Sidelya İsminin Anlamı

sidelya-isminin-anlami-11599

Sidelya İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Sidelya isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Sidelya  isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Sidelya, yıldız çiçeği anlamında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Sidelya isminin TDK’deki anlamı konusunu ele alacağız. TDK’deki anlamı, cennette açan çiçek anlamında kullanılmaktadır. Bu isim genel olarak kız çocuklarına verilen bir isimdir. Bu ismin kökeni Latince’dir.

Bu ismin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizini ele alacağız. Sidelya isminin kişilik analizi şu şekildedir; Sidelya adındaki insanların derin ve samimi bir sevgi ve dostluk arzusu vardır ve onlar için barış ve uyum esastır. Gerilim karşısında enerji seviyeleri düşer ve çevrelerindeki dünyadan uzaklaşırlar. İnsanları anlamak ve sakinleştirmek onun arkadaşlığının kriterlerinden biridir. Özel hayatlarında çok duygusaldırlar ve kolayca incinebilirler. Kibar ve zarif kişiliklerinden dolayı çok ağır işlerde başarılı olamazlar. Aşkları o kadar harikadır ki, değer verdikleri insanları büyülerler. Merhametli, sadık ve fedakardırlar. İyilik yapmayı severler ve kendi çıkarlarından  çok başkalarının çıkarlarını düşünürler. Bu yönleri nedeniyle birçok arkadaş edinirler. Böyle insanlar iyi babalar ve iyi anneler olabilir. Herkese şefkat  ve destek gösterirler. Uzun boylu, belirgin hatlar, kalkık omuz yapısı, dalgalı saçlar, gözler genellikle parlak, yüz hatları düzgün ve belirgindir. Ton sağlam ve sakin.

Sidelya isminin kişilik analizini inceledikten sonra Sidelya isminin harf analizini inceleyeceğiz. Sidelya isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

S: Elbette kendinize güveniyorsunuz ve kararlar verebilirsiniz. Ayrıca her konuda profesyonel kararlar alabilmeniz, her zaman doğru sonuçları almanızı sağlar.

İ: İyi planlanmış ve programlanmış kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi bir konuma geleceksiniz. Üstelik nazik tavrınız sayesinde yeni ortama hızla uyum sağlayabilir ve herkes tarafından sevilebilirsiniz.

D: Erkeksi ve güvenilirsin, bu yüzden etrafındaki herkes sana güveniyor. Ayrıca çevrenizdekilerin sorunlarına dikkat etmeniz ne kadar sorumlu olduğunuzu gösterir.

E: İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğun için kimse seninle arkadaş olmaktan çekinmiyor. Etrafınızdaki insanları her zaman destekleyebiliyorsunuz, bu yüzden herkese yardım etmek için acele etmek harika.

L: Güçlü ve gücü seven bir kişiliğiniz var. Üstelik gücünüz ve hırsınız sayesinde  her zaman başarılı olacak ve her işi kazanacaksınız. Liderlik kişiliğiniz hemen hemen her toplumda tanınan bir düzeydedir.

Y: Hiç kimseye kininiz yok. Kin tutmak ve bir insanı dinlemeden yargılamak sana düşmez. Karşınızdakini dinleyen ve sonuna kadar  mantıklı kararlar veren kişi sizsiniz.

A: Sakin bir kişiliğe ve yüksek problem çözme yeteneğine sahip bir kişi. Bu, ortamın güvenilirliğini artırır. Seçiminize her zaman saygı duyulacaktır.

Bu açıklamalardan sonra bu kısımda ise Sidelya ismine benzer isimler konusuna bakacağız. Bu isimler, Sidal, Sidre, Fidelya, Adelya, Selma, Semra gibi değişik benzer isimler bulunmaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin KuranKerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Sidelya ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Sidelya ismi Kuran’da geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Sidelya isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin bu bölümünde ise Sidelya ismine sahip ünlüler konusunu inceleyeceğiz. Bu isim çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden buna örnek veremiyoruz.

Sidelya isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Zambakgillerden, Salkım Çiçekli, Keskin Kokulu, Soğanlı Otsu Bitki.
  • 2 – Yıldız çiçeği.
  • 3 – Cennette açan çiçek

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Latince
Kuran ‘da geçmiyor.

Sidelya ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sidelya ismini kullanan 653 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sidelya ismini kullanan 98 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sidelya ismini kullanan 36 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sidelya ismini kullanan 30 kişi bulunmaktadır.

Sidelya isminin Türkiye sıralaması

Sidelya en çok kullanılan 3388. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1508. isimdir.

Sidelya ismini kullananların sayısı, son bir yılda 27 kişi artmıştır.

Sidelya isminin Harf Analizi

Kişiye Sidelya ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Sidelya İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sidelya ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sidelya isminin anlamını gözden geçirin!

Sidelya İsminin Numerolojisi

Sidelya isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
İ: on iki
D: beş
E: altı
L: on beş
Y: yirmi sekiz
A: bir
TOPLAM: 89

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap