Parfüm Nasıl Saklanır?

parfum-nasil-saklanir-53086

Birçok koku sabitleyici nin çeşitli kimyasallarla karıştırılması ve içerisine de bazı özel esasların atılmasıyla ortaya çıkarılan parfümler yapılarına göre yüz..

Birçok koku sabitleyici nin çeşitli kimyasallarla karıştırılması ve içerisine de bazı özel esasların atılmasıyla ortaya çıkarılan parfümler yapılarına göre yüzde 1 ile yüzde 50 arasında değişen esas oranlarına sahip olmaktadır.

Esanslar genellikle bitkilerden elde edilmiş olan yağlarla ortaya çıkartılarak okullardır. Ortalama olarak parfümlerde yüzde 20 ile 50 arasında esas bulunmaktadır. Parfümlerin üretim merkezleri üretimi aşamasında yapılan çalışmalar ve üreten firmaya göre içerisine koyulmuş olan esas miktarı değişiklik gösterebilir.

Parfümün kokusunu ortaya çıkartan Uçucu yağlar ısıya ve ışığa karşı oldukça duyarlı olduğundan dolayı parfümün uygun sıcaklık ve ışık ortamında muhafaza edilmeye işleminin gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Açılmamış olan parfüm şişesi bile oda sıcaklığında Işık alıyorsa kokusu uçabilir. Birçok üretici parfümler için son kullanma tarihi belirtmez var fakat zaman geçtiği zaman parfümün kokusunda değişme olduğu ve kalıcılığının azalmaya başladığını Sizlerde görebilirsiniz. Parfüm satın alınırken son kullanım tarihi ve üretim tarihini bu nedenlerden dolayı araştırmamızda sizlerin işine ciddi anlamda fayda sağlayacaktır.

Bazı dönemlerde ciddi anlamda indirimli satılan parfümlerin Büyük bir kısmı raf ömrünü tamamlaması için satılmış olan parfümlerdir. Toplumumuzun büyük bir bölümü parfümlerde son kullanma tarihi olup olmadığını bilmediği için yıl sonu indirimlerinde Özellikle büyük rakamlar da indirimler mevcutsa çok fazla satın almayı tercih ederler.

Fakat zaten bu indirim sonunda almış olduğunuz parfümlerin esas değerleri düşük olduğundan dolayı İlk günkü kalitesinde koku yaymayacaklardır.

Parfüm yapısını oluşturan esansiyel yağlar sıcaklığa ve ışığa karşı son derece duyarlı olduğundan dolayı mutlaka hava geçirmeyecek renksiz şişelerde saklanması gerekiyor.

Parfümlerin saklanabilmesi için en iyi çözüm oda sıcaklığında doğrudan kurulabilecek bir komidin çekmecesi içerisinde yerleştirmek ya da banyodaki raflara ve düşük sıcaklık olan bölümleri et yerleştirmektir. Buzdolabı gibi serin ortamlarda saklanması koku etkinliğini azaltır.

Saklama koşullarına göre bir parfümü ortalama üretim tarihinden sonra 2 ile 3 yıl arasında kullanabilirsiniz. Daha sonrasında parfüm esansı içerisinde bulundurduğu değerlere göre ciddi anlamda azalabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap