Sadem İsminin Anlamı

sadem-isminin-anlami-4303

Sadem İsminin Anlamı

Özellikle aileler kız bebek bekliyorsa isim konusunda farklı telaşlar içerisinde kendilerini bulabilirler. Kız çocuklarına zarif ve aynı zamanda özel anlamlar içeren isimlerin koyulması için büyük bir çaba göstermektedirler. Bu isimler arasında son zamanda birçok aile tarafından tercih edilen Sadem ismi popülerlik kazanmıştır. Aileler bir niyet içine girdikten sonra Sadem isminin anlamı nedir? sorusuna çeşitli cevaplar aramaktadırlar. Bu isim birçok insan tarafından bilinmese de oldukça özel ve güzel bir anlama sahiptir.

Sadem ismi kız bebekler için uygun görülmektedir. İsmin kökeni çok eskilere dayanmaktadır. Kültürümüzün de çok eski parçalarından biri olan Moğollar tarafından ortaya çıkarılmış ve o dönemden beri kız çocuklarının ismini süslemektedir. Sadem, sarı renkte açan bir tür çiçeğe denmektedir ve günümüzde de bu anlamı ile kullanılmaktadır. Aynı zamanda ebeveynler Sadem ismi Kur’an da geçiyor mu sorusuna da cevap bulabilmek için araştırmalar yapmaktadırlar.

Ne yazık ki bu isim Kur’an içerisinde yer almamaktadır. Aynı zamanda Doğu kültüründen gelen bir isim olduğu için İslam’ın yayıldığı topraklarda da sık rastlanabilecek isimler içerisindedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde Sadem ismi pek yaygın bir şekilde bulunmamaktadır. Kayıtlara geçmiş olarak 345 kişi bu isme sahiptir. Bu isim üzerinde Türk dili içerisinde tam anlamının ne olduğu merak edilmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda TDK’na göre Sadem isminin anlamı yalnızca bir tanedir ve sarı renkte açan çiçek anlamı taşımaktadır. Daha farklı bir yan anlam barındırmamaktadır.

İsimler insanlar üzerinde farklı etkiler bırakabilecek güçte enerjiler oluşturabilmektedir. Hatta bazı ebeveynler isimlerin manevi güçleri üzerinde çok fazla araştırma yapmaktadırlar. Bu merak da bazı uzmanlar tarafından Sadem isminin analizi yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucunda ise çeşitli olumlu yanlar ve olumsuz yanlar ortaya konmuştur.

Sadem ismi olumlu özellikleri incelenirse, sahibine birçok farklı yönden yardımcı olabilmektedir. Ön plana çıkan özellikler arasında titiz ve düzenli kavramları bulunmaktadır. Aynı zamanda bu kişiler yaptıkları işlere çok büyük önem atfederler ve disiplinli çalışmayı severler. Öte yandan olumsuz özelliklerine gelecek olursak geri planda kalmayı sevmezler ve ilginin hep üzerlerinde olmasını tercih ederler.

Olumlu ve olumsuz olarak bazı ruhsal ve davranışsal özellikler eklemesiyle beraber Sadem isminin kişilik analizi bazı fiziksel özellikleri de ortaya çıkarmıştır. Bu özellikler arasında gözler ön plana çıkmaktadır. Genellikle büyük ve dikkat çekici gözlere sahip olurlar. Ayrıca saçları oldukça gür ve sık bir biçimde çıkmaktadır. Bu özellikler genelleme üzerine ortaya çıkmıştır ancak çoğu zaman kişilerde etkisini gösterir.

İsimler üstünde karar verirken aileler kimi zaman ortak bir karara varamaz. Bu noktada bazı seçilen isimlere benzer olan adlar da araştırılmaktadır. Sadem ismi de bu konuda oldukça yararlı olabilir çünkü Sadem ismine benzer isimler oldukça fazladır ve bunlar da özel anlamlara sahiptir. Örnek vermek gerekirse Sanem, Çiğdem ve Kadem ilk akla gelen adlar arasında bulunur. Sadem ismi telaffuzu oldukça rahattır bu sebeple çocuklarınız için tercih edilebilir.

Bazı aileler isim kararına varırken dini duygularla hareket etmek isteyebilir. Bu noktada ismin din açısından caiz olup olmadığı her zaman merak konusu olmuştur. Yapılan araştırmalar sonucunda Sadem ismi caiz mi sorusuna verilebilecek cevap evettir. Özellikle İslam dinine baktığımızda bu isim ile ilgili herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir.

İnsanlar isimler tercih ederken çeşitli ünlülerden ve toplumda ön planda olan kişilerden etkilenebilir. Bu sebeple Sadem ismine sahip ünlüler de araştırılmaktadır ancak bu isme sahip herhangi bir ünlü bulunmamaktadır. İlyas Yalçıntaş tarafından seslendirilen Sadem isimli şarkı bulunmaktadır.

Sadem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sarı Renkte Çiçek Açan Bir Gül

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Sadem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sadem ismini kullanan 345 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sadem ismini kullanan 90 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sadem ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sadem ismini kullanan 42 kişi bulunmaktadır.

Sadem isminin Türkiye sıralaması

Sadem en çok kullanılan 4243. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1857. isimdir.

Sadem ismini kullananların sayısı, son bir yılda 27 kişi artmıştır.

Sadem isminin Harf Analizi

Kişiye Sadem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Sadem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sadem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sadem isminin anlamını gözden geçirin!

Sadem İsminin Numerolojisi

Sadem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
D: beş
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap