Penah İsminin Anlamı

penah-isminin-anlami-64688

Penah İsminin Anlamı Nedir?

Penah isminin anlamı bir adet olarak göze çarpar. Sığınma, himaye, sığınacak yer, yardımcı dayanılacak, güvenilecek yer. Penah isminin cinsiyeti erkek, kökeni Farsça Kur’an’da yer almıyor.

Penah  isminin TDK’deki anlamı, Penah isminin sözlük anlamı iki farklı sözcükte incelenebilir. Yerel Türkçe anlamı Melce. Genel Türkçe anlamı sonuna geldiği kelimelere sığınağı, koruyucusu, hamisi olan anlamı katarak Farsça usulü ile birleşik kelimeler yapar. Sığınacak yer Melce.

Penah isminin kişilik analizi, Penah isminin rengi sarı, kader sayısı ise 6’dır. Penah ismini taşıyan kişiler fedakâr ve aynı zamanda merhametli olurlar. Pollyanna karakteri taşıyan ve hayatını iyilik yapmaya adamış kişilerdir. Kendi çıkarlarını gözetmeksizin başkalarının çıkarlarını düşünen kişilerdir. Bu sebepten dolayı çok dostları bulunur. Bu kişiler iyi bir aile olabilir. Herkese haddinden fazla şefkat gösteren kişilerdir. Kol kanat gererler.

Penah isminin anlamı ve Penah isminde olan kişilerin olumsuz yönleri, rahatına düşkün hiçbir şeyden vazgeçmesi olmayan kişilerdir. Tartışmaktan hoşlanmayan zevklerine fazlaca düşkün olan kimselerdir. Devamlı erteleyen her şeye katlanabilen kararsız tereddütlü kimselerdir.

Penah isminin anlamı ve Penah isminde olan kişilerin olumlu yönleri, hırslı korkuları ile yüzleşebilen kişilerdir. Çekici dikkatli sadakatli sahiplenici ve paylaşımcıdırlar. Sabırlı derin dayanıklı kararlı sezgisel yönleri olan araştırmacı kimselerdir. Tutkulu karizmatik vermiş olduğu sözden dönmeyen gizemli yönleri olan hassas ve çekingen kişilerdir. Konsantre olabilen detayları seven kişilerdir.

Penah isminin anlamı Penah isminde olan kişilerin fiziksel özellikleri, uzun boylu, belirgin yüz hatları olan kimselerdir. Omuz yapıları dik, saçları dalgalı, gözler çoğunlukla açık renkte olur. Genel yüz hatları düzgün ve belirgindir. Ses tonu kararlı ve güven vericidir.

Penah isminin kişilik analizi, Penah adını taşımış olan bireyler yetenekli olurlar ve yaptıkları çalışmalarda ayrıntılara çok fazla önem verirler. Konfor ve lüks yaşantıya zaafları çoktur. Kurallara ve baskıya hiçbir şekilde gelmezler. Fakat sakin zamanlarda kendi işlerine çok rahat çözüm üretebilecek yetenekleri vardır. Her şeyden çabuk bir şekilde sıkılır uzun süre odaklanma güçlüğü Yaşar. Çok iyi dinleyicidirler. Sivri dilli olmaları ve partnerlerini eleştirme eğilimleri çoğunlukla hoş karşılanmayan bir durumdur.

Penah ismi caiz mi? Konulabilir mi? Penah ismi caiz olmayan isimler listesinde yer almaz. Yine de bu isim bir kişiye verilmeden önce Penah isminin anlamı gözden geçirilip verilmesi uygundur.

Penah ismine benzer isimler Penah isminde bulunan harf sayısı 5, hece sayısı 2’dir. Aşağıda gruplar şeklinde yer alan isimler özel bir yazılım ile cinsiyet ve ses uyumu bakımından en yakın olanlar bir araya getirilmiştir. İlk ve son harfi ses uyumu olan isim Perdah. İlk ve son harfi ses uyumu olan isim Padişah.

Penah isminin harf analizi, kişiye Penah ismi ile hitap edildiği zaman harflerin titreşimleri ile hem toplum olarak hem de hitap edilmiş kişide kendi kişiliğine ait anlamlar yüklemesi yapılır. P harfi kendinden emin birini çağrıştırır olabilir. E harfi sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştırır. Soyadınızda da dahil bir tane E harfi olması iyi olur. N harfi sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrışım yaptırır. N harfi fena değildir. A harfi atılgan, enerjik anlamını uyandırır, ikiden fazla bu harften olmaması gerekir. H harfi sakin ve durağın anlamını uyandırır, olmazsa da olabilen bir harftir.

Penah isminin numerolojisi, Penah isminin içinde bulunan harflerin alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı ismin numerolojisinin sayısını verir. Bu sayıda harflerin karşılıklı gelen toplam olarak 54 rakamını verir. Penah ismine sahip ünlüler bulunmamaktadır.

Formun Üstü

Formun Altı

Penah isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sığınma, Himaye; Sığınacak Yer; Yardımcı, Dayanılacak,
    Güvenilecek Yer.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Penah ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Penah ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Penah ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Penah ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Penah ismini kullanan bulunmamaktadır.

Penah isminin Türkiye sıralaması

Penah en çok kullanılan 9039. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4579. isimdir.

Penah ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Penah isminin Harf Analizi

Kişiye Penah ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Penah İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Penah ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Penah isminin anlamını gözden geçirin!

Penah İsminin Numerolojisi

Penah isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
E: altı
N: on yedi
A: bir
H: on
TOPLAM: 54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap