Sercan İsminin Anlamı

sercan-isminin-anlami-46510

Sercan İsminin Anlamı Nedir?

Ülkemizde oldukça popüler isimler arasında yer alan Sercan ismi, yeni doğacak olan çocuklara bu ismi vermeyi düşünen anne ve babalar tarafından merak edilmektedir. Sercan isminin anlamı, ismin analizi, benzer isimler ve bu isme sahip tanınmış kişilerin olup olmadığı araştırılıyor.

Anne ve baba olacak olmanın en heyecanlı anlarındandır, bebeğe verilecek olan ismin bulunması ve araştırılması. Sercan isminin anlamı canın özü, güçlü sezgi, canın başı, sağlıklı kimse, sevgili ve sevilen şeklindedir.

Sercan ismi erkek çocuklarına verilen Farsça bir isimdir. Kur’an’da geçmeyen bu isim 6 harflidir. Sercan isminin özellikleri dürüst, çalışkan, esprili ve misafirperver şeklindedir. Sercan İsminin TDK’ deki anlamı sevgili, sevilen şeklindedir.

Ülkemizde 40 bin civarı kişi Sercan ismini taşımaktadır. En çok kullanılan isimler arasında yer alan Sercan isminin analizi de aileler tarafından en çok merak edilenler arasındadır. İsmin analizi ile kişisel ve profesyonel gelişim ile kişinin karakteristik özellikleri anlaşılmaya çalışılır. Harf analizi ve sayı analizi olarak iki ayrı analiz gerçekleştirilir.

Sercan isminin harf analizi şu şekildedir;

  • S harfi; hayal kurmayı oldukça çok sever. Hayal kurarken aşırıya kaçmaktan hiç çekinmez.
  • E harfi; oldukça karışık bir iç yapıya sahiptir.
  • R harfi; yapılan her işe tereddüt ile bakar, karar vermede zorlanır.
  • C harfi; entelektüel bir yapıya sahiptir. Konuşma, yazma ve okumayı çok sever.
  • A harfi; oldukça enerjik ve atılgandır. Ancak mantık hayatın her anında ön plandadır.
  • N harfi; sağduyuludur. Hisleri gelişmiştir.

Sercan isminin sayı analizi yapıldığında ismin numerolojik değeri 70’dir. Sayısal analiz soy isimle beraber yapıldığında çok daha iyi sonuç verir. Sercan isminin anlamı da analizlerde etkilidir.

Ebeveynler, Sercan ismi hakkında yapmış oldukları araştırmada Sercan ismi caiz mi?  Sorusuna da cevap aramaktadırlar. Sercan ismi Kur-an’da geçmese de anlam olarak oldukça güzel ifadeleri içerisinde barındırmaktadır. İslam dini ismin güzel olması kadar anlam olarak da güzel olması gerektiği üzerinde durmuştur. Bu neden ile Sercan isminin çocuklara verilmesinde sakınca bulunmamaktadır.

Anne ve babalar ismin analizi ile beraber Sercan isminin kişilik analizi hakkında da bilgi almaktadırlar. İsmin kişilik analizi yapıldığında yenilikçi, yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı bir perspektiften bakan sıra dışı ve çağdaş bir karaktere sahiptirler.

Sercan ismine sahip olan kişiler özgürlüklerine oldukça düşkündür. Hayatın içinde olmayı ve kendi dünyasını kurmayı çok sever. Ama yine de arkadaş canlısıdır ve arkadaşları ile beraber dışarı çıkmaya bayılırlar. Yazmayı ve okumayı çok severler. Çok iyi konuşmalar yapabilir. Aynı zamanda çok iyi bir dinleyicidir. Oldukça ikili ilişkileri iyi ve Sercan isminin anlamı gibi seven ve sevilen biridirler. Ancak damarına basıldı mı da hiç de öyle olmadığı görülebilir.

Ailelerin çeşitli platformlarda ve internette yaptıkları araştırmalarda, Sercan ismine benzer isimler ile de karşılaşmaktadırlar. Bu isimler Ercan, Can, Aycan, Mircan, Oğulcan, Serkan, Serhan, Uğurcan, Nurcan, Mertcan, Gülcan, Gürcan şeklindedir.

Sercan isminin anlamı da düşünüldüğünde ismin olumlu yönleri; çekici, tutkulu, sabırlı, sadık, kariizmatik ve detayları seven olarak karşımıza çıkmaktadır. İsmin olumsuz yanları ise karasız, erteleyen ve keyfine düşkün olarak ortaya çıkmaktadır.

Sercan ismine sahip ünlüler arasında Sercan Badur ve Sercan Yıldırım bulunmaktadır. Sercan Badur; ‘’Öyle bir geçer zaman ki’’ adlı dizide rol almıştır. Mete’nin liseden arkadaşı olan Necati karakterine hayat vermiştir. Sercan Yıldırım; eski milli futbolcu ve futbol okulu sahibi. 

Anne ve baba adayları Sercan isminin anlamı araştırmasını çok yönlü bir şekilde gerçekleştirerek bebeklerine vermeye karar verirler. Gelenek ve göreneklere uygun ad koyma ritüeli ile bebeğe Sercan ismi verilir.

Formun Üstü

Formun Altı

Sercan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sezgisi Güçlü Olan
  • 2 – Taş Gibi Sağlıklı Kimse
  • 3 – Başcan, sevgili, sevilen

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sercan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sercan ismini kullanan 39.280 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sercan ismini kullanan 8.794 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sercan ismini kullanan 2.245 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sercan ismini kullanan 3.193 kişi bulunmaktadır.

Sercan isminin Türkiye sıralaması

Sercan en çok kullanılan 424. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 198. isimdir.

Aşağıdaki grafik, Sercan isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Sercan isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Sercan isminin Harf Analizi

Kişiye Sercan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Sercan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sercan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sercan isminin anlamını gözden geçirin!

Sercan İsminin Numerolojisi

Sercan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
R: yirmi bir
C: üç
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 70

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap