Rojin İsminin Anlamı

Rojin İsminin Anlamı

‘’ Güneş ve gün ışığı’’ anlamlarına gelen Rojin, ismi birçok anne ve baba tarafından özellikle kız çocukları için sıkça tercih edilen bir isimdir. Ebeveynler çocuklarına isim ararken Rojin isminin anlamı konusunda da detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Rojin isminin kökeni Kürtçedir. Özellikle doğu bölgesindeki illerde yaşayan kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kolay okunuşu sebebi ile sıkça tercih edilen güzel bir isimdir.

Bebek sahibi olacak anne ve babalar bu haberi alır almaz isim bulma telaşına girmektedir. Birçok anne ve baba çocukları için genellikle Kur’ an geçen isimleri tercih etmektedir. Bu nedenle Rojin ismi Kur’ an da geçiyor mu sorusu birçok kişi tarafından sıkça sorulmaktadır. Rojin Kur’ an da geçmemesine rağmen güzel anlamları ile birçok kişi tarafından genellikle kız çocukları içicin tercih edilen bir isimdir. 5 harften oluşması sebebi ile telaffuzu da oldukça kolaydır.

Türkiye ‘ de 16.036 kişi tarafından kullanılan bu isme benzer birçok isim bulunmaktadır. Rojda, Ruken, Rahşan, Rabia, Rukiye, Ruhşen, Rana, Ranya, Rojin ismine benzeyen isimler arasında yer almaktadır. ‘’ güneş ışığı’’ gibi güzel bir anlama sahip olan bu ismi bebek sahibi olacak birçok anne ve baba sıkça araştırmaktadır. Çocuklara koyulan isimler ömür boyunca taşınacağından dolayı güzel anlamlı isimlerin tercih edilmesi uygun olacaktır.

Ebeveynler çocukları için bu ismi tercih etmeden önce Rojin isminin özellikleri konusunda da araştırma yapmaktadır. Hayattaki hedeflerini her şeyden üstün tutarlar. Hırslı ve çalışkan kişilerdir. Kendi sınırları ve çizgileri vardır. İş yaşantılarında disiplin onlar için oldukça önemlidir. Çeşitli duyguları bir arada yaşamayı severler. Çok şüpheci ve karamsar davranışları vardır. Dengeli ve dikkatli hareket etmeye özen gösterirler. Güzel görünümlü bakımlı kişilerdir. Güzellikleri ile birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarırlar.

Güzel anlamları ile birçok ünlü çocukları için bu ismi sıkça tercih etmektedir. Özellikle son dönemler popüler olan Rojin isimli ünlüler de bulunmaktadır. Bebek sahibi olacak anne ve babaların çocukları için tercih edecekleri isimlerin kolay telaffuzu olması ve güzel anlamlarının olması oldukça önemlidir. Çocuklara isim koyulmadan önce tercih edilen isim hakkında mutlaka detaylı bir şekilde araştırma yapılması gerekmektedir.

Çağrışımlarına göre Rojin ismi harf analizi de birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Çağrışımlarına göre R; tereddüt hayatlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Karar vermekte çok zorluk çekerler fakat verdikleri kararlar herkes tarafından kabul edilmektedir. O; içine kapalı kişiler olmalarından dolayı iyi bir sır saklayıcıdırlar. J; her şeye sahip olmak isteyen hırslı kişilerdir. Aşk hayatlarında kıskançlıkları ile ön plana çıkarlar. İ; çok duygusaldırlar. Hassas bir yapıya sahip olmalarından dolayı kırılgan bir yapıya sahiptirler. N; hisleri oldukça kuvvetlidir. Sevecen ve sıcakkanlı kişilerdir.

Birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen Rojin isimli kişilerin fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir. Göz yapıları büyük ve etkileyicidir. Keskin yüz hatları ve etkileyici konuşmaları ile her zaman dikkat çekerler. Gür ve siyah saçları ve güzellikleri ile birçok kişiyi kendilerine hayran bırakırlar. Sevecen ve sıcakkanlı olmalarından dolayı bulundukları ortamlarda kısa sürede arkadaş ortamı kurarak iletişime geçerler.

Bebek sahibi olacaklar tercih ettikleri isimlerin dini açıdan herhangi bir sorun olmamasını isterler. Bu nedenle birçok kişi tarafından Rojin ismini koymak caiz mi sorusu sıkça sorulmaktadır. Kur’ an da geçmemesine rağmen koyulması sakıncalı isimler arasında yer almamaktadır. Özellikle doğu bölgesinde birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen bir isimdir.

rojin-isminin-anlami-27167
Rojin İsminin Anlamı

Rojin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sahip Olan.
  • 2 – Güneş, gün ışığı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Kürtçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Rojin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rojin ismini kullanan 16.036 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Rojin ismini kullanan 2.115 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Rojin ismini kullanan 208 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Rojin ismini kullanan 575 kişi bulunmaktadır.

Rojin isminin Türkiye sıralaması

Rojin en çok kullanılan 828. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 428. isimdir.

Rojin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 110 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Rojin isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Rojin isminin Harf Analizi

Kişiye Rojin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

J : Kaprisli ve kıskanç anlamını uyandırır, j harfi çok uygun değildir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Rojin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rojin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rojin isminin anlamını gözden geçirin!

Rojin İsminin Numerolojisi

Rojin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
O: on sekiz
J: on üç
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 81

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap