Riskli Kişilere Kredi Veren Bankalar

Kredi risklerine yönelik Kredi Kayıt Bürosu tarafından raporlara yer verilmekte. Bu raporlar temel alınarak kredi çekmek isteyenlerin taleplerine yanıt verilmekte.

Kredi risklerine yönelik Kredi Kayıt Bürosu tarafından raporlara yer verilmekte. Bu raporlar temel alınarak kredi çekmek isteyenlerin taleplerine yanıt verilmekte.

Şöyle ki belirli puan aralıklarına göre kredi çekmek zor oluyor. Örneğin KKB raporlarına göre 500 ile 800 puanları arasında olanların kredi çekmeleri zor olacaktır. Nakite ihtiyacı olan riskli gruptakiler ise belirli yöntemlere başvurmakta. Bunlar;

Başta sicile göz atmadan kredi veren bankaların incelemelerine yer verilir.
İpotek gösterimleri dahilinde kredi çekmeleri mümkün kılınmakta.
Kefil gösterenlerin de aynı şekilde kredilerden faydalanmaları zor değil.

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi notuna göre kredi veren bankalar baştan da belirttiğimiz gibi KKB raporlarını göz önünde bulunduruyor.

Arkasından risk grubuna bağlı olarak kredilerin çıkarılması esas alınır. Nitekim kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri 2019 yılında soracak olursanız da pek çok banka ismi ile karşı karşıya kalırsınız. Örnek verecek olursak Garanti Bankası ile AkBank bunlar arasında gösteriliyor.

Az riskli kredi notuna kredi kartı veren bankalar, genel anlamda kefil talebinde bulunmakta. Kimisinin ise herhangi bir belge ya da kefil talebinin olmadığı da görülüyor. Örneğin bunlar arasında Enpara.com yerini almış durumda.

Üstelik 800 puana kredi veren bankalar arasında yerini alan Enpara kredi limitlerini de düşük tutmuyor. 10.000 TL ile 30.000 TL aralığında sicili bozuk olanlara da kredi verdiği görülüyor.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi notuna bakmayan bankalar herkese kredi imkanı tanıyor. Örneğin puanı 800 olanların dahi kredilerden faydalanmalarına izin verilir.

Burada kimi banka kefilli kimisi ise kefilsiz olacak şekilde kredilerini sunmakta. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri öğrenmek isteyenlere birkaç tane öneri sunuluyor. Başta bu önerileri dile getirecek olursak;

Fibabanka
Burgan Bank
Ceptetep

En kolay kredi veren banka hangisi sorusuna ise Cepteteb örnek gösterilebilir. Çünkü belge taleplerine yer vermeyen bankalardan bir tanesidir.

Yani kredi çekmek isteyenlerin gelir belgelerini ya da sigorta dökümlerini getirmelerine gerek kalmıyor. Bunun hemen arkasından kredi notu 0 olana kredi veren bankalar listesinde de yerini almakta.

Belgesiz olmasının yanı sıra kefil göstermeden de Cepteteb üzerinden kredilerin çekilmesi esas alınır. Tüm bu avantajlarından kaynaklı olarak da çoğu ihtiyaç sahibinin göz önünde bulundurduğu açıktır.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Hangi banka kaç puanla kredi veriyor öğrenmek isteyenler ayrı ayrı şubelerden yardım almalıdır. Nitekim sadece şubelerden kredi notu hesaplamalarına gidilir ve aranılan şartlar ifade edilir. İlgili müşteri temsilcilerinden konuyla alakalı detaylar aktarılır.

Kredi notu düşük olanlar ise şubeleri ziyaret etmeden önce internet bankacılığı üzerinden fikir sahibi olabilir. Örneğin orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar listesinde DenizBank ve Garanti Bankası gibi seçenekler mevcut durumda. Başvular için;

En yakın şubeleri ziyaret etmeniz gereklidir.
Kredi onaylamalarının arkasından talep edilen belgeler getirilmelidir.
Kefil şartının çoğu bankada olduğu görülmekte.
Kimisi ipotekler çerçevesinde yüksek limitlerden kredi sunuyor.

En kolay kredi veren banka hangisi sorularına yanıt bulanlar kefil ile belge durumlarına da göz atıyor. Örneğin Fibabanka bunlardan bir tanesidir. Belge talebi olmasa da kimi zaman müşterilerin kefil talep edebiliyor.

Bunun için bankalarla görüşmelere yer vererek bilgi sahibi olmak en doğrusu olacaktır. Yine Kredi notuna bakmayan bankalar arasında olan Cepteteb üzerinden de kefil ile belge incelemelerinde bulunmanız gerekmekte.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar listesinde baştan da belirttiğimiz gibi Burgan Bank yerini almış durumda. Üstelik 48 aya varan vade seçenekleri sayesinde ödemelerin kolaylıkla yapılması söz konusudur.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankaları hangileri 2019 yılında diye soracak olursanız da Burgan Bank önerileri karşınıza çıkacaktır. Kısa sürede uygun faiz oranlarından kredi tanımlamaları yapılmakta.

%1.71’den başlayan faiz oranlarını temel alarak müşterilerin kredi hesaplamalarına geçmeleri sağlanıyor. Uzun ödeme avantajları ile de adından söz ettirdiği açıktır.

Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar arasında yerini alan Burgan Bank, kredi limitini müşteriye göre belirliyor.

Burada yüksek limitleri talep edenler mutlaka ipotek göstermelidir. Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar sıralamasında da bulunan banka bazı durumlarda kefil taleplerinde de bulunabiliyor.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri 2019

Kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim sorularına karşılık olarak banka önerilerine yer verilir. Örnek verecek olursak kredi notuna bakmadan kredi veren pek çok banka karşınıza çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi Aktif Bank olarak ifade edilmekte.

N Kolay Kredi kampanyalarını duyurmaya devam ettiğini göreceksiniz. 800 puana kredi veren bankalar arasında da yerini alan Aktif Bank olanakları şu şekildedir;

ATM’lerin yanı sıra PTT üzerinden de kredilerin çekilmesi esas alınmakta.
N Kolay Kredi imkanlarına yönelik hayat sigortaları zorunlu değildir.
Maksimum 48 ay vade seçenekleri ile kredilerinden faydalanmanız sağlanacaktır.
En fazla da 30.000 TL’ye kadar kredilerini sunmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi veren bir diğer bankadır. Ancak notlardan ziyade kefil taleplerine yer veriyor. Aynı zamanda belirli evraklar dahilinde kredi işlemlerinin gerçekleşmesi söz konusudur. Örneğin başta gelir belgelerinin ibraz edilmesi gerekmekte.

Bunun dışında kredi limitlerinin maksimum 10.000 TL’ye kadar olduğu görülüyor. Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar arasında olmasına rağmen koşullarından dolayı çok fazla tercih edilmiyor.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar listesinde baştan da söylediğimiz gibi Fibabanka yer almakta. Her ihtyaca uygun olacak şekilde kredi tanımlamalarına geçtiği biliniyor.

Çoğu bankada olduğu gibi maksimum 10.000 TL limitlerinden müşterilerini karşılamakta. Kredi sorunu olanlar Fibabanka tercihinde de bulunabilir. Buradan kredi özellikleri olarak karşınıza çıkacak olan detaylar ise;

%1.69 – %1.79 faiz oranlarından kredilerin hesaplamalarına yer verilir.
Kefil göstermeniz halinde Fibabanka kredilerinden faydalanabilirsiniz.
Uygun faiz oranlarının yanı sıra 24 ay vade imkanlarını da sunmakta.

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyenler Fibabanka ile harekete geçebilir. Ancak bu kişilerin mutlaka kefillerini sunmaları gerekmekte.

Aynı zamanda kefillerden ipoteklerin gösterilmesi de bekleniyor. Örneğin gayrimenkul tapuları temel alınarak kredilerin hesaplamalarına geçilmekte.

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar arasında olan Fibabanka, belirli koşullar kapsamında ihtiyaç sahiplerini karşılamakta.

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar sıralamasında Enpara.com yerini almıştır. Hemen arkasından Aktif Bank ile Cepteteb alternatifleri de sunuluyor. Aralarından tercihte bulunmanız halinde başvurulara geçmeniz gerekmekte.

Başvurularda gelir belgelerinin yanı sıra kefil talepleri de bulunmuyor. Bu yüzden sicilim bozuk hangi banka kredi verir diyenlere önerilir.

Kredi veren bankalar kefilsiz aramasına geçenlere ise pek çok banka sunuluyor. Örnek verecek olursak Garanti Bankası, VakıfBank ya da Akbank tercihlerinde bulunmanız mümkün. Kefil olmasa da belirli belgelerden işlemlere geçilir.

Özellikle de taşınmazlardan ipotek gösterilmesi halinde bankaların kredileri çıkacaktır. En kolay kredi kartı veren bankalar ise genel anlamda kefil talebinde bulunmaz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notu öğrenme işlemleri akabinde başvurulara geçilebilir. Kredi notuna bakmadan bankalar için bu işleme yer vermeniz dahi gerekmez. Nitekim az riskli kredi notuna kredi veren bankalar bir hayli fazladır. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri öğrenmek isteyenlere şu liste sunulur;

Burgan Bank
Fibabanka
Enpara.com
CEPTETEB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap