Rüya da Silah Sesi Duymak Görmek

Silah sesi, kurşun sesi, ateş etmek gibi konular çok fazla aranılan konuklar arasında değildir. Bu da demek oluyor ki nadir görülen veya görüldüyse bile unutulmaya layık görülen bir rüyadır.
Hâlbuki ki rüyada silah görmek âlimler tarafından çok hayra yorulmuştur. Biz yine de bu rüyayı görmüş olanlar için alimlerin bu rüyayı nasıl tabir ettiklerini anlatalım.

Rüya da Silah Sesi Duymak Görmek
Rüya da Silah Sesi Duymak Görmek


Rüyada Silah Sesi Duymak Nedir?


Rüya sahibi silah sesi duymuş ise bu çok ferahlığa delalettir. Bu kimse hangi alanda iş yapıyor ise o alanda nam salacağı anlamına gelmektedir. İşinde yapmış olduğu başarılarla adından çok söz ettireceği manasında tabir edilmiştir.
Eğer silah sesi ürkütecek seviyede çok ise ve rüya sahibini etkisi altına almış ise rüyanın gerçekleşme durumu da bir o kadar güçlü olur diye âlimler tarafından yorumlanmıştır. Rüyada silah sesi duymak çok hayırlara vesile görülmüştür. Rüya sahibinin başarılarıyla ses getireceğine alamettir.


Rüyada Silah Sesinden Ürküp Kaçmak


Silah sesinden kaçan rüya sahibi rüya tabircilerine göre iş, aile, eğitim hayatında çok başarılı, sevilen, saygı duyulan kişi olacaktır. Silahtan kaçmak demek rüya sahibinin kibirli olmadığı anlamına gelir. Yakaladığı bu şöhretle kibirleneceğine bu namlı durumdan kaçıp daha mütevazı olmayı tercih etmektedir.
Bu rüyayı gören kişi eğitim ya da iş alanında sivrilip kendini gösterecek, dereceler yapacak, adından söz ettirecektir. Rüyada silah sesi duymak çevresi tarafından sevgi, saygı ve hürmete lâyık bulunacağı olarak tabir edilir.


Rüyada Silah Kullandığını Görmek


Rüya sahibinin silahı taşıdığını ve kullandığını görmesi kişinin çok yiğit ve cesur yürekli olduğu anlamında yorumlanmıştır. Gerçek hayatta da korkusuz bir rüya sahip olduğu tabirler arasındadır.
Rüyada silah sesi duymak veya bu silahı ateşleyerek silah sesini duyurmak çok kavgacı bir adama işaret eder. Bu kimse rüya sahibine kafa tutmak, zarar vermek niyetinde olur. Rüya sahibi kimse cesur karakteri ile bu savaştan galip çıkar. Bu şekilde namına nam, şerefine şeref, kahramanlığına kahramanlık katar. Gerçek hayatta olan sıkıntılarından kurtulur.


Rüyada Silah ile Yaralanmak


Rüya da silahla kendisini vuran birini görmek çök hayırlıdır. Rüyayı gören kişi sonunda hayallerinin ayak seslerini duymuştur. Çünkü hayallerinin gerçekleşeceğine delâlet eder. Uzun zamandır beklediği iş teklifinden hayırlı haber almış olmak olarak tabir edilir. Bazı rüya tabircilerine göre bu rüyada gerçekleşen olay rüya sahibinin sonunda beklediği büyük aşkı bulacağına işaret eder. Rüyada silah sesi duymak, vurulduğu sesi duymak ve gelen bu sesin şiddeti rüyanın bir düğünün habercisi olabileceğine işaret etmiştir.


Rüyada Silah ile Birisini Öldürdüğünü Görmek


Rüyayı gören kişinin bilinç altında sıkıntılar yaşadığına işaret eder. Rüya sahibi ilerleyen zamanlarda sıkıntı çekebilir. Rüyada silah sesini, öldürdüğü kişiye ateş ederken o sesi işitmesi iyiye işaret değildir. Rüya sahibi cesur, şöhret sahibi sevilen biri olarak tabir edildiğinden çevresi tarafından çok sevilir. Yaşadığı sıkıntılardan çevresinin haberdar olacağına, duyacağına delâlet eder. Bu sorunlardan onu seven ailesi, arkadaşları, akrabaları sayesinde kurtulur diye yorumlanmıştır.


Rüyada Farkında Olmadan Silahla Vurulmak


Bu rüyayı gören kişinin çok sevdiği, güvendiği, değer verdiği kimse veya kimseler tarafından sırtından vurulacağına işaret eder. Yalan, iftira, ihanet kapıdadır. Rüya sahibinin çok dikkat etmesi gerektiği tabiri yapılır. Rüyayı gören kişi için uyarı niteliğinde bir rüyadır.
Vurulduğu silahın sesini duymak gelecek belâdan haberdar olunduğuna işaret eder. Rüya sahibi uğrayacağı ihaneti hissediyordur fakat bir türlü içine sindirip kabul edemiyordur. Gelecek belanın kokusunu alan rüya sahibi bu durumu görmezlikten gelip bilinç altına itmiştir. Bu sebeple rüyasında dışavurum yaşamıştır. Bu rüyanın psikolojik boyutu böyledir.


Rüyada Silahtan Saklanıp Kaçmak


Rüyasında silahtan saklanan kişinin çok büyük sırlarının olduğuna işaret edilir. Öyle ki bu sırların ortaya çıkmasından çok korkmaktadır. Rüya sahibi bu sakladığı konunun düşünce olarak esiri olmuştur. Rüya tabircilerine göre böyle bir rüya gören kişinin ruhunu korkular yönetmektedir. Sakladığı ve duyulmasından çok korktuğu konu her ne ise rüya sahibinin vicdanını çok rahatsız edip ruhunu kemirmektedir.


Rüyada Silahını Bulamamak


Rüyada silahını kaybeden, arayıp bulamayan kişi rüya tabirine göre bahsi geçen cesaretini yitirmek üzeredir. Silah; ses, cesaret, kahramanlık, nam, şan, şöhret anlamına gelmektedir. Rüya sahibi silahını kaybetmiş olması demek bu meziyetlerinden şüpheye düştüğü anlamında yorumlanır. Rüya sahibi özgüven eksikliği yaşadığı bir döneme girmiştir. Çevresindeki insanlar üzerindeki hakimiyetini kaybedebileceği anlamında da tabir edilebilir.
Rüyada silah sesi duymak bazı rüya tabircilerine göre olumlu bazı yorumculara göre ise olumsuz çağrışımlara yol açar. Olumlu birçok açıklamasını yaptığımız makalemizde biraz da olumsuz yönlerinden bahsedelim.


Rüyada Silah Sesi Duymanın Olumsuz Yorumları


Bazı rüya tabircileri silah sesini hayra yormamıştır. Rüyayı gören kişinin rüyasında silahlar ardı ardına patlıyor ise rüya sahibinin kötü olaylarla karşılaşacağı tabir edilir. Rüya sahibi sarsılmalar yaşar. Toparlanması zaman alır. Bazı yorumlara göre ise silah sesi rüya sahibinin sırlarıdır. Silahın patlaması rüya sahibinin gizli saklı konularının ortaklıklara döküleceği olarak yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap