Raid İsminin Anlamı

raid-isminin-anlami-84478

Raid İsminin Anlamı

Yapısı ve okunuşu ile farklı olan erkek isimleri ailelerin çoğu zaman ilgisini çekiyor. Raid ismi de bu anlamda incelenmesi gereken bir isim. Farklı bir fonetiği ve yazılışı olan Raid ismi için Raid isminin anlamı nedir sorusu gündeme gelmeye devam ediyor. Bu isim rain İngilizce kelimesi ile benzerlik göstererek yine aynı mantıkla yola çıkan bir isim olarak bilinir.

Gökyüzünün gürlemesi adı altında kullanılan bu kelimenin anlamı da gürleyen, gürüldeyen olarak biliniyor. Bu sebeple yabancı kaynaklarda daha çok rastlanıyor. Aynı zamanda da Raşit, Raif, Faik gibi isimler ile benzerlik gösteriyor. Bu isim hem farklı hem de anlamlı isimler arasında bulunuyor. Farklı isim arayışında olan aileler Raid ismini rahatlıkla kullanabilir.

Bu isim ile ilgili gündeme gelen ve gündemden düşmeyen bir diğer soru da Raid ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu. Bu isim Kur’an içerisinde geçirilen isimler arasında bulunmuyor. Ancak herhangi bir kötü anlamı bulunmadığından dolayı bu ismin çocuklara verilmesinin önüne geçecek ve caiz olmayan bir durum da bulunmuyor. Bu sebeple çocuklara rahatlıkla verilebilen isimler arasında yer alıyor. Farklılığı ile ön plana çıkan Raid ismi erkek çocuklarına verilebiliyor. Bu ismi çocuklarına vermeden önce aileler sıkı bir araştırma içerisine giriyor ve bu sayede isim hakkında çok daha fazla bilgi edinebiliyorlar. 

Raid isminin anlamı konusunda farklı görüşler bulunsa da kökeni ve farklı söyleyişi ile ailelerin merak ettiği bu isim sık kullanılmamasına rağmen isim olarak oldukça şık duruyor. Doğru isim sayesinde aileler çocukları için doğru kimlik oluşturma adımlarından en önemlisini tamamlamış oluyorlar. Birçok farklı isimle benzeyen ve bu benzerlik sonrasında karıştırılabilen bu isim şanlı tarihimiz ile ilgili olduğu için oldukça dikkat çekiyor. Bu isim günümüzde çok fazla kişi tarafından bilinen bir isim değil. Bu sebeple doğru bilgilere ulaşabilmek de oldukça zor bir süreç halini alıyor. Ancak fonetik olarak ilgi çeken bu isim ailelerin de dikkatini çekiyor. 

Raid ismi ile ilgili araştırmalar yapılırken aileler en çok da bu isme sahip olan kişileri merak ediyor. Raid ismine sahip olan ünlüler bu kapsamda çok sık araştırılıyor. Bu isimler çok zor bulunan isimler olduğu için net ve kesin sonuçlar elde edilemeyebiliyor. Ancak Raid ismi ile anılan birçok film ve dizi bulunuyor. Yağmurun yağma eylemi de raid adı ile aktarılıyor. Net bilgilere erişilemese de özel ve güzel bir isim olan Raid ismi farklı isimler arasında bulunuyor ve kültürler arası etkileşim sayesinde bugün bizlerin azınlık bir kısmının bile olsa kullandığı bir isim haline geliyor. Bu sebeple bu isme sahip olan kişiler de dikkat çekmeye başlıyor. 

Raid isminin analizi yapılarak ismin enerjisi ve dokusu gözler önüne seriliyor. Bu sebeple bir ismi çocuğa koymadan önce ismin detaylı analizini yapmak gerekiyor. Raid isminin analizi yapıldığı zaman Raid ismini taşıyan kişiler hakkında kesin ve net yargılar yapılmadan harflerin yapısı ve bu yapıların yansıttıkları gözler önüne seriliyor. Raid isminde her harf bir kez kullanıldığı için enerji oldukça eşit bir dağılım gösteriyor. R harfi zorluklardan sonra kolaylıkları, A harfi öncülüğü ve liderliği, İ harfi insancıllığı ve hümanistliği, D harfi ise düzeni ve topluluğu simgeliyor. Bu ifadelere bağlı kalarak bu özel ismi taşıyan kişilerin bu enerjiyi yansıttıklarına inanılıyor ve bu şekilde Raid ismi hakkında bir analiz yapılmış oluyor. 

Raid isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gürleyen, gürüldeyen

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Raid ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Raid ismini kullanan 52 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Raid ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Raid ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Raid ismini kullanan bulunmamaktadır.

Raid isminin Türkiye sıralaması

Raid en çok kullanılan 7281. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3670. isimdir.

Raid ismini kullananların sayısı, son bir yılda 5 kişi artmıştır.

Raid isminin Harf Analizi

Kişiye Raid ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Raid İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Raid ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Raid isminin anlamını gözden geçirin!

Raid İsminin Numerolojisi

Raid isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
A: bir
İ: on iki
D: beş
TOPLAM: 39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap