Rojbin İsminin Anlamı

rojbin-isminin-anlami-77727

Rojbin İsminin Anlamı Nedir?

Günümüzün en sık karşılaşılan modern  isimlerinden biri olan Rojbin  ismi farsça kökenli isimlerden biridir. Bugün, Rojbin adını bebeklerine uygun gören pek çok ebeveyn yer almaktadır. Rojbin isminin anlamı ise sıklıkla merak edilen konuların başında gelmektedir. Rojbin ismi genellikle kız çocukları için tercih edilse de aynı zamanda erkek çocuklarda da kullanılabilen unisex isimlerden biridir.

Rojbin ismi bir tane, bir adet ve çöl anlamını taşımaktadır. Rojbin isminin anlamı kadar merak edilen diğer bir konu ise Rojbin isminin kuranda yer alıp yer almadığıdır. Rojbin  adı farsça kökenli bir isimdir ve kuranda bahsi geçmemektedir.

Yapılan istatistiksel veriler ışığında Türkiye’de bu ismi kullanan yaklaşık 6000 kişi bulunmaktadır. Ülkemizde Rojbin ismi en sık İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerinde tercih edilmektedir. Farklılıkların daima ön plana çıktığı günümüzde farklı isimlerinde daha ilgi çekici hale geldiği görülmektedir. Rojbin ismi de kullanım oranı bir hayli artan sık duyulmayan orijinal isimler arasında yer almaktadır. Rojbin ismi ile ilgili arama motorlarında en çok aratılan cümlelerden biri Rojbin isminin anlamı cümlesidir. Rojbin isminin TDK’daki anlamı ise yine en sık merak edilen konulardan biridir. Rojbin isminin Türk dil kurumunda bir ifadesi bulunmamaktadır.

Harflerin titreşimlerinin kişiye yüklediği manalar ile ilgili birbirinden farklı pek çok görüş bulunmaktadır. İsmin harflerinin kişinin karakterine dair bazı anahtar ifadeler içerdiği ise konunun uzmanları tarafından onaylanmıştır. Rojbin isminin anlamı gibi Rojbin ismi harfleri ile gerçekleştirilen Rojbin isminin analizi de bu adı tercih edecek olan kişiler için önem teşkil etmektedir. Rojbin isminin harf analizi aşağıdaki gibidir.

R: Kararsızlık ile ilgili bir çağrışım ifade eder bu nedenle özellikle tercih edilmese de olur.

O: Gizemli bir kişiliğe vurgu yapar

J: Kıskanç ve bir o kadar da kaprisli bir çağrışım yaptığından çok tercih edilmez

B: Sezgilerine dayanarak hareket etmeyi ifade eder.

İ:Hassas ve bir o kadar da kırılgan bir yapıyı çağrıştırır.

N:Aklıselim bir karakteri temsil eder.

Rojbin ismini taşıyan kişilerin genellikle lider vasıflı oldukları sorumluluk sahibi ve mantıklı insanlar oldukları bilinmektedir. İlişkilerinde popüler ve bir o kadar da maceraperest karakterlerdir. Uzaktan sert ve soğuk görünseler de tanıdıkça sıcak ve samimi oldukları fark edilir. Rojbin isminin kişilik analizi gerçekleştirildiğinde aynı zamanda bu kişilerin 6. hissi kuvvetli insanlar olduğu görülmektedir. Hisleri kuvvetli olduğundan bu isme sahip kişiler genellikle hisleri ile hareket etme eğilimindedir. Para ile ilgili tutumlulukları sayesinde maddi zorluk çekme ihtimalleri oldukça düşüktür. İkili ilişkilerinde ise genellikle partnerlerini çok kıskandıkları bilinmektedir.

Genellikle yeni doğan bebekler için isim arayışına giren anne babalar tarafından  tercih edilen Rojbin isminin caiz olup olmadığı da Rojbin isminin anlamı kadar merak edilen konuların başında gelmektedir. Rojbin ismi caiz mi? Bir ismin içerdiği anlamın örf ve adetlere, dine uygun olup olmadığı konusu  pek çok kişi tarafından önem verilen konulardan biridir. Rojbin ismi de incelendiğinde caiz olmayan isimlerin arasında yer almadığı görülmektedir. Rojbin adını seçecek olanların yine de Rojbin isminin anlamı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olduktan sonra bu adı tercih etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Seslerin uyumunu  ihtiva eden isimler birbiri ile uyumludur. Rojbin ismi ile ses uyumu olan birçok isim bulunmaktadır. Rojbin ismine benzer isimler şu şekildedir; 

  • Rojin
  • Rojda
  • Rojhat
  • Rozalin
  • Rozerin
  • Reyhan
  • Ruken
  • Reyyan
  • Rodin

Rojbin ismine sahip ünlüler bulunmamaktadır

Formun Üstü

Formun Altı

Rojbin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çöl.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Rojbin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rojbin ismini kullanan 6.078 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Rojbin ismini kullanan 562 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Rojbin ismini kullanan 65 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Rojbin ismini kullanan 201 kişi bulunmaktadır.

Rojbin isminin Türkiye sıralaması

Rojbin en çok kullanılan 1361. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 643. isimdir.

Rojbin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 110 kişi artmıştır.

Rojbin isminin Harf Analizi

Kişiye Rojbin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

J : Kaprisli ve kıskanç anlamını uyandırır, j harfi çok uygun değildir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Rojbin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rojbin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rojbin isminin anlamını gözden geçirin!

Rojbin İsminin Numerolojisi

Rojbin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
O: on sekiz
J: on üç
B: iki
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 83

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap