Rüyada ürpermek ne anlama gelir

ÜRPERMEK
Rüyada ürperdiğini görmek Allah ( C. C. ) korkusuna, ibadet işlemeye, kötülüklerden temizlenmeye ve kalp temizliğine dalalet eder. Başka bir rivayete göre rüyada ürperdiğini görmek beklenmedik, kötü ve oldukça can sıkıcı bir haber alınacağına dalalet eder.
Eğer rüyanızda bir şeyden korkarak ya da tiksinerek ürperdiğinizi görüyorsanız bu, korktuğunuz bir şeyden ya da bir olaydan kurtulacağınız manasına gelir. Bazı yorumculara göre de rüyada bir şeylerden dolayı ürperdiğini görmek uyandıktan kısa bir süre sonra korkutucu ve tiksindirici bir şeyler olacağına işaret eder.
Abdulgani Nablusi’ ye göre bir rüyada ürperdiğini görmek Allah ( C. C. ) ‘ dan korkmaya ve kalp temizliğine, yumuşaklığına işaret eder. Eğer kişinin rüyasında vücudunun bir bölümünün sebepsiz yere ürperdiğini görüyorsa bu, Allah ( C. C. ) ‘ ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olacağına delalet eder. Eğer tiksinerek ve korkarak bir şeylerden ürperiyorsa bu, artık korkutucu olan hiçbir şeyden korkmayacağı anlamına gelir. Aynı zamanda bu rüya, yardıma muhtaç kişilere yardım edeceğiniz şeklinde de yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap