Rüyada fil görmek ne anlama gelir

Fil


Fil görmek iri ve kaba yaratılmış birine ya da bir devlet büyüğüne yorulur.
File binmek makam ve mevki demektir. İş hayatında başarılara işarettir. Devlet kapısında bir işe de yorulur. File çıplak bindiğini gören kimse yakın zamanda evlenecektir.

Bir filin kendisini öldürdüğünü gören kimsenin başına bir dert gelecektir. Rüyasında kendini bir savaş alanında ve fil üstünde gören kimse düşmanlarını alt edecek demektir.

Filden düşmek iyiye yorulmaz. Başa bela gelecektir diye yorumlanır. Bindiği filin iki başlı olduğunu gören kişi çalıştığı işinden ayrılacak ve başka bir işe başlayacaktır.

Bir filin kendisiyle konuştuğunu gören kişi devlet erkânından büyük biriyle konuşacaktır. Rüyasında bir filden korkan kimse hastalanır.

Rüyada fil görmek ne anlama gelir
Rüyada fil görmek ne anlama gelir

Rüyada Fil Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada fil görmek, filin görülme şekline göre hayırlı ve hayırsız anlamlar barındırır. Rüyasında fil gören kişi için kuvvetleneceği ve iktidar sahibi olacağı yorumu getirilir. Bazı tabircilere göre rüyada fil görmek, kerem sahibi, ahlaklı bir kimseyi işaret eder. Bazı yorumculara göre ise fil görmek, kıtlık ve kuraklığa işaret ederek bir işaret niteliği taşır. Rüya sahibinin içerisinde bulunduğu yerdeki kişileri zor günlerin belediğine işaret eder.

Rüyada fil görmenin bir diğer anlamı da güçlü bir devlet başkanıdır. İtibar sahibi bir kişiye de işaret eden rüyada fil görmek anlamıkişinin mal ve mülk sahibi olarak zenginleşeceğine de işaret edebilir. Rüyasında fil gören kişiyi zor günler de bekliyor olabilir. Fal aynı zamanda kısmete de işaret edebilir. Kişinin özel hayatında söz sahibi olacağı ve inisiyatifi ele alacağı şeklinde yorumlar da getirilir.

Rüyada Fil Üzerinde Seyahat Etmek Anlamı

Rüyasında file bindiğini gören kişinin rüyası hayra yorulur. Genel olarak güzel anlamlar barındıran bu rüya kişinin makam sahibi olacağına işaret eder. Eğer ki rüya sahibinin bindiği fil kızgınsa kişinin daha iyi bir fırsat yakalayarak iş değişikliği yapacağı söylenir. Bir savaş meydanında file bindiğini gören kişi düşmanlarına ve kötülüğünü isteyenlere galip gelecektir.

Yorumcuların bazıları rüyada fil görmenin anlamları arasına bekar kişiler için evlilik anlamını da ekler. Fil, aynı zamanda cesarete de işaret edebilir. Aynı zamanda rüya sahibinin iş hayatında yüksek mertebelere gelerek kendisini göstereceği şeklinde yorumlar da getirilir.

Rüyada Görülen Filin Renklere Göre Anlamları

Rüyada beyaz fil görmek, düşmana, hasetli kişiye karşı galibiyet elde edileceğine ve kişinin kendisine doğru yaklaşan düşmanca tutumlardan kurtulacağına işaret eder. Eğer ki filin üzerinde yeşil bir örtü vara, bunun anlamı beklenmedik yerlerden maddi kazanç elde etmektir. Kişi hiç beklemediği bir anda beklemediği bir yerden para kazanır. Rüyasında sarı ya da sarı örtülü fil gören kişinin ise bir hastalıkla ya da sıkıntıyla karşı karşıya kalacağı rüyaya getirilen yorumlardandır.

Rüyada Fil Topluluğu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada fil görmek, çeşitli görülme şekillerine göre farklı anlamlar taşır. Rüyasında kalabalık bir fil sürüsü gören kişi, hiç beklemediği yerlerden kazanç elde eder ve hayatının sevinçli ve şanslı bir dönemine girer. Müjdeli haberler almaya da işaret eden bu rüya, ele bol miktarda para geçmesi şeklinde de yorumlanır.

Rüyada fil sürüsü görmek, mala mülke ve helal rızka işaret eder. Sevinçli ve bereketli bir döneme girmenin müjdecisi olan bu rüya, rüya sahibinin istediği ve arzuladığı bütün başarıları bileğinin hakkıyla elde edeceğine yorulur. Rüyada görülen fil topluluğu, çevresine büyük yardımları dokunan, cömert bir kimseye de işaret eder.

Rüyada Yavru Fil Görmenin Anlamları

Rüyada fil görmek, makama, mevkiye, bolluğa işaret ederken; yavru fil görmek evlat sahibi olmaya işaret eder. Genellikle evlada işaret eden yavru filler bazen de küçük kısmetlere, iyi olaylara işaret eder. Rüyasında küçük filler gören kişinin rızıklanacağı ve bereketli günler geçireceği şeklinde yorumlar getirilir.

Küçük filler hem bereketi hem de evlat sahibi olmayı simgeler. Evladın hayırlı olacağına ve güzel müjdelerle beraber geleceğine yorulan bu rüya, berekete, zenginliğe ve helal rızka da işaret eder. Rüya sahibinin hem evlat sahibi olup hem de bereketli bir sürece girmesi şeklinde yorumlanan bu rüya, kişinin hedeflerine de kolaylıkla erişeceğine işarettir.

Rüyada Fil Tarafından Kovalanmak

Rüyada fil görmek, farklı anlamlara işaret etse de fil tarafından kovalanmanın anlamı genel olarak olumsuzdur. Rüyasında fil tarafından kovalandığını gören kişinin başı belaya girer. Türlü kötülüklerle ve sıkıntılarla karşı karşıya kalacak olan rüya sahibi, bu sıkıntıları zorlu bir süreçten geçtikten sonra atlatacaktır. Bazı rüya tabircileri ise rüyasında fil tarafından kovalanan kişinin elemlerinden kurtulup düzlüğe çıkacağı şeklinde rüyayı yorumlar.

Fil tarafından saldırıya uğrayan kişi aynı zamanda yüksek mevkilerdeki birinden, başkandan zarar görebilir. Eğer ki fil rüya sahibine hortumu ile dokunuyorsa yahut vuruyorsa, bunun anlamı kişinin helal rızka nail olacağı ve nimetler elde edeceği şeklindedir. Fil tarafından kovalanan ve yakalanan kişinin kendisine düşman olan ve haset eden kişilerden bir zarar geleceğine işaret eder.

Rüyada Filin Dile Gelmesi

Eğer ki kişi rüyasında bir filin kendisi ile konuştuğunu görüyorsa büyük makam sahibi bir kişi ile iletişim kuracak demektir. Genel olarak rüyada konuşan bir fil görmek hayra ve güzelliğe işaret etmektedir. Eğer ki bu rüyayı gören kişi ticaretle uğraşıyorsa işleri genişler ve rızkı artar. Fil eğer ki rüya sahibine güzel sözler ediyorsa kişi devlet büyüklerinden önemli bir yardım görür.

Rüyada Fil Yediğini Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Fil görmek, helal rızka, mal ve mülk sahibi olmaya ve işlerin büyümesine işaret eder. Fil yediğini görmek son derece hayırlı bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişinin berekete ve bolluğa kavuşacağı tabir edilir. Rüyasında fil gören kişinin aynı zamanda nefsi ile sınandığına ve kibrini ve gururunu yenmesi gerektiğine dair bir işaret aldığı da söylenir.

Rüyada Fil Pisliği Görmek

Rüyayı gören kişi eğer ki filin pislediğini görüyorsa bu mala mülke erişeceği anlamına gelir. Kişi, fil pisliğinden aldığı parçalar varsa eğer bol rızık ile mükafatlandırılır. Rüyasında fil pisliği gören kimsenin kazanç elde edeceği rüyaya getirilen yorumlar arasındadır. Rüyada fil pisliği görmek son derece hayırlı anlamları olan, olumlu bir rüyadır.

Rüyada Fil Görmenin Tabircilere Göre Anlamları Nelerdir?

Rüyada fil görmek, Cafer-i Sadık’a göre son derece hayırsız anlamları olan bir rüyadır. Rüyasında fil görmek haset dolu, düşmancıl, kötü yaradılışlı ve acımasız bir kişiye işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya devlet adamına da işaret edebilmektedir.

İbn-i Şirin ise bu rüyayı gören kişi eğer bekar ise onun evleneceği şeklinde olumlu anlamlarla yorumlamıştır. Onun rüya tabirlerine göre rüyasında fil gören kişiyi güzel günler beklemektedir.

Kirmanî, rüyada fil görmeyi devletle ilişkilendirmiştir. Ünlü rüya tabircisi Kirmanî’ye göre makam ve mevki sahibi, devlet büyüğü olan bir kimseye işaret eden bu rüya olumlu anlamlar taşımaktadır.

Cabirü’l Mağrubi’ye göre de rüyada fil görmek, file binmek, bekar kimseler için kısmette açıklığa ve hayırlı bir evliliğe işaret eder. Rüya tabircisine göre rüyada fil görmek son derece olumlu ve müjdeli anlamlar taşımaktadır.

Rüyada fil görmek, son derece olumlu anlamları olan bir rüyadır. Gerçek hayatta da bolluğu ve bereketi temsil ettiği düşünülen filin rüyada görülmesi de kişinin bolluk ve bereket içerisinde, refah bir hayat süreceği ve müjdeli haberler alacağı şeklindedir. Çoğu tabircinin yorumu bu rüyanın hayırlı ve güzel bir rüya olduğu yönündedir. Rüyasında fil gören kişi helal rızıkla ve iyi bir eşle mükafatlandırılır. Bazı durumlarda bir işaret anlamı taşıyan bu rüyanın anlamının derinlerine inmek gerekmektedir. 

1 Yorum

Merhabalar rüyamda önceden kaldığım evdeydim biseyler okuyordum içimden süreler dualar ben okudukça evden bazı varlıklar çıkıyordu okurken küçük bir fil yavrusu belirdi önümde ben onu izlerken dışarıya çıktı sonra kapıyı açtım baktım fil yavrusu kocaman olmuş rüyamı yorumlarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap