Sare İsminin Anlamı

Sare İsminin Anlamı

Sare, anne- baba adaylarının ismin söylenişinin güzel olması ve güzel anlama sahip olması nedeniyle sıklıkla kız çocuklarına koydukları isimlerden biridir. Sare kelimesi, İbranice kökenli bir kelimedir. Arapçada da kullanılır.

Peki, Sare isminin anlamı nedir? Hep birlikte inceleyelim.

Sare ismi, saflık ve temizlik anlamına gelir. Aynı zaman da, rahatlık ve ferahlık anlamına da gelmektedir. Sare Hz. İbrahim’in eşinin adıdır. Bu isme sahip olanların, güzel huylu, iyi evlat ve eş olacaklarına inanılır. Sare TDK’deki anlamı ise; atlayan, ihtiyaç, susuzluk ve Hz İbrahim’in eşinin adıdır.

Sare ismi caiz mi diye merak edenler için ifade edelim. Sare adı Kuran’da Ali İmran ve Araf surelerinde geçmektedir. Bundan dolayı çocuğunuza Sare isminin koyulmasında herhangi bir sakınca yoktur. Hatta birçok anlamı bakımından konulması tavsiye edilen isimler arasındadır.

Türkiye genelinde Sare ismini kullanan kişi sayısı 17.572’dir. Yani Türkiye genelinde her 4.666 kişiden biri Sare ismine sahiptir. Sare ismi Türkiye’de kullanılan 752.isimdir. Kız isimleri arasında ise 390.isimdir. Yani Sare isminin kullanımı son bir yılda 1385 artış göstermiştir.

Sare isminin özellikleri şöyledir; Saf ve duru güzelliğe sahiptirler. Saflık ve temizliği temsil ederler. Manevi yönleri güçlüdür. Aile hayatına bağlı kişilikleri vardır. İyi, hayırlı anne ve eş olma özellikleri vardır. Güven verici, sakin ve sebatkâr kişiliklerdir. Aynı zamanda Sare ismine sahip kişilerin renkleri hardal sarısıdır.

Sare isminin olumlu yönleri; özgüveni yüksek, enerjisi yüksek, dışa dönük, sosyal, eğlenmeyi seven, cömert, dürüst, sadık, sebatkâr, lüksü seven, dobra, sıcakkanlı, samimi ve mert insan olmalarıdır.

Sare isminin olumsuz yönleri; kırılgan ve alıngan yapıya sahiptirler. Çabuk etkilenen, çabuk sahiplenen ve tutucu yapıda olmalarıdır.

Fiziksel özellikleri; fiziksel görünümü düzgün, yüz hatları dolgun ve kemikli, boyları uzun, saçları açık renk ve çene yapıları incedir.

Sare isminin kişilik analizi ise şöyledir; sakin ve kararlı mizaca sahip ve gözlemci yapıdadırlar. Lüksü ve eğlenceyi seven, maddiyata önem veren, başarılı, başarılı, aile ve iş hayatlarında sevilen, çalışkan ve hırslı kişiliklerdir. Dışarıdan göründüklerinden daha kararlı, hırslı ve güçlüdürler.

Sare isminin harf analizi ise şöyledir; S: Hayalperesttirler. Hayal kurmaktan ve gerçekleştirmeye çalışmaktan asla korkmaz ve çekinmezler. A: Algılama kapasitesi yüksek, enerjisi yüksek, dışa dönük, atılgan ve mantıklı kişilikleri temsil ederler. R: Tereddütlü kişiliği temsil eder. Çoğu zaman karar vermede sıkıntı yaşarlar. E: Sorunlarla mücadele etmeyi seven ve yılmayan, kararlı fakat ruh dünyasında çoğu zaman zıtlıklarla savaşan kişileri temsil eder. Aynı zamanda etrafındaki insanlara yardım etmeyi seven, iyi ve güvenilir arkadaşlıkları olan insanları temsil eder.

Sare isminin numeroloji analizi ise şöyledir; S:22, A:1, R:21, E:6’dır. Sare ismine karşılık gelen kader sayısı ise 7’dir. 7 kader sayısına sahip olan kişilerin genel özelliklerini açıklayacak olursak, zeki, pratik ve manevi yönleri güçlü insanlardır. Uyumlu ve sakin kişiliklere sahiptirler. Gözlemleme yetenekleri güçlüdür. Çalışmayı seven ve kararlı yapıları vardır. Ruh hali olarak dengesiz bir yapıları vardır. Yalnız kalmayı severler. Çevresindeki insanlara yardım etmeyi görev edinmiş kişilikleri vardır. Problemleri çözme kabiliyetleri güçlüdür. Detaycıdırlar. Hassas ve kırılgan yapıya sahiptirler. İnsanlarla çok çabuk kaynaşamazlar. Sayılı dostlukları vardır. Fakat çevresine güven verici insanlardır. Çevresi tarafından sevilen ve sayılan insanlardır.

Sare ismine sahip olan ünlüler; Hz. İbrahim’in eşi, Hz. İshak’ın annesi, Akkoyunlu devletinin hükümdarı olan Uzun Hasan’ın annesidir. Aynı zamanda TV8’de yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde Sitare Akbaş Sare karakteriyle oynamıştır. Yalnız Kurt dizisinde oynayan Damla Colbay dizide Sare karakterine hayat vermiştir. Son olarak ise, Son Yaz dizisinde Birce Akalay dizide Sare karakterini canlandırmıştır.

Sare ismine benzer isimler; Esra, Cesaret, Sara, Mehpare, Sabire, Sümeyye, Sarp, Sarya, Sakine, Dilare, Kibare, Sitare, Samire, Safiye, Sude ve Sabriye isimleridir.

sare-isminin-anlami-71687
Sare İsminin Anlamı

Sare isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Taşkın Yiğit, Sel Gibi Yiğit
  • 2 – Hz. İbrahim (As)’In Hanımının Adıdır. Atlayan, Sıçrayan Manasındadır.
  • 3 – İhtiyaç.
  • 4 – Susuzluk.
  • 5 – Hz. İbrahim’in (as) eşinin adı.
  • 6 – Saf, temiz, kalabalık, topluluk anlamları da var(Osmanlıca)

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: sa:re
Kuran ‘da geçmiyor.

Sare ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sare ismini kullanan 18.957 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sare ismini kullanan 4.622 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sare ismini kullanan 1.541 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sare ismini kullanan 576 kişi bulunmaktadır.

Sare isminin Türkiye sıralaması

Sare en çok kullanılan 752. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 390. isimdir.

Sare ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.385 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Sare isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Sare isminin Harf Analizi

Kişiye Sare ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Sare İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sare ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sare isminin anlamını gözden geçirin!

Sare İsminin Numerolojisi

Sare isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
R: yirmi bir
E: altı
TOPLAM: 50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap