Phoenix İsminin Anlamı

phoenix-isminin-anlami-36865

Phoenıx İsmının Anlamı 

İsimler ve bu isimlerin anlamları hem önemli bir konudur hem de merak edilen dikkat çeken bir konudur. Özellikle yeni doğan çocuklara koyulacak isimlerin anlamları çok araştırılması gerekir. Çünkü isimler yeni doğan çocuğun karakterinin oluşmasında ilk adımdır. Phoenix isminin anlamı nedir

Anne ve babalar çocuklarına isim seçerlerken geleneklerden ve günümüz dünyasına egemen olan teknoloji ve popülariteden faydalanırlar. Phoenix isminin anlamı; kan kırmızısı anlamlarına gelir.

Phoenix İsminin TDK’deki Anlamı 

Phoenix isminin anlamı gereği kız çocukları için tercih edilen isimler arasındadır. İngilizce kökenli olan ismin Kuran’da geçip geçmediği merak edilmektedir. İsim Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir. Phoenix isminin TDK’deki anlamı kan kırmızısı, koyu kırmızı gibi anlamlara gelmektedir. 

Türkiye genelinde Phoenix ismini hiçbir kimse bulunmamaktadır. Bu nedenle ülkemizde bu ismin kullanımının yaygın olmadığı hatta bu ismin kelime kökeni itibarıyla tercih edilmediği söylenebilir. 

Phoenix isminin anlamına bakıldığında bu isim Kuran-ı Kerim’de geçen isimler arasında da yer almamaktadır. Ancak bu durum çocuklara bu ismin konulmasına engel değildir. 

Phoenix İsminin Kişilik Analizi 

Phoenix isminin kişilik analizi yapılacak olursa; bütün duygularını yoğun yaşayan, duygusal kişiler oldukları gözlenir. Aniden öfkelenseler bile kin tutmazlar ve ince fikirli olmaları ile bilirler. Başka insanların etkisi altında fazlaca kalırlar ve güzel konuşurlar. Duygularını gizleyemez ve hatta gizlemek istemezler. Eleştirmekten ve eleştirilmek kesinlikle hoşlanmazlar. Aşkı severler ve kalpleri her daim herkese açıktır. 

Phoenix isminin anlamı özelinde olumlu yönleri; enerjik, dışa dönük, sakin, sessiz, merhametli, şefkatli neşeli, güçlü, uyumlu, fedakâr, kendine güvenen, empati kuran, hırslı, kendinden emin, hayal gücü yüksek, eğlenceyi seven, iş bitiren, dürüst, cömert, lükse düşkün, ön planda olmayı seven, engel tanımayan, sıcakkanlı, iddialı, sadık, sosyal, mert ve açık, inancı yüksek bir kişiliğe sahiptirler. 

Phoenix ismini taşıyan kişilerin olumsuz yönleri; beklenmedik kararlar almaları ile tanınırlar, sabit fikirlidirler 

 Phoenix İsminin Analizi

Phoenix isminin anlamı ile beraber fiziksel özellikleri ise; geniş omuzlu, koyu ve renkli gözlere sahiptirler. Uzun ve dolgun yüz yapısı, orantılı ve düzgün görünüşe sahip, açık renkli rengi saçlara sahiptirler. Uyumlu ve orantılı yüz hatları olan, uzun boylu, ince ve uzun boyna sahip, çene yapısı ise ince ve oluklu bir yapıdadır. 

İsimlerin anlamı ve yapısı incelenerek kişilik analizleri yapılır ve bu önemli isim koyarken önemli bir kriter olmaktadır. Phoenix isminin analizi yapılacak olursa, bu isme sahip kişiler enerjiktir bir karaktere sahiptirler.  Phoenix isminin analizi; 

P: Kendinden emin olması 

H: Sakin ve durağan olması 

O: Gizliliği sevmeleri 

E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden 

N: Sağduyulu 

İ: Hassas anlamına gelir 

Phoenix İsmine Benzer İsimler 

Phoenix isminin anlamı özelinde anne ve babalar yeni doğan çocuklarına koymak için isim seçerken birbiriyle uyumlu isim koymayı tercih etmeleri gerekir. Bu sebeple isimlerin benzer ve isimlere daha uygun isimler önemlidir. Phoenix ismine benzer isimler Phoeve , Phoena, Phoenyx , Phoenicia , Phoebe isimleri kız isimleri arasında Phoenix ismi ile uyumlu olan isimlerdir. 

Phoenix İsmi Caiz Mi

İsimler tercih edilmeden ve koyulmadan önce etraflıca araştırılmalı gerekli tüm bilgiler edinilmelidir. Çünkü İsimlerin anlamları ve özellikleri önem arz eder. Phoenix ismi caiz mi sorusu bu bakımdan önem kazanmaktadır. Phoenix ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde yer almamaktadır. Yine de Phoenix isminin araştırılarak tercih listesine eklenmesi önemlidir. 

Phoenix ismini taşıyan ünlüler ulunmamaktadır. Çünkü bu isim ülkemizde tercih edilen isimler arasında yer almamaktadır. Phoenix isminin anlamı oldukça merak edilir.  

Phoenix isminin numerolojisine bakıldığında; toplam 83 çıkmaktadır. Phoenix isminin alfabedeki harf sıralaması ile bu sonuç bulunur. Bu ismi taşıyan ünlü bulunmamaktadır 

phoenix-isminin-anlami-36865
Phoenix İsminin Anlamı

Phoenix isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kan Kırmızı

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: İngilizce
Kuran ‘da geçmiyor.

Phoenix ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Phoenix ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Phoenix ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Phoenix ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Phoenix ismini kullanan bulunmamaktadır.

Phoenix isminin Türkiye sıralaması

Phoenix en çok kullanılan 28997. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 12292. isimdir.

Phoenix isminin Harf Analizi

Kişiye Phoenix ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Phoenix İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Phoenix ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Phoenix isminin anlamını gözden geçirin!

Phoenix İsminin Numerolojisi

Phoenix isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
H: on
O: on sekiz
E: altı
N: on yedi
İ: on iki
TOPLAM: 83

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap