Rüyada doğum yaptığını görmek ne anlama gelir

DOĞMAK – DOĞURMAK


Rüyada Bir kız çocuğu doğurduğunu gören kimse hayırlı rüya görmüş demektir. Erkek çocuk ise şiddetli ve kederli sıkıntılara düşer. Yahut fena bir söz duyar. Ancak bazı rüyalar, durumuna göre aynı çıkma olasılığı da yüksektir.

Ağzından çocuk doğurduğunu gören, hasta ise vefat eder. Bir kız çocuk doğurduğunu ve çocuğun konuştuğunu gören, Cenabı Hak (C.C) ona bir çocuk ihsan eder.

Kız çocuğu tabirce üzüntüden kurtulmaya, erkek çocuk ise üzüntüye işarettir. Hasta olan bir kimsenin çocuk doğurduğunu görmesi, onun öleceği anlamına gelir. Fakir ise, muhtaç ve üzüntüye, böyle kimselerin bazen de zenginleşeceği ferahlayacağı anlamına da gelir.

Rüyada doğum yaptığını görmek ne anlama gelir
Rüyada doğum yaptığını görmek ne anlama gelir

Rüyada Doğum Yapmak

Rüyada doğum yapmak sıkıntılardan sıyrıldığınızın habercisidir. Bu, hayır bulacağınız, ailenizden ve sevdiklerinizden memnun kalacağınız şeklinde yorumlanır.

Rüyasında doğum yapan kadın tüm endişelerinden kurtulacak ve kendini rahat hissedecektir. Doğum sırasında ağrı olması, sıkıntılardan sonra gelecek güzel günlerin işaretidir.

Rüyada hamile bir kadının bebek doğurduğunu ve kendini kız doğurduğunu görmek, erkek bebek dünyaya getireceğine işarettir.

Bir erkeğin rüyasında eşinin doğum yaptığını görmesi, uzun bir süre sonra fayda elde edeceğine işarettir. Çocuk kız olarak doğarsa, bu daha büyük bir faydaya işaret eder.

Hastanede Doğum Yapmak

Rüyada doğum yapmak rüyada hastanede veya ebenin yanında doğum yapmak, kişinin yeni atılımlara başlaması ve yeni istihdam fırsatları araması gerektiğini gösterir.

Rüyada erkek bebek sahibi olmak, rahatlama, neşe, müjde, ağırlıktan kurtulma ve huzura kavuşma demektir.

Kız doğurduğunu görmek, haysiyete, şerefe, ucuzluğa, bolluğa, zorluklardan sonra kolaylık ve bol rızıklara delalet eder.

Rüyada doğum yapmak can sıkıntısından kurtulmak demektir. Doğum sırasında ağrı olması, zor ve kötü günlerin sonunun habercisidir.

Kederden ve mutluluktan kurtulmak için kız doğurursun, bir oğul doğurmak müjdenin habercisi, kurtarıcıdır.

Hamile bir kadının rüyada doğum yaptığını görmesi, doğumda rahata, teselliye, pişmanlık ve borç ödemesine işaret eder. Evlenmemiş bir kız çocuğu doğurmak evlilik anlamına gelir.

Caferi Sadık (r.a.) dedi ki: Rüyada bir kadının erkek çocuk doğurduğunu görür ve çocuk doğuştan konuşursa, o kadın hem dünyada hem de ahirette huzura kavuşur.

Ebu Saidü’l Vaaz da diyor ki: Bir kimse rüyasında çocuk doğurduğunu görürse, kendisine yakışmayan bir yüke katlanacağına, bu yüzden ondan kurtulacağına ve galip düşmanlar bulacağına delalettir.

Rüyada doğum yapmak ve doğumun yarı ağlayarak yarı gülerek geçmesi kedere ve felakete, Bir çocuğun doğumda öldüğünü görmek, bu, umutsuzluğun veya acı çekmenin bir işaretidir.

Rüyada Normal Doğum Yaptığını Görmek

Kimsenin maddi ve manevi desteği olmadan kendi başına nasıl üstesinden geleceğini bilememekten yorulur.

Özellikle çok hassas ve savunmasız olduğunuz ve bu nedenle etrafınızdaki herkese her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunuz bir zamanda, yalnız kalacağınızı gösteriyor.

Rüyada dışarıda doğum yapmak, her ne kadar doğal olsa da toplum içinde kalmak istemeyeceğinizi, kendinizi mahcup ve sıkılmış hissedeceğinize işarettir.

Rüyada doğum yapmak, geniş bir alanda istenildiği gibi davranmak zorunda olmak yani hareket özgürlüğü ve rahatlık demektir.

Rüyada Ağrısız Doğum Yapmak

Rüyada doğum yapmak rüyada ağrısız doğum yaptığını görmek, her şeyin normalden daha güzel olacağını, hayatında yeni bir sayfanın açılacağını, hayalini kurduğun şeylere kavuşacağını göreceksiniz.

Uzun bir süre maddi sıkıntı yaşamayacaksınız, dilediğiniz kadar eğleneceksiniz. Hayatınıza hayır getireceğine, nazarın ve kötü talihin kişiyi terk edeceğine ve maddi açıdan kırılgan hale geleceğine işaret eder.

Rüyada Kolay Doğum Yapmak

Rüyada evde kolay doğum, rüyayı gören kişinin büyüklerden öğrendiği bazı yöntemlerle zor bir durumla baş edebileceğine delalettir.

Rüyada doğum yapmak rüyada hastanede doğumun kolay olması, işi deyim yerindeyse uzmanlara yaptırma imkanına ve lüksüne sahip olmak, yolu sorunsuz, rahat ve suya sabuna dokunmadan karşıya geçmektir.

Rüyada suda kolay doğum kişinin sağlığını ve rahatını ön planda tuttuğuna ve ne yaparsa yapsın bu iki konuyu ön planda tuttuğuna delalet eder.

Rüyada Oğlan Bebek Doğurmak 

Rüyada erkek bebek doğurduğunu görmek, sıkıntılardan ve hastalıklardan kurtulacağına, şifa bulacağına ve sağlığına kavuşacağına işarettir. Bebek doğurma ile ilgili rüyalar da genellikle yorumlanır.

Rüyayı gören kişi kadın ve doğan çocuk erkek ise, hayatında bir kız bebek olacağına ve erkek çocuk doğuracağına yorumlanır.

Kız bebek görmek sıkıntı ve zorluklardan kurtulacağınız anlamına gelirken, erkek bebek görmek ise zor günlerin geleceğine yorumlanır.

Rüyada hasta olduğunu gören bir kadın, hastalığının hafifleyeceğine veya uzaklaşacağına işarettir.

Rüyada Kız Bebek Doğurmak

Rüyada kız çocuğu doğurmak, sebepsiz yere dertleşmeye ve sebepsiz kavga etmeye yorumlanır. Bekar kişiler için bu rüya bilinçsiz hatalara, ani kararlara ve evlilik yoluna girmeye yorumlanır.

Evli insanlar için beklentileri, arzuları ve nezaketi ifade eder.

Rüyada kız bebek dünyaya getirmek, hayatını değiştirecek önemli kararlar alarak şanssızlıktan kurtulacağına delalettir.

Bu rüya size her zaman destek olacak zeki bir kişinin rüyada kız bebek dünyaya getirdiğinize, bulunduğunuz konumdan adım attığınıza, kazanç elde ettiğinize ve sahip olduğunuz şeyin değerini bildiğinize yorumlanır.

Rüyada Doğuma Hazırlanmak

Rüyada doğuma hazırlanmak, hayatında hiçbir aksilik olmaması, ticari itibarın için her zaman yeni işler almak ve işini geri tepmek için yaptığın şeyler demektir.

Sevdiğin insanlarla başlarsın ve bir noktada buna sebep olan iş olur. Kısa sürede önemli ölçüde gelir artışı sağlar, aile hayatında çok tartışmalı günler geçirir, endişeli sorunları çözer, büyük kazançlar elde eder, endişeleri ve sorunları kısa sürede çözer, dikkat çeker ve manevi hayatını vurgulayarak ona yardımcı olur. Anlamına geliyor.

Rüyada Bebek Emzirmek

Rüyada bebek doğurmak ve emzirmek, hayatında yeni bir dönemin başladığını ve çok mutlu olacağını gösterir.

Yeni bir iş, evlilik ya da yeni bir ilişki olarak yorumlanabilecek bu rüya aynı zamanda çok güzel haberler alacağınıza delalet eder.

Sağlığı bozuk olan bir kişi rüyasında doğum yaptığını veya emzirdiğini öğrenirse, sağlık sorunlarından kurtulup sağlığına kavuşabilir.

Rüyada Doğum Görmek Genel Anlamı Nedir?

Rüyada doğum görmek genel anlamı oldukça hayırlıdır. Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler için bazen bilinçaltı olan bazen de haberci anlam taşıyan bu rüyada anlam genel anlamda refaha kavuşmak şeklindedir. Rüya tabircilerine göre yoksullar için yardım eli uzanmasına, hamile kişi için rüyada kız doğuruyorsa gerçek hayatta oğlu olacağına, rüyada erkek doğuruyorsa gerçek hayatta kızı olacağına işaret etmektedir. 

Bu rüyanın yorumlarından birisi de hasta kişi için vefata, zengin kişiler için ise malını hayırlı ve düzgün bir şekilde harcayamamaya işaret etmektedir. Mahkeme ile bir işi olan kişinin davasının lehine sonuçlanacağı da rüya yorumları arasındadır. 

Rüyada doğum yapmak, genel anlamda sıkıntılardan kurtulmaya ve feraha ermeye işaret etmektedir. Aynı zamanda bu rüya kişinin işlemiş olduğu günahlardan pişman olup tövbe edeceği şeklinde de yorumlanmaktadır. 

Rüyada kız evlat sahibi olmak sevince, iyi haberlere ve sıkıntıların sona ermesine yorulurken erkek çocuk doğurmak müjdeye ve kurtuluşa işaret eder. Rüyada doğum yapmak hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Erkeğin Doğum Yapması

Rüyada erkeğin doğum yapması, pek de hayırlı anlamlara gelmemektedir. Bir erkek eğer ki rüyasında doğum yatığını görüyorsa hastalanacağına işaret etmektedir. Kişinin büyük bir rahatsızlık ile boğuşmasına sebep olacak rüya olumsuz yorumlar almaktadır. Bir kadının doğum yapması ise onun sıkıntılarından kurtulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Hayvan Doğurduğunu Görmek 

Rüyada hayvan doğurmak kişinin doğacak olan evladının mizacının tıpkı o hayvana benzeyeceği şeklindedir. Örneğin bir aslan doğurduğunu gören kişi, güçlü, kudretli ve lider ruhlu bir evlat sahibi olacaktır ya da bir tilki doğurduğunu gören kişi kurnaz, sinsi ve tehlikeli mizaca sahip bir evlat sahibi olacaktır. 

Rüyada Doğum Sancısı Çekmek Anlamı

Rüyada doğum sancısı çekmek, geçirilen bütün kötü günlerin ve atlatılan onca sıkıntının ardından güzel ve ferah günlerin yaklaştığına delalet etmektedir. Bu rüyanın bir diğer yorumu da kişinin iş hayatına yeni ve güzel atılımlarda bulunacağı yönündedir. Rüya sahibi iş hayatında yapmış olduğu yeniliklerle takdir toplayarak güzel kazançlar elde edecektir. 

Rüyada İkiz Bebek Doğurmak Anlamı

Rüyada ikiz bebek doğurmak, son derece hayırlı ve güzel bir rüyadır. Yorumcular bu rüyanın hızlı ve güzel gelişmelere, yeniliklere ve iyiliklere işaret ettiğini söylemektedir. Rüyada ikiz bebeği olan kişinin kısa zaman içerisinde müjdeli haberler alıp bolluk ve berekete kavuşacağı şeklinde yorumlar vardır. Görülen hayırlı rüyalardan birisi olan doğurmak, bebeklerin ikiz olmasıyla yaşanacak mutluluğunun çokluğuna işaret eder. 

Rüyasında ikiz bebekleri olduğunu gören kişi kısa vakitte sıkıntılarından kurtularak hayatının mutlu ve huzur dolu bir dönemine giriş yapar. Rüyada doğurulan ikiz bebeklerden kız olanlar sevinci erkek olanlar ise sıkıntıların sona ermesini simgelemektedir. Rüyada hem kız hem de erkek bebek sahibi olduğunu gören kişiyi oldukça güzel bir hayat beklemektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap