Sedat İsminin Anlamı

sedat-isminin-anlami-47496

Sedat İsminin Anlamı

Bebeğiniz için isim seçiminde bulunmak zor olsa da eğlenceli bir süreci temsil etmektedir. Tek tek isimlerin listelenmesi zahmetli olacağı için kişiler bu konuda internetten yardım alır. Öncelikle yeni isim araştırması yapan kişiler bulduklarından memnun kalmadıysa eski ve köklü isimler her zaman için bu kişileri cezbedecektir. Özellikle çevresinde bulunan sevdiği bir kişinin ismine de sıcak bakılır. Sedat bu bakımdan birçok kişinin listesinde bulunur. Sedat isminin anlamı nedir araştırmaları da bu nedenle yapılır.

Sedat, sınır boyu ve şafağı seven kimse demektir. TDK’ya göre Sedat isminin anlamı doğru ve haklı şeyi ifade etmektedir. Hatasız anlamına geldiği için de birçok kişinin tercihleri arasında bulunur. Hak, hakikat, gerçek anlamlarına da gelmektedir. Erkek bebekler için bu isim tercih edilir. Kökeni Arapçadır.

Bazı kişiler seçecekleri ismin Kur’an da geçmesi taraftarıdır. Böyle düşünenler isim listesini de ona göre ayarlamalıdır. Sedat Kur’an da geçiyor mu diye baktığımızda geçmediğini görmekteyiz. Eğer öyle bir kıstasınız yoksa Sedat ismini erkek bebekleriniz için rahatlıkla verebilirsiniz.

Bu ismi tercih ederken farklı analizleri incelemenizi önermekteyiz. Özellikle isim analizleri o ismin olumlu ve olumsuz yönleri bakımından size faydalı olacaktır. Sedat isminin analizi yapıldığında iyi ya da kötü duyguları yoğun olarak yaşadıklarına rastlanmaktadır. İçinde olan duyguları gizlemeden dışa vuran kişilerdir. Bazen ani olarak öfkelenseler de bu durum geçicidir.

Olumlu yönleri içinde neşeli, sıcak kanlı, kendine güvenen, hırslı ve iş bitiren kişiler olduğu söylenebilir. Biraz lükse düşkünlerdir. Eğlenmeyi severler. Yaratıcı ve sosyal bir kişilikleri bulunur.

Olumsuz yönleri içinde biraz hassas ve alıngan oldukları söylenebilir. Sevdiği kişiyi fazla sahiplenirler. Bu da karşı tarafı bazen boğabilir.

Fiziksel özellik içinde uzun boylu ve düzgün bir vücut yapısına sahip oldukları görülür. İnce boyunları, dolgun yüz yapısı, kestane rengi saçları bulunur.

İsim listenizde bulunan seçenekleri araştırırken kişilik analizi araştırması içinde olmanız da net bir karara varmanızı sağlayabilir. Sedat isminin kişilik analizi olarak bu kişilerin emir almaktan hoşlanmadıkları görülmektedir. Hayatları içinde bazı hedefleri vardır. Bu hedeflere ulaşmak için engel tanımazlar. Kendi bildiği doğrular her zaman onlar için önemlidir. Partnerini kıskanır ve sahiplenirler. Sadakat duygusuna da önem verirler.

Ülkemizde bu ismi kullanan oldukça fazla kişi bulunur. İstatistik sonuçlarına göre Türkiye’de 99.214 kişinin adı Sedat’tır. En çok kullanılan 133’üncü isimdir. Erkek isimleri arasında 68’inci sırada yer almaktadır.

Bu ismin benzerleri konusu bazı ebeveynlerin dikkatini çekmektedir. Sedat ismini tek başına ya da ikinci isim olarak kullanabilirsiniz. İkinci isim olarak Sedat Emre, Sedat Ali, Sedat Kahraman tercih edilebilir. Sedat isminin benzerleri ise şunlardır: Vedat, İmdat, Müjdat, Serhat, Sebat, Sedi, Sedit gibi erkek isimlerinin yanı sıra; Seda, Sedef, Seden, Sevil, Sevcan, Serenat, Semerat gibi kız isimleri de uyumlu olacaktır.

Birçok ünlüde bu isme rastlanır. Sedat ismini taşıyan ünlüler için oyuncu Sedat Mert örnek gösterilebilir. Çılgın Sedat olarak bilinen şarkıcı bulunmaktadır. “Camdaki Kız” dizisini izleyenler varsa buradaki Sedat karakterini Feyyaz Şerifoğlu canlandırmıştır. “Oğlum” dizisindeki Sedat karakterini ise Serhat Teoman oynamıştır.

İsimlerin dinimize uygun olup olmadığı konusu da araştırmalar içinde bulunur. Anne ve babalar dinimize uygun olmayan sakıncalı isimlerden uzak durmaktadır. Sedat ismi caiz mi araştırmaları bu bağlamda önemlidir. Yapılan araştırmalara göre Sedat sakıncalı isimler listesinde bulunmamaktadır. Kişiler anlamını öğrendiğinde özel bir yere sahip olan bu ismi erkek bebeklerine gönül rahatlığı ile verebilirler.

Sedat isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sınır Boyu
  • 2 – Şafağı Seven Kmse
  • 3 – Doğruluk, hak
  • 4 – Hatasızlık
  • 5 – Doğru ve haklı şey.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sedat ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sedat ismini kullanan 99.214 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sedat ismini kullanan 19.490 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sedat ismini kullanan 5.889 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sedat ismini kullanan 5.634 kişi bulunmaktadır.

Sedat isminin Türkiye sıralaması

Sedat en çok kullanılan 133. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 68. isimdir.

Aşağıdaki grafik, Sedat isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Sedat isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Sedat isminin Harf Analizi

Kişiye Sedat ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Sedat İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sedat ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sedat isminin anlamını gözden geçirin!

Sedat İsminin Numerolojisi

Sedat isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
D: beş
A: bir
T: yirmi dört
TOPLAM: 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap