Pakize İsminin Anlamı

pakize-isminin-anlami-31486

Pakize İsminin Anlamı

Kökeni Farsça olan Pakize ismini doğacak çocuklarına verecek aileler bu ismin anlamını merak etmektedirler. Bu sebeple ‘’Pakize isminin anlamı nedir?’’ sorusu ebeveynlerin cevabını merak ettiği sorulardan olmaktadır. İki farklı anlamda kullanılan bu ismin ilk manası alev, ateş alevidir. Diğer anlamına bakıldığında lekesiz olan, saf ve temiz olarak geçtiğini bilmekteyiz. 

Aileler çocuklarının isminin dindeki yeri ve önemini merak etmektedirler. Bebeğine koyacakları ismin anlamını öğrendikten sonra sorulan soruların başında da ‘’Pakize ismi Kuran’da geçiyor mu’’ sorusu gelmektedir. Pakize ismi, Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir. Fakat caiz olmayan bir isim değildir.

Son yıllarda karakter analizi çocuğuna isim koyan ailelerin kriterlerinde yer almaktadır. Uzmanlar, Pakize isminin anlamı bakımından bu ismi kullananların öfkeli bir karakteri olduğu görüşündedir. Sevmedikleri insanlara karşı sert tavırları vardır. İş dünyalarında oldukça başarıya sahiplerdir. Hırsları o kadar yoğundur ki karşıt görüşler onları durdurmak yerine tam aksine daha da çalışmalarına sebep olur. İkili ilişkilerinde ise sevdikleri insanlara fazlasıyla yakın durular.

Ebeveynler çocuklarının ismiyle ilgili her araştırmayı yaparlar. Koyacakları ismin popülerliği de onlar için önem arz eder. Pakize isminin Türkiye’de kaç kişide olduğunu da bilmeyi istemektedirler. Bunun üzere detaylı incelemeler yaparlar. Ülkemizde Pakize adını kullanan insanların sayısı son yıllarda artış göstermektedir. 2022 verilerine bakıldığı zaman, Pakize ismi Türkiye genelinde en çok kullanılan 500. isimdir. Kız isimleri arasında ise 263. sırada yer alır. Türkiye’de toplamda 33173 kişinin Pakize ismine sahip olduğu bilinir. Bu kişilerden 4656’sı ise İstanbul’da yaşamaktadır. Ankara’da ise bu isme sahip 2460 kişi bulunmaktadır.

Ebeveynlerin aradığı sorulardan biri de çocuğumun isminin harf analizi yapılır mı?’dır. Bebeğinizin isminin harf analizi yapabilmek mümkündür. Pakize isminin harf analizine bakacak olursak; P harfi kendinden emin insanları temsil eder. A harfi atılganlığı ve enerjisi yüksek karakterleri çağrıştırmaktadır. K ise başarıyı ve unvanı akıllarda uyandırır. İ harfi hassas kişilikleri göstermektedir. Z harfi bilimsel olarak okumaktan hoşlanan anlamına gelir. E harfi ise mücadeleci bir ruhun simgesidir.

Türkiye’de sıkça kullanılan Pakize isminde birçok ünlü vardır. Pakize ismindeki ünlüler kimlerdir? sorusunun yanıtını verelim. Türk oyuncu ve köşe yazarı olan Pakize Suda’yı ilk örnek olarak gösterebiliriz. İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçmeyi başarmış olan ilk kadın ve aynı zamanda Türkiye’deki ilk jinekolog olan Pakize Tarzi de ünlüler arasındadır. Şarkı sözü yazarı ve gazeteci olan Pakize Barışta’da önemli isimlerdendir. Son olarak Çocuk kitapları yazarı Pakize Özcan’ı da bu örnekler arasında verebiliriz.

Ailelerin sıkça sorduğu sorular arasında bulunan çocuğumun isminin karakter analizi yapılabilir mi? sorusunun cevabına bakalım. Evet isimlerin karakter analizini yapmam mümkündür. Pakize isminin analizi yapıldığında bu isme sahip olanların tutkulu ve merhametli olduğu görülür. Romantik ve çekici oldukları söylenebilir. Bu sebeple de ikili ilişkilerinde mutlu olurlar ancak çabuk kırılan insanlar oldukları için ilişkilerinde üzülmeye de eğilimleri vardır. Çok sevecen kişilikleri vardır. Hizmet sektöründe çalışabilirler.

Pakize ile benzerlik gösteren pek çok isim vardır. Bunları sıralamak gerekirse;  Hafize, Azize, Faize, Nafize, Namize, Ferize gibi isimleri  örnek olarak gösterebiliriz. Ayrıca Paksoy, Paker, Pars isimlerini de Pakize ismi ile benzerlik gösteren erkek isimleri arasındadır. Doğacak çocuğunuzun bu isimde bir kardeşi varsa uyumlu olması adına bu isimlerden birini de diğer çocuğunuza koyabilirsiniz. Veya bebeğinize iki isim vermek istiyorsanız sizler için ideal olan isimler bunlardır. 

Senelerdir ülkemizde sıkça kullanılan bu ismin analizleri de yapıldığında çok güzel anlamları olduğunu görürüz. Hayatlarında başarıyı yakalayabilecekleri düşünülen kişiler olduğu için çocuklarınıza bu ismi verebilirsiniz ve tabi ki araştırmayı bırakmamanızı ve tüm anlamları inceledikten sonra Pakize ismini bebeğinize vermenizi tavsiye ederiz.

pakize-isminin-anlami-31486
Pakize İsminin Anlamı

Pakize isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Alev, Ateş Alevi
  • 2 – Lekesiz, saf, temiz, halis

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: pa:kize
Kuran ‘da geçmiyor.

Pakize ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Pakize ismini kullanan 33.173 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Pakize ismini kullanan 4.656 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Pakize ismini kullanan 2.460 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Pakize ismini kullanan 1.569 kişi bulunmaktadır.

Pakize isminin Türkiye sıralaması

Pakize en çok kullanılan 500. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 263. isimdir.

Aşağıdaki grafik, Pakize isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Pakize isminin Harf Analizi

Kişiye Pakize ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Pakize İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Pakize ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Pakize isminin anlamını gözden geçirin!

Pakize İsminin Numerolojisi

Pakize isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
A: bir
K: on dört
İ: on iki
Z: yirmi dokuz
E: altı
TOPLAM: 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap