Rüyada bahçe görmek ne anlama gelir

BAHÇE DUVARI


Bakınız. Bahçe
Rüyanız da bahçenin etrafını duvar ile çevrili görmek yaptığınız işlerinizin hayırlı olduğuna ve vatanınız için faydalı olacağına işaret eder.

Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada bahçe görmek kişinin dünya hayatının ve ahiret hayatının mutluluğuna işarettir. Güzel bir bahçenin etrafını çevrili gören kişi ve ailesi dinine bağlı ve mutlu bir yaşama sahiptir.

Genel olarak rüyada bahçe görmek iyi yorumlanır. Bunlardan biri de bahçenin dünya niyetlerine işaret etmesidir. Çeşitli kaynaklara göre bahçe gönül zenginliği ve iyi niyet şeklinde yorumlanır. Niyeti güzel ve amel sahibi kişi olarak da yorumlanan bahçe daha birçok şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada bahçe duvarının yerini meyvesiz ağaç ve yaban bitkileri almış ise karakter yoksunu insana, dini ve dünyevi fesatlıklara delalet eder. Bahçe duvarının varlığı devlete yorumlanırken, bahçe içerisinde yer alan ağaç ve bitkiler devletin memurlarına yorumlanır. Ayrıca yine bahçe duvarı ve sur görmek dini ve dünyevi güç anlamına gelir. Bahçe içerisinde yer alan ağaçlar rüya sahibinin akrabalarına yorumlanır.

Rüyada bahçe  görmek rüya sahibinin hayatında sağlıklı, huzur dolu, başarılarla birlikte bir döneme girdiğine delalet eder. Bahçede kazı yapmak geçim sıkıntısıyla yorumlanırken, ağaç dikmek ise huzur ve rahat bir ömre yorumlanır. Yine çiçeklerle dolu bir bahçeyi görmek konforlu, huzurlu bir yaşama delalet eder.  Rüyada görülen bahçenin bakımlı ve yemyeşil olması halinde rüya sahibi aşk hayatında ve maddi konularda başarılı bir döneme girmiştir.

Rüyada bahçe görmek ne anlama gelir
Rüyada bahçe görmek ne anlama gelir

Rüyada Bahçe Görmenin Çeşitli Yorumları

Kişinin rüyasında evinin bahçesini görmesi maddi konulara işaret eder. Bahçenin özellikle meyve ağaçlarıyla dolu olması kısmete, düğün, evlilik gibi durumlara yorumlanır. Bahçenin çiçeklerini toplamak yapacağınız bir işte bir yakınınızdan bir destek göreceğinize delalet eder. Bahçeyi kazmak kötü günlere maddi sıkıntılara yorumlansa da ağaç dikmek huzurlu ve mutlu günlerin habercisidir. Rüyada kuru bahçe görmek yapılan bir hatadan dolayı duyulacak pişmanlığı temsil etmektedir.

Rüyasında bakımlı ve yemyeşil bir bahçe içerisine girdiğini gören kişi dini ve ahlaki yönden doğru bir yola girecek demektir. Bu kişi kalben ve ruhen İslam’ı hissedecektir. Kişinin bahçeden çıktığını görmesi ise hayatında kötü bir karar ile yanlış bir yola sapacağını gösterir.

Rüyada girdiği bahçeden sebze ya da meyve yediğini gören kişi ilimde bir hizmette bulunacaktır ve dinen de bir hayırla karşılaşacaktır. Bahçeye girip ne olduğunun bilinmediği ağaçları görmek ise İslam ve din ile ilgili bir duruma yorumlanır. Bahçe rüya sahibine ait ise kişinin sahip olduğu dini kuvveti ve güçlü imanı temsil eder.

Rüyada bahçe görmek kişinin bereketli ve maddi kazancı bol olan bir işe girişeceğinin işaretidir. Bahçe bir başka kişiye ait ise yeni ve iyi arkadaşlar ile tanışıp onlarla birlikte hac gibi dini vecibeleri yerine getireceğine delalet eder. Rüyada bahçenin yıkılması, yakılması ve kuruması kötü olayların habercisidir.  Bahçede çıkan yangın gibi afetler kişinin bulunduğu bölgede İslamiyet’in azalacağının belirtisidir. Kişi kendi bahçede yangın çıkarırsa dinden çıkacak bir hareketle karşılaşabileceği anlamına gelir. Bahçenin rüyada kendi kendine kuruyup bitkilerin öldüğünü görmek halk arasında bir fesat ile kargaşa yaşanacağına ve dinde uzaklaşılacağına yorumlanır.

Rüyada Bakımlı ve Güzel Bahçe Görmek

Kişinin rüyasında bakımlı güzel bir bahçeye girdiğini görmesi kalben Allah ve İslam sevgisi ile dolup taştığının işaretidir. Yine bir başka anlamıyla bahçe Kuran-ı Kerime de yorumlanır. Bahçenin bir bahçe duvarı ile çevrili olması rüya sahibi yaptığı işlerde kendisi ve vatanı içi faydalı olacaktır.  Rüyada bahçe bakımında kullanılan kürek gibi aletlerin görülmesi kişinin yeni bir işe girişeceğine ve bu işte zorluk ve sıkıntılar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Eve Ait Bahçe Görmek  

Rüyada bir eve ait bahçe görmek mal ve evlatlar duyulan şüphenin giderileceğine ve namusa yorumlanır. Bahçe cimrilik veya muhtaç durumda olan birine yardıma da yorumlanır. Kimi zamanlar da rüyada bahçe görmek oruç, gece namazı gibi gizli olarak yapılan herkesin kendi içinde yaşadığı ibadetlere işaret eder. Genel olarak rüyada bahçe görmek tabirciler tarafından iyi anlamda yorumlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap