Satılmış İsminin Anlamı

satilmis-isminin-anlami-5779

Satılmış İsminin Anlamı

Gün geçtikçe yeni isimler türüyor ve farklı dillerde dilimize geçen yeni kelimeler ile bu isimler değişikliğe uğrayabiliyor. Tüm aileler yeni bir bebek haberi aldıklarında isim arayışına giriyor. İsimler bazen iki cinsiyet için de uygun olabiliyorken bazen sadece erkek bebekler için bazen ise sadece kız bebekler için uygun olabiliyor.

Aileler son dönemlerde eskiden kullanılan isimleri de oldukça merak ediyor. Örneğin Satılmış ismi hakkında bilinenler ve bilinmeyenler ile ilgili araştırmalar yapılıyor. Satılmış isminin anlamı nedir sorusu da böylece yeniden gündeme giriyor. Satılmış; doğduğu anda ya da doğmadan evvel ermiş kimselere adanan çocuğu ifade ediyor. Geçmiş zamanda bu adama inanışı çocuğun uzun ömürlü olması adına gerçekleştiriliyordu. 

İsmin anlamını ve okunuşunu gözden geçiren anne ya da babalar için yeni bir soru ve yeni bir merak konusu ortaya çıkıyor. Bu da bu ismin dine, özellikle İslam dinine uygun olup olmadığı ile ilgili olarak çeşitlendiriliyor. Satılmış ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu da böylece gündeme geliyor. Bu isim Kur’an-ı Kerim üzerinde geçirilen bir isim olarak biliniyor. Bu sebeple aileler de bu ismin bir bebeğe verilmesinin caiz olup olmadığını oldukça merak ediyor. Bu ismi koymanın herhangi bir şekilde günah olduğu belirlenmediği için aileler bu ismi erkek çocuklarına verebiliyorlar.

Satılmış isminin anlamı daha da çeşitlendirilebildiği gibi gündelik hayatta kullandığımız satın alma ve satma kavramları ile de ilişkilendirilebiliyor. Bu ismin anlamı kadar kökeni de büyük bir merak konusu. Satılmış ismi hem özel isim olarak hem de köken olarak Türkçeye ait. Okunuşu ve yazılışı oldukça kolay bir isim olduğu kadar uzunluğu ile de dikkat çeken bir isim olduğu bilinenler arasında bulunuyor. Satılmış ismi geçmiş dönemlerde günümüze oranla daha fazla kullanılıyordu. Bu sebeple genç nesil içerisinde Satılmış ismine sahip kişiler ile karşılaşmak da oldukça zorlaşıyor. Ancak Türkçedeki en özel ve aynı zamanda en farklı isimler arasında da yer alıyor.  

Bu isim farklılığı ile ön plana çıkan bir isim olduğu için aileler çocuklarına bu ismi vermeden önce hangi kişilerin bu isme sahip olduğu konusunda da fikir edinmek istiyor. Satılmış ismine sahip olan ünlüler de bu anlamda merak ediliyor. Satılmış ismi dizi ve filmlerde sıklıkla geçirilse de Satılmış ismine sahip olan ünlü ve tanınmış insan sayısı oldukça azınlık bir grupta yer alıyor. Bu sebeple aileler bu sorularının cevaplarını ararken Satılmış ismi ile anılan çok fazla kişiye rastlamıyor. Ancak yine de Satılmış isminin genellikle erkek çocuklar tarafından kullanıldığı biliniyor. Televizyon dizilerinden örnek verilecek olursa bir dönem yayınlanan ve çok sevilen Kadın dizisinde Ceyda karakterinin oğlu olan karakterin Satılmış adına sahip olduğu biliniyor.

Satılmış isminin analizi yapılırken bu ismin çok yönlü bir anlatım imkanı olduğu ve ismin esas anlamının çok yüksek bir enerjiye sahip olduğu unutulmamalı. İsimde diğer harflere nazaran daha fazla kullanılan yanı iki defa kullanılmış olan harf I harfi. I harfi sesli bir harf ve bir isimde yer aldığı zaman kişinin yalnızlığını simgeler. S harfi topluluğu, A harfi öncülüğü, T harfi zorluklardan çıkabilmeyi, L harfi güzelliği ve rahatlığı, M harfi dengeyi, Ş harfi ise büyük bir mozaiğin parçası olabilmeyi simgeler. Bu sebeple bu ismin analizi yapılırken bu analizlerin kişisel özelliklere yorum katacağı da bilinmelidir. Satılmış ismine sahip olan bir kişi bu özellikleri barındırır. 

Satılmış isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Uzun ömürlü olması için doğumundan önce ermişlere adanan çocuk, satı

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Satılmış ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Satılmış ismini kullanan 20.058 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Satılmış ismini kullanan 3.122 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Satılmış ismini kullanan 5.384 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Satılmış ismini kullanan 342 kişi bulunmaktadır.

Satılmış isminin Türkiye sıralaması

Satılmış en çok kullanılan 720. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 326. isimdir.

Satılmış isminin Harf Analizi

Kişiye Satılmış ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

Satılmış İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Satılmış ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Satılmış isminin anlamını gözden geçirin!

Satılmış İsminin Numerolojisi

Satılmış isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
T: yirmi dört
I: on bir
L: on beş
M: on altı
I: on bir
Ş: yirmi üç
TOPLAM: 123

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap