Şeftali Lekesi Nasıl Temizlenir?

Şeftali Lekesi Nasıl Temizlenir? Çok sevilen yaz meyvelerinden şeftali hem meyve suyu olarak hem de sadece meyve olarak oldukça tüketilen bir meyve türüdür. Öz..

Şeftali Lekesi Nasıl Temizlenir?

Çok sevilen yaz meyvelerinden şeftali hem meyve suyu olarak hem de sadece meyve olarak oldukça tüketilen bir meyve türüdür.

Özellikle küçük çocuklar etli yapısından dolayı, yaz aylarında şeftali tüketmeyi çok severler. Çocuklar sürekli olarak yaz aylarında şeftali tükettiklerinden dolayı üslerini başlarını şeftali suyuyla lekelemek sen geri kalmıyorlar.

Son derece sık rastlanan meyve lekelerinden şeftali lekesini temizlemek için birkaç pratik teknik kullanılabilir.

Şeftali lekesi nasıl temizlenmeli

Öncelikle Şeftali lekesinin bulunduğu bölgede varsa şeftalinin kırıntılarının tamamı temizlenerek alınmalıdır. Lekenin sadece kumaşa işlenmiş olan kısmı ortada kaldıktan sonra temizlik işlemine başlayabiliriz.

Sıcak suyla lekeli bölgeye yıkanarak şeftali suyunun kumaştan temizlenmesi için açılmasını bekleyin. Açılması gerçekleştikten sonra üzerine limon sıkarak lekeli bölgede temiz bir bezle ovabilirsiniz.

Bu işlemin ardından lekeli bölgeye bir karbonat yardımıyla müdahale ederek, sıcaklık türüne göre çamaşır makinesine atıp temizliğimizi tamamlayabilirsiniz.

Kumaşın üzerinde kurulmuş bir Şeftali lekesi bulunuyorsa bunu çıkarmak lekenin ilk oluştuğu anda çıkartmak tan daha zor olacaktır.

Lekenin zorluk derecesine göre sadece sirke ve Limon suyunu karıştırarak müdahalede bulunabilirsiniz.

Eğer kurumuş Şeftali lekesi son derece zor bir şekilde çıkacak gibi duruyorsa az bir miktarda amonyak ile bölgeye müdahale etmeniz lekeyi çıkarmakta daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Bu temizleme şekli son derece pratik bir şekilde uygulanabilir. Aldığınız beyaz bir bez ile amonyak sirke ve limonu karıştırdıktan sonra kumaşın iyice işlemesi için menzile bastırmanın gerekiyor.

Ardından karışımı uygulamış olduğumuz alanı olarak lekelerin çıkması için sürekli olarak tekrar edin. Lekeler çıktıktan sonra bölgeye sıcak su ve deterjan sürerek bu bölgenin durulama işlemine geçebilirsiniz.

Lekeleri çıkarmayı başardıktan sonra uygun program seçilerek çamaşır makinesinin içerisinde temizlemeye bırakabilirsiniz.

Tüm bu yaptığımız çalışmalara rağmen Şeftali lekesi ve hala çıkartamıyor olsanız profesyonel yardım için kuru temizlemeci ya gidebilirsiniz.

Kuru temizlemeye gidecek bir durumunuz bulunmuyorsa aspirin limon sirke ve amonyak maddelerini birlikte sıcak suyla karıştırarak Bölge tekrar uygulayabilirsiniz.

Bu güçlü karışım en zor lekelerin bile çıkmasını sağladığı için şeftali lekesini ne kolay çözülmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap