Sırma İsminin Anlamı

sirma-isminin-anlami-85961

Sırma İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak olan çocuklarına verecekleri isim hakkında birçok araştırma yapmakta ve isimlerin anlamları hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Bu isimler arasında yer alan Sırma ismi de en çok arananlar arasında yer almaktadır. Aileler Sırma isminin anlamı, analizi, caiz olup olmadığı hakkında bilgi almaya çalışmaktadır.

Ülkemizde oldukça sıklıkla kullanılan isimler arasında yer alan Sırma ismi kolay söylenişi ve kulağa hoş gelen yapısı ile ailelerin dikkatini çekmektedir. Sırma isminin anlamı altın yaldızlı ya da yaldızsız gümüş tel, rütbe gösteren sarı şerit ve sarı güzel saç şeklindedir.

Sırma ismi Türkçe kökenli bir isim olup kız çocuklarına verilen bir isimdir. İsmin rengi pembedir. Sırma ismi 5 harflidir. İsmin nitelikleri arasında dürüst, zeki, komik, uyumlu ve inatçı ifadeleri yer almaktadır. Sırma isminin TDK’deki anlamı ise altın yaldızlı ya da yaldızsız gümüş tel, rütbe gösteren sarı şerit şeklindedir.

Sırma isminin anlamı veözellikleri hakkında bilgi toplayan anne ve baba adayları ismin analizi, kişilik analizi ve özellikleri hakkında da bilgi almaktadırlar.

Sırma isminin analizi ile kişinin karakter özellikleri hakkında bilgi edinilmeye çalışılmaktadır. Harf analizi şeklinde yapılır. Ayrıca ismin sayısal analizi de yapılmaktadır.

Sırma isminin harf analizi şu şekildedir.

 • S harfi; Hayal kurmayı sever ve bunu yaparken aşırılıklardan hoşlanır. Tam bir hayalperesttir.
 • I harfi; Oldukça hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Son derece duygusaldır.
 • R harfi; Karar vermede güçlük çeker. Tereddüt etmek onun karakterinde vardır. Oldukça da sert bir yapısı vardır.
 • M harfi; Oldukça zekidir. Zekâsını özellikle iş hayatında kullanır ve son derece başarılıdır.
 • A harfi; Mantık çerçevesinde hareket eder. Oldukça enerjik ve atılgan bir yapıdadır.

Sırma isminin sayısal analizinde numerolojik değer 71 olarak bulunmuştur. İsmin sayısal analizi ile kişinin kişisel ve profesyonel gelişimi öğrenilmeye çalışılır. Sayısal analiz gerçekleştirilirken soy isim de kullanılmalıdır. Ayrıca Sırma isminin anlamı da göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılmalıdır.

Anne ve baba adayları Sırma isminin kişilik analizi hakkında yaptıkları araştırmada sıcakkanlı tutkulu ve oldukça kuvvetli hislere sahip olan bir karakter ile karşılaşmaktadırlar. Sırma ismine sahip olan kişiler zorluklar karşısında yılgınlık göstermeden çalışmalarına devam eder. Çevrelerinde oldukça sempatik ve sevecen bir kişi olarak tanınırlar. Oldukça merhametli ve yardımseverdirler. Karşılaştıkları olaylar karşısında oldukça dikkatli ve düşünceli davranırlar. Oldukça duygu yoğunluğu yaşarlar ve bunları dışarıya yansıtırlar. İş ve çalışma ahlakları son derece yüksektir. Yoğun olarak çalışırlar. Maddi durumlarına dikkat ederler. Sorumluluk almaktan kaçınmazlar. Oldukça da cesurdurlar.

Aileler Sırma ismi caiz mi? Sorusunun cevabı hakkında da bilgi almaya çalışırlar. Sırma ismi Türkçe kökenlidir. Kur-an’ı Kerim’de geçen isimler arasında yer almamaktadır. İslam dini isimlerin anlamlarının güzel olmasını tavsiye etmektedir. Sırma ismi de anlam olarak güzel ifadeleri içerisinde barındırmaktadır. Sırma isminin anlam ve kelime olarak çocuklara verilmesinde sakıncalı bir durum bulunmamaktadır.

 Sırma isminin anlamı çerçevesinde değerlendirilen ismin özelliklerinde en belirgin olan özellik yenilikçi ve değişime karşı duyulan istek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu isme sahip olan kişiler özgür ruhludur. Bir yerde bağlı kalmayı seven bir karaktere sahip değildir.

Sırma ismine benzer isimler arasında Selma, Sırrı, Sema, Sırat, Belma, Fatma ve Şeyma yer almaktadır.

Sırma ismine sahip ünlüler arasında yapılan araştırmada bu isme sahip bir ünlü ile karşılaşılmamıştır.

Anne ve baba adayları Sırma isminin anlamı ile ilgili yaptıkları araştırma neticesine göre bebeklerine bu ismi verme konusunda karar vermektedirler. Sırma simi kelime olarak ve anlam olarak oldukça güzel isimler arasındadır. Çocuklara verilmesi sakıncalı isimler arasında da yer almamaktadır.

Formun Üstü

Formun Altı

Sırma isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Yiğit Asker
 • 2 – Ak Renkli Başak
 • 3 – Altın Yaldızlı İşlemeli.
 • 4 – Altın Yaldızlı Veya Yaldızsız İnce Gümüş Tel.
 • 5 – Rütbe Gösteren Sarı Şerit. Sırmadan Yapılmış.
 • 6 – Sarı ve güzel saç.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Sırma ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sırma ismini kullanan 5.313 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sırma ismini kullanan 1.087 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sırma ismini kullanan 1.063 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sırma ismini kullanan 290 kişi bulunmaktadır.

Sırma isminin Türkiye sıralaması

Sırma en çok kullanılan 1448. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 674. isimdir.

Sırma isminin Harf Analizi

Kişiye Sırma ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Sırma İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sırma ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sırma isminin anlamını gözden geçirin!

Sırma İsminin Numerolojisi

Sırma isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
I: on bir
R: yirmi bir
M: on altı
A: bir
TOPLAM: 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap