Şafi İsminin Anlamı

Şafi İsmi

 Şafi İsminin Anlamı İsimler ve isimlerin anlamları mühim ve merak edilen konulardan biridir. Anne ve babalar çocuklarına isim koyarken çağın önde gelen isimlerini veyahut kendi anne ve babalarının isimlerini tercih etmektedir. Yakın tarihimize kadar toplumumuzda modern isimler tercih edilse de bazı kesimler büyüklerinin isimlerini çocuklarına koymayı tercih etmektedir. İsim seçimi yapılırken çok dikkat edilmelidir çünkü isim kişilik hakkında bilgi verir. Birçok ismin anlamı gibi Şafi isminin anlamı da çok merak edilenler arasındadır.

Anne ve babalar tarafından çocuklarına konulacak isim çocuğun kişiliğinin şekillenmesine etki edeceği için isim seçiminde çok dikkatli olunmalıdır. Anne ve babalar tarafından koyulan isim çocuğun karakteri üzerinde olumlu ya da olumsuz özellikler kazanmasına sebebiyet vermektedir. Kişiliğin gelişmesine katkı sağlayan kişiye hitap etmede, kişilerin isimlerinin ne olduğu  mühimdir. Şafi isminin anlamı bu nedenle bilinmesi gerekli isimlerdendir.

 Şafi İsminin Anlamı
Şafi İsminin Anlamı

 Şafi isminin anlamı, toplumumuzda çok bilinmemekte Allah’ın sıfatlarından biri olduğu bilinmektedir. TDK’deki anlamına bakılacak olunursa;  iyileştireni şifa veren anlamına gelmektedir. Başka bir kaynağa göre suçlunun bağışlanması için araya girip bağışlanmasını isteyen kimse, inandıran, inandırıcı anlamına gelmektedir. Şafi isminin anlamı, incelenecek olursa kelime kökeni olarak Arapça kökenli bir isim olup günümüzde kullanımı pek yaygın değildir. Genellikle Şafi ismi erkek çocuklarına verilmektedir.

  Şafi isminin anlamı göz önüne alınarak Şafi isminin kişilik analizi yapıldığında bu isme sahip kişilerin fedakâr ve aynı zamanda merhametli kişiler olduğu bilinmektedir. Sosyal hayatlarında aşırı uyumlu olmamakla birlikte işlerine aşırı bağlıdırlar ve işkolik olarak tanımlanabilirler. Hayatlarını çalışmalarıyla yani işleriyle birleştirmişlerdir. Boş durmayı, boşa zamna harcamayı hiç sevmezler.  İkili ilişkilerinde adımlarını sağlam atabilmek için aceleci davranmazlar. Bulundukları ortamlarda pek sıcakkanlı oldukları söylenemez yani soğuk kanlıdırlar. Bu isme sahip kişiler çok iyi bir ebeveyn olurlar. Şafi isminin anlamına bakıldığında bu isim KuranKerim’de geçen isimler arasında da yer almamaktadır.

Türkiye’de Şafi ismini 336 kişi vardır. Şafi ismini taşıyan kişilerden 67’si İstanbul, 9’u Ankara’da ve 10’u ise İzmir’de bulunur. Şafi ismi ülkemizde fazlasıyla yaygın olan isimler arasında yer almaz.

Şafi ismini taşıyan kişiler hiçbir şeyden kolay vazgeçmeyen, planlı, aşırı ilgiden hoşlanmayan, rahatına düşkün, mükemmeliyetçi, kuralcı, doğal davranışları seven ve doğal davranan, yalnız kalmaktan sıkılmayan bir yapıya sahiptirler. Ayrıca bu kişiler işine çok önem veren, mantıklı, gelenekçi, yönetici vasıflarına sahip, planlı, sözüne güvenilir, dikkatli ve çalışkan olma özellikleri ile bilinirler.  Şafi ismini taşıyan kişiler düşünceli, ağır başlı, nerede nasıl davranacağını bilen kişilerdir.

Şafi ismini taşıyan kişiler bağlanmaktan korkan, aşırı risk almaktan korkmayan abartıcı, sınırlarını belirleyemeyen, çabuk inanan, aşırı hareketli, hırs duygusu ön planda olan kişilerdir.

Şafi ismini taşıyan kişiler genellikle geniş omuzlu, uzun boylu, aşırı belirgin yüz hatlarına sahiptirler. Vücutları kemikli ve ince elleri ve ayakları büyüktür. Kafa yapısı oval, yanaklar düz,  Saçları bukleli ve gözleri genellikle açık renklerdedir. Vücut yapısı orantılıdır. Ciltleri pürüzsüz, kalın ve gür saçlara sahiptirler. Alın kısmı geniştir.  Ses tonları kararlı olduklarını gösteren bir yapıdadır.

Şafi ismi caiz mi; diye sorulacak olunursa, Şafi isminin anlamı dikkate alınarak bakıldığında çocuklara konulması caiz isimlerden olduğu söylenebilir. Ancak yine de isim koyarken Şafi isminin anlamı gözden geçirilmelidir.

Şafi isminin isim analizi;

  • Ş : Çok üretken ve güçlü
  • A : Atılgan-enerjik
  • F : Uysal, güvenilir
  • İ : Hassas ve duygusal

Şafi ismine uyumlu isimler; Nafi, Şafiye, Merafi

Şafi isminin numerolojisine bakıldığında; toplam 43 çıkmaktadır. Şafi isminin alfabedeki harf sıralaması ile bu sonuç bulunur.  Şafi ismine sahip olan bulunmamaktadır.

Şafi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Suçlunun Bağışlanması İçin Araya Girip Yalvaran Kimse.
  • 2 – İyileştiren, Şifa Veren.
  • 3 – İnandıran, inandırıcı
  • 4 – Suçlunun bağışlanması için aracı olan kimse.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: şa:fi:
Kuran ‘da geçmiyor.

Şafi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Şafi ismini kullanan 336 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Şafi ismini kullanan 67 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Şafi ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Şafi ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.

Şafi isminin Türkiye sıralaması

Şafi en çok kullanılan 4276. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2092. isimdir.

Şafi ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Şafi isminin Harf Analizi

Kişiye Şafi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Şafi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Şafi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Şafi isminin anlamını gözden geçirin!

Şafi İsminin Numerolojisi

Şafi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ş: yirmi üç
A: bir
F: yedi
İ: on iki
TOPLAM: 43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap