka bir kalpte köle olma durumudur.

Deliye sormuşlar sen hiç aşık oldun mu diye. Deli gülmüş soran kişiye,  ben neden delirdim ki diye.

Mutluyken dinlediğin şarkının ritmine, mutsuzken sözlerine dikkat edersin.

Beklemek güzeldir güzelim dönecekse eğer beklenen özlemek güzeldir güzelim özlüyorsa eğer öz lenen.

İyimser bir insan ayakkabıları çalınınca “ayaklarım var ya” diyebilen insandır.

Misafirsin bu hanede ey gönül, umduğunla değil bulduğunla gül, hane sahibi ne derse o olur, ne kimseye sitem eyle, ne üzül…

Uzaklık küçük sevgileri öldürür büyükleri ise yüceltir tıpkı rüzgârın mumu söndürüp ateşi alev lendirdiği gibi.

Gözlerinde baharları beklerken içindeki kış beni vurur; sen bilmezsin yüreğimden sevdana ne sular akmak ister durur!

Hayat yollardan çizilmiş olsa bile yollardan birini seçeceksin seçtiğin yolda ölüm bile olsa selam verip geçeceksin.

Eskiden olsa arkandan bakar ağlardım şimdi arkama bile bakmam eskiden uğruna dünyaları yakardım, şimdi bir kibrit bile çakmam.

İşe giderken geç kalmıyoruz neden çünkü belli bir ücreti var. Namazı kılmıyoruz acaba ücreti (cennet) az mı geldi?

Yalnız bir kalbin tek bir anahtarı vardır masum bir gülümseme ne olur gülümse! Bana değil kendine çünkü bunu en çok sen hak ediyorsun!

Büyüyünce anlarsın dedikleri hiçbir şeyi anlamadım hala. Bir an önce anlasam iyi olur, daha ne kadar büyüyebilirim bilmiyorum.

Aşktı o! Değiştiren tüm gecelerimi aşktı o! Beni durup durup yenileyen oydu, duygulu yapan hoyrat ellerimi oydu, doludizgin gidişime dur diyen.

Haritalara bakıyorum evin yok sözcüklere bakıyorum adın yok kendime bakıyorum seni görüyorum çünkü benden başka yerin yok.

Bilmezler yalnız yaşamayanlar nasıl korku verir sessizlik insana; insan nasıl konuşur kendisiyle; nasıl koşar aynalara bir cana hasret, bilmezler.

Benim bütün dualarım seninle sen bir ömür boyu mesut olasın diye, yalvarırım gündüz gece, hayalin gözlerimde, benim olasın diye.

Sen çölde yağacak yağmur kadar değerli dalında açmış çiçek kadar güzelsin kaybedilmeyecek kadar önemli, kaybedilince de bulunmayacak kadar özelsin!

Geçer elbet efendim geçer. Bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer; ama mutlaka geçer…

Bugün bensem dün sensin, deli bensem zincirim sensin, sarhoş bensem şarabim sensin, aşık bensem aşkım sensin ve ben hala yaşıyorsam sebebi sensin…

Verdiğin çiçeği kuruttum çiçeğin adı gül müydü karanfil miydi unuttum aşkımı ilan ederken şahidimiz ay mıydı güneş miydi unuttum.

Aydınlık dünyamı karanlık eyleme, seven yüreğimi sensizliğe sürükleme, her  sigara dumanında aklıma düşme, düşte gör benim düştüğüm bu hale.

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olamaz, unutma ki sevmek daima beraber olmak değil sensizken bile seninle olabilmektir.

Kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur. Kalbimi düzeltmek ise gece doğan güneşe dokunmaya benzer. Sen o suya yazı yazdın. Şimdi güneşin doğmasını bekle.

Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım seni sevdiğim için özür dilerim.

Gelip geçicidir dediler, çocuksun unutursun dediler, boşuna üzme kendini kimleri seveceksin dediler ama yanıldılar benim ilk ve tek aşkım sendin ve öyle kalacaksın!

Seni düşünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliğinde. Ne olur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliğinde.

Ben acı satın alırım, göğsümde bak onca yara var ben acı satın alırım, yitirilmiş umutlardan ben gülüş satın alırım, yüzümde bak onca çizgi var ben gülüş satın alırım, içimdeki çocuklardan!

Akşamın matem rengine büründüğü saatte, gökyüzündeki kandiller tek tek yanmaya başladığında, içimde sessiz bir çığlık. Özlemeyi özledim. Özlemeye değer ne kaldıysa.

Güne seninle başlamak ne güzel şey gülüm doğan güneşi seninle karşılamak her gün kucak kucak çoğalmak bir karış daha uzaklaşmak yalnızlıktan kara nöbetlerden düşleri paylaşmak her renkte yenidünyalarda sevginin temsilcisi olmak.

Eğer beni daha fazla üzmek istemiyorsan rüyalarıma bile girme sakın n’olursun unutmak doğanın en güzel armağanı insana biliyorsun senin de son armağanın unutulmak olsun…

Kendini bilmeli insan kendini görebilmeli el alemi tarttığı terazisinin bir kefesine kendini bir kefesine de vicdanını koyabilmeli. Evet, koyabilmeli koyabilmeli ki haddini hududunu sınırını görebilmeli. Evet, görebilmeli ki hiç te masum olmadığını anlayabilmeli.

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun yağmur yağdığında şemsiyeni açıyorsun rüzgârı sevdiğini söylüyorsun rüzgâr estiğinde pencereni kapatıyorsun korkuyorum çünkü beni sevdiğini söylüyorsun.

Bir gün sen de beni ararsın. Bir hasret seni yakar deli bir özlem sarar ağlarsın. Geri dönmek istersin eski bir şarkı yakar birden gözlerin dolar ağlarsın elimde değil unutmak seni kaçsam da kovalar anılar beni boş hayallere sarılır gibi, kolay mı unutmak biranda seni.

Öyle eksildik ki yaşarken bize dokunan her şeyi eksiltiyoruz. Yalnızlığımızla çoğalıp kalabalığımızla eksiliyoruz. Ve öylesine kalabalık ki yalnızlığımız ne yana dönsek kendimize çarpıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap