Sel İsminin Anlamı

sel-isminin-anlami-71923

Sel İsminin Anlamı

Sel isminin anlamı 4 farklı şekilde tanımı yapılır. Sert yel ile savrulmuş yağmur dolu. 2. olarak ışıkla aydınlatılmış, açık, anlaşılır anlamındadır. 3 olarak sürekli yağmurlardan ve eriyen karlardan oluşan taşkın su anlamına gelir. 4 olarak etki ve iz bırakan, güçlü durum ve davranıştır. Sel isminin cinsiyeti üniseks, kökeni Arapça, Kur’an-ı Kerim’de yer almıyor. Sel isminin TDK’daki anlamı  4 farklı sözlükte incelenmesi yapılır. Türk dil kurumu genel Türkçe sözlük anlamı, sürekli yağan yağmurlardan ya da erimiş olan kardan oluşan, geçtiği yerlere zarar olan taşkın su ve su taşkını. Eski ve iz bırakan güçlü durum ve davranış. Hareket halinde büyük kalabalık ve yığın. Yoğunluk durumu.

Yerel Türkçe’ deki anlamı avuç içi ekmek pişirilen saç. Bir parça az üstünde ekmek pişirilen saç, kez, salya tükürük. Genel Türkçe lügatı sürekli yağmur, karların süratle erimesi akarsuların taşması ve benzeri sebepler ile meydana gelen ve önüne gelen her şeyi alıp götürecek şiddetli akan su, su taşkını, taşkın seylan. Sel isminin analizi sel isminin rengi kırmızı, kader sayısı 4,tür. İşine bağlı işkolik insanlardır. Onlar için eğlenceden önce işleri gelir. O nedenle girmiş oldukları ortama hemen ayak uydurması beklenilmez. Kendilerini mesleklerini aramış olan insanlardır. Zamanını hiçbir şekilde boşa geçirmeyi sevmeyen özel hayatlarında aceleci değil, yavaş adımlar ile hareket eden kişilerdir. Genelde soğukkanlı bir yapıları vardır.

Sel isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumlu yönleri, planlı, aşırı ilgiden hoşlanmayan, mükemmelleci, kuralcı, doğal davranışları seven kişilerdir. Yalnız kalmaktan sıkılmayan, mantıklı davranan, tutumlu işine çok önem veren kişidir. Gelenekçi olan, pratik, yönetici, parasına sahip, dikkatli, çalışkan, sözüne güvenilir olan kişilerdir. Almış oldukları sorumluluklarını tam anlamıyla yerine getirir öncü, kararlı, mesafeli ve sabırlıdır. Sel isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri, bağlı kalmaktan korkan, aşırı riski almaktan kaçınmayan, abartıcı, limitlerini belirleyemeyen kişilerdir. Aşırı hareketli, çabuk inanan, detayları sevmeyen ve dağınıktır.

Sel isminin anlamı bu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri, uzun boylu, köşeli belirgin yüz hatları olan, sağlam yapılı, vücut kemikli ve ince olur. El ve ayaklar büyük, kafa yapısı oval, yanakları düz, saçları bukleli ve koyu renkli olan kişilerdir. Dudakları ince, uzun burun yapısına sahip, kararlı bir ses tonu olan kişilerdir. Sel isminin kişilik analizi sel ismine sahip olan insanların sessizlik içinde derin bir isteği, maneviyat konusunda düşünme yönleri vardır.

Analiz etme be daha derin gerçekleri öğrenme arzusu çoktur. Dünyadaki canlı yaşamına çok saygı duyan ve ruhani konuları merak eden kişilerdir. İlişkilerinde eşleri ile empati kuran ve ona karşı duygularını söylemekten çekinmeyen kişilerdir. Aile yaşantısında ailelerine çok değer veren onları kırmaktan çok korkan kimselerdir. Eşlerinin de aynı şekilde ailelerine önem vermesini saygı duymasını bekler. Eşinin ailesine karşı son derece saygılı davranır.

Sel ismi caiz mi Sel ismi caiz olmayan sakıncalı isimler listesinde yer almaz. Yine de bu isim bir kişiye konulacak ise sel isminin anlamı gözden geçirilmesi daha uygun olabilir. Sel ismine benzer isimler sel isminin hece sayısı bir harf sayısı 3’tür. İçinde sel ismi geçen isimler Aysel, Yüksel, Selma, Selahattin, Selim, Veysel, Selçuk, Selin, Selda, Nursel.

İlk ve son harfi ses uyumlu olan isimler Songül, Sibel, Sevil, Seval, Serdal Seçil, Sevgül, Sadegül, Sümbül, Sibel. Sel ismine sahip ünlüler Sel isminde ünlü bir kişiye rastlanmamıştır

sel-isminin-anlami-71923
Sel İsminin Anlamı

Sel isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sert Yelle Savrulan Yağmur, Dolu
  • 2 – Işıkla Aydınlanmış, Açık, Anlaşılır Anlamındadır.
  • 3 – Sürekli yağmurlardan ve eriyen karlardan oluşan taşkın su.
  • 4 – Etki ve iz bırakan güçlü durum, davranış.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sel ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sel ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sel ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sel ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Sel ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.

Sel isminin Türkiye sıralaması

Sel en çok kullanılan 8961. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 698. isimdir.

Sel ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Sel isminin Harf Analizi

Kişiye Sel ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Sel İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sel ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sel isminin anlamını gözden geçirin!

Sel İsminin Numerolojisi

Sel isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
L: on beş
TOPLAM: 43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap