Noyan İsminin Anlamı

Noyan İsminin Anlamı

Noyan İsminin Anlamı Anne ve babalar artık çocuklarına isim verirken çok seçici ve dikkatli davranmaktadır. Özellikle ilk defa anne baba olacak olan kişiler isim seçerken detaylı araştırmalar yapıyorlar. Son dönemde beğeni alan Noyan ismi de, anne ve babaların dikkatini çekiyor. Peki, Noyan isminin anlamı nedir, hangi anlamlara gelmektedir?

Noyan ismi, özü itibariyle doğaya uygun, doğal, başkomutan, hakan olacak çocuk ve başkomutan anlamlarına gelmektedir. Moğolca kökenli bir isim olan bu ad erkek çocuklarına verilmektedir. Birçok anne baba çocuklarına verecekleri isimlerin Kuran’da geçip geçmediğini merak eder, Noyan ismi Moğolca kökenli ve Kuran’da geçmeyen bir isimdir. Savaşçı özellik gösteren bir havası olan Noyan TDK’deki anlamı ise başkomutan olarak geçer.

Tüm bu bilgilerle beraber bir de Noyan isminin analizine bakalım, tüm duygular onlar için yoğun yaşanır, ani ve çabuk öfkelenebilirler. Başkalarının etkisi altında kalabilirler, bununla beraber hem duygusal hem de sanatsal bir bakış açıları vardır.

Olumlu yönleri; eğlenceyi seven, lükse düşkün, sosyal, mert, açık, yaratıcı, dürüst, ön plana çıkmayı seven, kendinden emin, hırslı, iş bitirici

Olumsuz yönleri; fazla etki altında kalır, alıngan, hassas bir yapıya sahip, fazla tutucu ve sahiplenici özellikleri vardır.

Fiziksel görünüşleri; açık kestane saçlar, uzun bir boy, ince bir çene yapısı, düzgün bir fizik, bedenle uyumlu yüz hatları

Anne babalar isim verirken, isme göre kişilik analizi de yaptırırlar. Noyan isminin kişilik analizine baktığımızda ise, hayal gücü sınır tanımayan, sanata ilgili kişilikler bu isimden çıkabilir. Biraz melankolik ve depresif bir havaları olabilir. Sevdiği işlerde çalışarak yaratıcılıklarını ön plana çıkartır ve mutlu olurlar. İlişkilerde genel de yoğun etki altında kalırlar, sevdiklerine ve ailelerine karşı kıymet bilen kişilerdir.

İnsanların taşıdıkları isimlerdeki harflerin titreşimsel özellikleri de önemlidir. Bu yüzden birçok kişi harf analizine de önem verir, Noyan isminin harf analizine bakarsak,

N: Sağduyulu bir özelliğe sahip

O: Gizlilikten hoşlanan

Y: Geçmişten ders almayı bilen

A: Atılgan, enerjik

N: Sağduyulu özelliğe sahip

Bazı isimler birbirine çok benzer ve hatta birbirini çağrıştırır, Noyan ismine benzer isimler de vardır, Örneğin; Reyyan, Viyan, Çağlayan, Beyan, Nuran, Nermin, Neslihan, Türknoyan, Ernoyan, Çayan gibi isimlerle fonetik olarak uyumludur.

Noyan ismi ülkemizde en çok kullanılan, 3374. İsim olma özelliğini taşır. Erkek isimleri arasında da en çok kullanılan, 1643. İsimdir. Son bir yılla önceki yılın verilerini karşılaştırınca bu ismi alan çocukların 61 kişi arttığını görüyoruz. Şu an Türkiye’de bu ismi kullanan 659 kişi bulunmaktadır. 212 kişi İstanbul’da ikamet ederken, 58 kişi Ankara’da, 90 kişi de İzmir’de bulunmaktadır.

noyan-isminin-anlami-9942
Noyan İsminin Anlamı

Çocuklara isim vermek hassas bir konudur. Bu yüzden iyice araştırma yapmak ve öyle isim belirlemek gerekir. Anne ve babalar bu konuda en çok verdikleri ismin caiz olup olmadığını merak eder, Noyan ismi caiz mi diye düşünüyorsanız bu ismin sakıncalı isimler listesinde bulunmadığını bilmelisiniz. Yine de isim koyarken her isim için detaylı bir araştırma yapmalısınızdır.

Anne babalar isim koyarken özellikle ünlü isimlerinden de etkilenmektedir. Bu yüzden araştırma yaparken Noyan isimli ünlü var mı diye merak edebilirsiniz, Noyan ismini taşıyan çok fazla ünlü yoktur ancak Noyan Uzer isimli bir Türk dizi ve sinema oyuncusu bulunmaktadır. Noyan ismini çocuklarınıza gönül rahatlığı ile koyabilir ve seslenebilirsiniz. Moğolca kökenli bu ismi, çift isim düşünen anne babalar, ikini isim alternatifi olarak kullanabilirler.

Noyan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Özce Doğaya Uygun, Doğal Kimse
  • 2 – Başkomutan.
  • 3 – “Hakan olacak çocuk” anlamına da gelir.
  • 4 – Baş komutan.bey

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Noyan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Noyan ismini kullanan 659 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Noyan ismini kullanan 212 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Noyan ismini kullanan 58 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Noyan ismini kullanan 90 kişi bulunmaktadır.

Noyan isminin Türkiye sıralaması

Noyan en çok kullanılan 3374. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1643. isimdir.

Noyan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 61 kişi artmıştır.

Noyan isminin Harf Analizi

Kişiye Noyan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Noyan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Noyan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Noyan isminin anlamını gözden geçirin!

Noyan İsminin Numerolojisi

Noyan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
O: on sekiz
Y: yirmi sekiz
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 81

Noyan ismini taşıyan bazı ünlüler şunlardır:

  1. Noyan Öztürk: Türk televizyon sunucusu ve yapımcı.
  2. Noyan Rona: Türk sinema oyuncusu.
  3. Noyan Narin: Türk müzisyen ve şarkıcı.
  4. Noyan Tapan: Türk müzisyen ve gitarist.

Bu listedeki kişiler, Noyan ismini taşıyan bazı ünlülerden sadece birkaçıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap