Sünnetullah İsminin Anlamı

Sünnetullah İsminin Anlamı

Erkek evlatları için tercih edilebilecek pek çok değişik ve birbirinden farklı isim bulunmaktadır. Dünyaya yeni gelecek olan evlatları için en güzel ismin arayışı içinde olan anne ve baba adaylarının bu alternatifler içinde bir seçim yapmak için inceleme yürüttükleri ve bu sayede ismin anlamına hakim oldukları görülmektedir. Çocuğa isim koymadan önce ismin anlamları ve analizleri dikkatli bir biçimde incelenmelidir. Aksi takdirde yanlış bir isim koyarak çocuğun olumsuz etkilenmesine sebep olunabilmektedir.

Bu konu, çocuğun karakteristik özellikleri üstüne olumlu bir etki bırakması için önemli bir noktadır.  Bu bağlamda inceleme meydana getiren anne ve baba adaylarını karşısına Sünnetullah adı da çıkmaktadır. Pek sık kullanılmayan ve rastlanılmayan bir isim olan Sünnetullah adı ile karşılaşan anne ve baba adaylarının Sünnetullah isminin anlamı nedir? sorusunun cevabını araştırma yoluna gittikleri görülmektedir.

İsim tam olarak incelendiğinde bu ismin Allah’ın nizamı anlamına geldiği görülmektedir. Son derece hayırlı şekillerde açıklanan Sünnetullah isminin anlamı çoğu zaman hürmet göstergesi şeklindedir. Allah’a ait sıfatlar arasında yer alan bu ismin oldukça hayırlı anlamlara tekabül ettiği görülmektedir.

Bu ismin bununla beraber yüksek mertebeli ve yüce olan kişilere bahsetmek arasında kullanıldığı görülmektedir. Bu biçimde anlamı olan bu ismin Kur’an içinde yer alıp almadığı da merak mevzusu olmaktadır. Buna bağlı olarak da anne ve baba adaylarının Sünnetullah adı Kur’an-ı Kerim’in içinde geçiyor mu? sorusunun yanıtını araştırmış olduğu görülmektedir. Sünnetullah isminin kökeni Farsça ve Arapçaya dayanıyor olsa da bu isme Kur’an içinde rastlanılmamaktadır.

Türkiye sıralamasına bakıldığında Sünnetullah isminin hemen hemen hiç kullanılmayan bir isim olduğu görülmektedir. İstatistiksel olarak incelendiğinde Türkiye içinde kayıtlara geçen yalnızca 3 bireyin Sünnetullah ismine sahip olduğu görülmektedir. Buna bağlı olarak Sünnetullah isminin sıralaması oldukça düşüktür. Son bir sene içinde ise çocuğuna bu adı koyan herhangi bir ebeveyn ile ya da sorumlu bir kimse ile karşılaşılmamıştır.

Kullanılmayan ve pek meçhul bu ismin anlamları son derece güzeldir. Özellikle dini anlamda yapılan yorumlarının son derece önemli olduğu görülmektedir. İsimle alakalı inceleme yaparken anne ve baba adaylarının Sünnetullah isminin olumlu yönleri üstünde de durduğu görülmektedir.

Bu isme sahip olan kişilerin tutumlu, zeki, cömert, anlayışlı, mantıkçı, gerçekçi, yetenekli, uysal, mükemmeliyetçi, düzenli, titiz, amacına düşkün, rahatına önem veren, sağlığına ehemmiyet veren, el becerisi yüksek, analitik ve matematiksel fikir yapısına sahip, çalışkan, yardımsever ve hoşgörülü kişiler olduğu anlaşılmaktadır. Bu sebeple Sünnetullah isminin kişilik özellikleri oldukça hayırlı ve güzel şekillerde açıklanmaktadır.

İsim ile alakalı araştırma yapılırken Sünnetullah isminin negatif yönleri olduğu da görülmektedir. Olumlu yönleri kıyasla son aşama azca olan bu negatif yönler içinde eleştirellikten uzak olmak, her şeyden kuşku duymak, abartma eğiliminde bulunmak ve aşırılık gururlu olmak özellikleri yer almaktadır. Aynı zamanda bu isme sahip olan  kişilerin hırslarının da aşırıya kaçması kötü etkilere sebep olabilmektedir.

Sünnetullah adı ile ilgili olarak detaylı bir şekilde incelenmesi gereken bir diğer nokta da Sünnetullah isminin harf analizi olmaktadır. Bu isim içinde yer edinen S harfi hayalperestliği, Ü harfinin ümit etmeyi ve iyimser bakmayı, N harflerinin hassasiyeti ve içe dönmeyi, E harfinin sıkıntılarla mücadele etmeyi, T harfinin olumsuzluğu ve duygusal anlamda kapalı olmayı, U harfinin başarıyı ve bolluk bereketi, L harflerinin hassasiyeti ve sanatçı ruhu, A harfinin atılganlığı ve enerjikliği, H harfinin ise hassasiyeti ve duygusallığı yansıttığı görülmektedir.

sunnetullah-isminin-anlami-17567
Sünnetullah İsminin Anlamı

Sünnetullah isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Allah’ın koyduğu nizam

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sünnetullah ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sünnetullah ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sünnetullah ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Sünnetullah ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Sünnetullah ismini kullanan bulunmamaktadır.

Sünnetullah isminin Türkiye sıralaması

Sünnetullah en çok kullanılan 11639. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6112. isimdir.

Sünnetullah isminin Harf Analizi

Kişiye Sünnetullah ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Sünnetullah İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sünnetullah ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sünnetullah isminin anlamını gözden geçirin!

Sünnetullah İsminin Numerolojisi

Sünnetullah isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
Ü: yirmi altı
N: on yedi
N: on yedi
E: altı
T: yirmi dört
U: yirmi beş
L: on beş
L: on beş
A: bir
H: on
TOPLAM: 178

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap