Sarı Kantaron Çayı Mucizesi

Sarı Kantaron Çayı Mucizesi Sakinleştirici yönüyle tanınan sarı kantaron bitkisi farklı formlarda üretilebiliyor. Bitkinin toplanmasının ardından yağ olarak ya..

Sarı Kantaron

Sarı Kantaron Çayı Mucizesi Sakinleştirici yönüyle tanınan sarı kantaron bitkisi farklı formlarda üretilebiliyor. Bitkinin toplanmasının ardından yağ olarak ya da çay olarak bizlere yani son kullanıcıya ulaştığını biliyoruz. Amerika’da yıl içerisinde en çok alınan bitkiler arasında olması tabi ki tesadüf değil. Aynı durum Avrupa’da ve Asya’nın batısında benzer yoğunluklarda ortaya çıkmasıyla dikkat çekiyor. Bitkiye Afrika kıtasının kuzey bölgelerinde de sıkça rastlanabiliyor.

Bitkiden ziyade Sarı kantaron çayı hakkında bazı bilgiler sunmak istiyoruz. Ülkemizde temin edilebilen bu bitki çayının günlük stresi yok ettiği, daha sakin olmamızı ve mantılı düşünmemizi sağladığı kanıtlandı. Aynı zamanda psikolojik dengeyi koruyabilmek adına tüketildiği biliniyor. Farklı rahatsızlıkların tedavisi için doktorların tavsiyesi olan Sarı Kantaron çayı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise şu şekilde veriliyor.

Sarı Kantaron Çayı Nasıl Demlenir?

Sarı kantaron çayı sıcak içilebildiği gibi soğuk tüketilebiliyor. Dolayısıyla kalan çayı dökmek zorunda kalmıyorsunuz. Gün içerisinde dilediğiniz tüketebildiğiniz şifa deposu sağlığınızı istediğiniz ölçütlere taşımayı kolaylaştıracaktır.

Malzemeler

– 3 Çay Kaşığı Sarı Kantaron
– 250 Mililitre Su (2-3 Su Bardağı)

Hazırlanışı

Kaynatmaya başladığınız 2-3 bardak suyun içerisine sarı kantaronu ekleyerek demleme işlemine başlıyoruz.
Diğer bitki çaylarından biraz daha uzun süre demlenebildiğini unutmamak gerekiyor. İdeal demlenme süresinin 10 dakika olarak lanse edildiğini söyleyerek damak tadına göre değişebileceğini belirtelim.

Demlendikten sonra ocaktan indirerek ılınması için beklemelisiniz. Fakat dilerseniz soğuduktan sonra tüketme şansına sahipsiniz.

Uygulanışı

Sarı Kantaron çayı günde yalnızca iki öğün içilebilmektedir. Bu sebeple içerisine iki bardak su koyup akşama soğuk olarak tüketmeniz tavsiye edilmiştir. Sabahları ilk bardağı içtikten sonra akşama kadar bir daha içmeyip, akşam saatlerinde ikinci bardağı içebilirsiniz.

Sarı Kantaron Çayı Mucizesi
Sarı Kantaron Çayı Mucizesi

İbrahim Saraçoğlu’nun Sarı Kantaron Çayı Tarifi

Sarı Kantaron çayı tarifi aynı zamanda İbrahim Saraçoğlu tarafından farklı ölçülerle verilmiştir. Biraz daha yoğun bir kıvamdan bahsetmek mümkündür.

Malzemeler

– 1 Tatlı Kaşığı Sarı Kantaron
– 1 Bardak Su

Hazırlanışı

Önceden kaynattığımız bir bardak suyun içerisine 1 kahve kaşığı ya da tatlı kaşığı sarı kantaron ilave ediyoruz. Karıştırdıktan sonra yine demlenmesi için 10 dakika kadar beklememiz gerekiyor. Ardından ise demlenme işlemi bittiğinden emin olup ılıması için bekleyebilirsiniz. Yine soğuk tüketebilirsiniz.

Uygulanışı

Sabah ve akşamları birer bardak olmak üzere yalnızca taze demlenip tüketilmesini önermektedir. Profesöre göre bekleyen ve soğuk tüketilendense yenisini demleyip içmek daha yararlı olacaktır.

Sarı Kantaron Yağı Ne İçin Kullanılır?

Sarı kantaron yağı çok daha faydalı bir yenileyici olarak bilinir. Cilt üzerinde mucize olarak tanımlanacak etkileri vardır. Cilt lekeleri, yaralanmalar, yanıklar, kesikler için kapatıcı özelliği birçok yerde kullanılmaktadır. Dolayısıyla Sarı kantaron yağı ile yara tedavisi önemli bir kullanım alanıdır.

– Açık yaraların kapatılmasında
– Yanık yaralarının lezyonunun alınmasında
– Yanık izlerinin tedavisinde
– Cilt lekelerinin giderilmesinde
– Cilt solgunluğu için
– Güneş yanıkları için
– Mikrop kapmış enfeksiyonlu yaralar için
– Romatizma merkezli rahatsızlıklar için
– Kesikler için

Sarı Kantaron Yağının Zararları

Sarı kantaron zararlarından ziyade yan etki konusunda değerlendirilebilir. Bu aşamada bazı kişilerin kullanmamasında fayda görüldüğünü söylemeliyiz. Haliyle vücut yapınıza, hormon dengenize ve kişisel sağlığınıza bağlı olarak buna dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

– Hiperaktivite teşhisi konulmuş çocuklarda ve bireylerde
– Dikkat eksikliği ve dikkat toplama sorunu yaşayanlarda
– Bipo bozukluğu olanlarda
– Unutkanlık ve Alzheimer teşhisi koyulanlarda
– Tansiyon hastalarında
– Anti depresan gibi ağır ilaç kullananlarda
– Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda
– Hamile kadınlarda
– Yeni doğuran emziren annelerde
– Yukarıdaki kriterlerden bir ya da birkaçına sahipseniz sarı kantaron çayı ya da diğer türevlerini kullanmanız önerilmez.

Sarı Kantaron Yağının Faydaları

Sarı kantaron faydaları yönünden incelendiğinde gerçekten mucizevi etkilerini gözler önüne seriyor. Haliyle herkesin evinde bulundurması gereken müthiş bir doğal ilaç olarak görülüyor.

Sarı Kantaronun İyi Geldiği Hastalıklar

Anemi, Sarılık, Depresyon, Gut, Varis ve Yanık tedavilerinde kullanılabilmektedir. Üstelik yukarıdaki kısımda yer alan durumları hariç tutarsak hiçbir yan etkisi yoktur.

Cilt Sağlığı

Cildinizde oluşan kesikler, yaralanmalar, yanıklar ve tüm sivilce sorunlarına çözüm sağlayabilecek bir bitkidir. Siyah noktadan derin enfeksiyon yaralarına kadar kullanım alanına sahiptir.

Ağrı Kesici

Bel ağrıları ve baş ağrıları başta olmak üzere kuvvetli bir ağrı kesicidir. Yaralanma vakalarında yaralıların çektiği ağrıları dindirdiği için birçok kişi tarafından tercih edilir. Göğüs ağrılarını gideren ve yok eden etkisi bilinir.

Uyku Düzeni

Uyuyamama ya da uykusuzluk gibi sorunların teşhisinden sonra doğal çözüm olarak kullanılabilir. Aynı zamanda uykunuzu almanız için gereken altyapıyı sağlar. Çocuklarda ise uyku esnasında bilinçsizce altına kaçırma rahatsızlığının tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

Sakinleştirici

Güçlü bir sakinleştirici olduğundan dolayı gün içerisinde daha olumlu bir tavır sergilemenizi sağlar. Stres, kaygı ve endişe içerisinde olduğunuz bir durumdan çıkmanızı kolaylaştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap