Pilav Nasıl Saklanır, Nelere Dikkat Etmeli?

pilav-nasil-saklanir-nelere-dikkat-etmeli-26838

Pişmiş pilavları buzdolabında veya buzlukta saklayabilirsiniz. Muhafaza süreleri dolapta 5-7 gün, buzlukta 6 aya kadar saklanabilir.

Ülkemiz mutfağının en önemli yemeklerinden bir tanesi olan pilav hem sofraların hem de restoranların menülerinde ki en önemli yemeklerden bir tanesi olmaktadır. Özellikle de et yemeklerinin yanında çok sık servisi edilmektedirler.

Kızarmış tavuk ların ve diğer kızartmaların yanında çok rahat bir şekilde servisi edilebildiği gibi, oranlarda ve geleneksel yemekler de kırmızı et döner iskender gibi yiyeceklerin Yanında oldukça güzel eşlik etmektedir. İkimiz de sevilerek tüketilen pilav Yapması da son derece dikkat isteyen önemli bir yemektir. Besleyici ve doyurucu özellikleri bulunan pilavın içerisinde yoğun miktarda nişasta bulunduğu için dikkate tüketmemiz gerekiyor Aksi halde hızlı kilo alabilirsiniz.

Pilav nasıl muhafaza edilmeli?

Beyaz pirinç pişirilmeli takdirde uzun dönem dayanma özelliğine sahiptir. Uzun süre dayanabilmesi için tozdan ve böceklerden korunması gerekmektedir. Kahverengi pirinç Larisa içerdiği yağ oranının dan dolayı En fazla altı ay raf ömrünü koruyabilirler.  Buzdolabına koyduğunuz takdirde bu Ömür Bir yıla kadar uzayabilir.

Ruyada Selim bir yerde muhafaza edilmesi güneş ışığından ve nemden tamamen uzak durması raf ömrünün uzatılmasını da son derece büyük önem teşkil eden detaylar Iğdır

Pişmiş pilavını ömrü Ortalama olarak 1 hafta civarında bulunmaktadır.

Girmiş olduğunuz pilav Eğer derin dondurucuda saklanır sabun yaklaşık 6 ay kadar uzayabilir. Buzdolabında ya da saklama kabı içerisinde Tencereyle beraber saklanabilir. Hava almaması ve tadının bozulmaması gerekiyor Bu nedenlerden dolayı dikkatli bir şekilde saklamanızı tavsiye ediyoruz.

Aynı zamanda vakumlu bir buzdolabı saklama poşeti ile beraber de pilavları buzdolabının dondurucu bölümünde rahatlıkla saklayabilirsiniz. Tekrardan ısıtmak İstediğiniz zaman Oda sıcaklığına gelene kadar Bekle etmeniz gerekiyor Bu nedenlerden dolayı bir gece önceden dışarıya bırakabilirsiniz.

Buzdolabından çıkardıktan sonra doğru pişirme teknikleri ile istediğiniz gibi mikrodalga fırında ya da tencerede biraz su ilavesi ile beraber hızlıca pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap