Rüyada sofra görmek ne anlama gelir

SOFRA

Kişinin rüyada yemek sofrası görmesi, nimete, rızka, davete katılmaya ve refah bir biçimde yaşamaya, düşmana karşı galip gelmeye ve yüksek mertebeye delalet eder. Rüyada sofra üzerinde bulunan bir veya iki türlü yemek, rüya sahibi ve çocukları için rızka işaret eder. Sofradan çokça yemesi, rüya sahibinin yediği miktarda ömrünün uzun olacağı anlamına gelir. Kişi eğer rüyasında sofradan kalktığını görüyorsa, bu, rüya sahibinin ömrünün tükenmesine alamettir. Yine rüyada görülen sofra, ona yemek yiyen ya da ondan faydalanan kimse için geçime ve yiyecek şeyler için yemeye tabir olunur. Rüyada bir sofra üzerinde oturduğunu görmek, iyi ve cömert bir kimse ile sohbet etmeye işarettir. Çünkü sofra, iyilik yapan ve cömert bir adam ile de tabir edilir. Rüyada sofra üzerinde görülen kalabalık, çoluk-çocuğun çok olmasının işaret eder. Rüyada sofra üzerinde birbirine zıt gibi şeyin bir araya gelmesi ise, savaşa ve kıtale delalet eder. Ayrıca İmam-ı Nablusi’ye göre ise rüyada sofra görmek kıymet ve mevkie tabir olunur. Eğer rüyada sofra kaldırılıyorsa bu ganimetlerin biteceğine işaret eder.

Rüyada sofra görmek ne anlama gelir
Rüyada sofra görmek ne anlama gelir

Rüyada Sofra Görmek

Rüyada sofra görmek, bol rızka ve refaha yorumlanırken bir davete gidileceğine işarettir. Kişinin büyük bir neşeye ve sevince erişeceği anlamına gelen sofra mutlu olmaya delalet eder. Aynı rüyalar farklı tabirciler tarafından başka şekilde yorumlanır. Rüyada sofra gördüyseniz bazı tabircilere göre düşmana galip geleceğinizin habercisidir.

Rüyalar kendi içinde farklı gruplara ayılırlar. Gördüğünüz bir rüya hayrın habercisi olurken, bazen görülen rüya sadece bilinç altınızın boşalmasına yardımcı olur. Ancak İslam Dini bu konuda oldukça geniş bir literatüre sahiptir. Peygamber ve evliya rüyaları sık bir şekilde İslam dininde yer bulmaktadır.

Rüyada Sofra Bezi Görmek

Rüyada sofra bezi görmek gören kişinin ülkeler arasında yolculuk yapacağına ve bu yolculuktan kaynaklanan büyük nimetlere işaret eder. Sofra bezi gören kimsenin uzun ve rahat bir yolculuğa çıkacağına işaret edilirken, yolun sonunun ise güzel olacağı belirtilir.

İslam Dini ’ne göre gelecekten haber vermek büyük günahtır. Bu nedenle gelecekten haber verenler ve almaya çalışanlar için büyük tehlike söz konusudur. Ancak bazı durumlar gelecek hakkında bilgi sahibi olmak için kullanılabilir. Rüyalar da bunların içerisinde yer almaktadır. Ancak rüyaya göre amel edilmemesi geleceğin güzel olması için dua edilmesi gerektiği de vurgulanmaktadır.

Rüyada Yemek Hazırlanmış Sofra Görmek

Rüyada yemek hazırlanmış sofra görmek menfaate haber eder. Aynı zamanda aile için kazanılan hayırlı ve bol rızkın geleceğini de işaret eder. Rüyada sofra görmek bir başka tabire göre ferah bir hayatın geleceğini müjdecisidir. Yine güzel iradeye ve intizamlı bir hayata delalet eder.

Her bir rüya kendi içinde değerlendirilmelidir. Özellikle günümüzde bilinç altını etkileyen birçok husus bulunur. Bu nedenle rüyanın tabiri için her konunun önemi vardır. Özellikle kişinin sosyal hayatı burada oldukça büyük önem taşır.

Rüyada Sofra Üzerinde Yufka Görmek

Rüyada sofra üzerinde yufka beraberindeki yemek ile tabir edilmektedir. Eğer yemekleri temiz ve çok gördüyseniz arkadaşların; dostluklarının ve sevgilerinin çokluğuna delalettir. Ancak yemeğin azlığı arkadaşlarınızın sevgisinin ve dostluğunun az olacağının habercisidir. Rüyada sofra görmek ve bu sofrada yufka görmek ise her yufka adedince dostluğa işarettir.

Rüyada Sofranın Kaldırılması

Rüyada sofranın kaldırıldığını görmek var olan bir ganimetin sonlanacağına ve biteceğine işaret edilirken, sofra ise cömert ve iyi bir kimse ile dostluğu belirtir. Kaldırılan sofra görmüşseniz elinizde var olan mevkiden ya da rütbeden kaynaklı hususların biteceğine haber eder. Özellikle devlet memuru iseniz bu noktada elinizdeki imkanların bazılarının gideceğine yorumlanır.

Rüyada Sofra Üzerinde Yemek

Sofra üzerinde yemek görmek rüya sahibine ve var ise çocuklarına bol rızka işarettir. Yemekten çok yenilmiş ise o kadar ömrün uzayacağı anlamına gelir. İki farklı ve birbirinin zıttı ürün görülmüş ise savaşa veya kavgaya delalet eder. Tabircilerin geneli sofranın harp meydanı olduğunu işaret eder. Birbirleri ile karşılaştıkları yer olarak tasvir edilir. Ayrıca rüyada sofra üzerinde bulunan kalabalık da çocuğun olacağına hatta çok çocuğa işarettir. Genel olarak rüyada sofra görmek rüya sahibi için iyiye ve güzelliğe yorumlanırken, sofranın durumu ve üstündekiler de önem taşır

Rüyada Sofranın Kaldırılması

Rüyada sofranın kaldırılması hayırlı olarak görülmez. Rüya sahibinin ömrünün azalacağına işaret eder. Her rüya kendi içinde değerlendirilmelidir. Aksi takdirde yanlış yorumlanmaya neden olabilir. Bu nedenle mutlaka rüyanın tam olarak anlatılması gerekir. Bununla birlikte rüya sahibinin de durumu önemlidir. Makam ya da mevki sahibi olmayan bir kimse ile sade birinin gördüğü aynı şeyler farklı yorumlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap