Nevra İsminin Anlamı

Nevra İsminin Anlamı

Kız çocukları için isim seçiminde bulunurken dikkat çeken belli başlı isimler olduğu görülmektedir. Pek çok alternatif arasından oldukça orijinal olarak adlandırılan bazı isimlerin günümüzde çok daha sık tercih edilmeye başlandığı görülmektedir. Bu isimlerden bir tanesi Nevra ismidir. Pek bilinmeyen ve anlamı araştırılan bu isim hakkında bilgi edinmek isteyen anne ve baba adaylarının Nevra isminin anlamı nedir? sorusunun cevabını araştırdığı görülmektedir.

Nevra isminin incelemesi yapıldığında Nevra isminin anlamı ışık şeklinde açıklanmaktadır. Aynı zamanda bu isme sahip olan kişilerin güzel, dünyaya güzellik katma şeklinde de anlamlara sahip olduğu  görülmektedir. Bu ismin oldukça olumlu anlamları olduğu anlaşılmaktadır. İsimle ilgili olarak Nevra ismi Kur’an’da geçiyor mu? sorusunun cevabı  da sıklıkla araştırılmaktadır. Bu ismin Kur’an içerisinde geçmediği görülmektedir. Köken bakımından Arapça ve Farsçaya dayanan bu isim Kuran içerisinde yer almamaktadır.  Dini anlamda da bu isimle ilgili bir yorum görülmemektedir.

Nevra ismi ile ilgili araştırma yapılırken Nevra isminin Türk kültüründeki önemi hakkında da belli başlı incelemeler yapıldığı görülmektedir. Bu ismin kaderlerin çokluğunu ifade etmek amacıyla edebiyatta kullanılması da ismin Türk edebiyatı açısından önem arz etmesini sağlamaktadır. Günümüzde bu ismin çok az kullanıldığı görülse de bundan sonrası için ismin çok daha fazla kullanacağı söylenmektedir.

Nevra ismi ile ilgili araştırma yaparken görülen bir diğer şey de Nevra ismindeki kişilik özellikleri olmaktadır. Bu ismi sahip olan kişilerin vefalı, sevgi dolu, hayalperest, cesur, uysal, akıllı, çalışkan, kendine güvenen, güven verici, iyi niyetli, şahsına münhasır, sabırlı, mesafeli, soğukkanlı kişiler olduğu görülmektedir. Nevra ismine sahip olan kişilerde görülen kişilik özellikleri son derece olumlu ve güzel şekillerde yorumlanmaktadır.

Bu isme sahip olan kişilerde neredeyse yok denecek kadar az olumsuz özelliklere rastlanmaktadır. Bu ismin olumsuz özellikleri arasında kuşkuculuk ve dürtüsel davranmak yer almaktadır. Fakat bunlar haricinde Nevra isminin anlamları oldukça olumlu şekillerle yorumlanmaktadır. Nevra ismi araştırılırken o isme sahip olan ünlülerin ve dikkat çektiği görülmektedir.İsmin yaygınlaşmasını ve kullanılabilir bir hale gelmesinde etkili olan ünlüler kategorisinde bakıldığında Nevra ismindeki ünlüler içerisinde öncelikle Nevra Serezli göze çarpmaktadır. Daha sonrasında bakıldığında Nevra ismine sahip olan farklı bir ünlü şahsiyete rastlanmasa da ünlü bir dijital platform dizisi olan aŞhsiyet aldı dizisi içerisinde Cansu Dere’nin canlandırdığı karakterin isminin Nevra olduğu görülmektedir. Bu dizinin de ismin kabullenilmesi durumunda büyük bir etkisi olduğu görülmektedir.Nevra ismi ile ilgili araştırma yapılırken dikkat edilen bir diğer nokta da Nevra isminin harf analizi olmaktadır. Bu isim içerisinde yer alan N harfi hassasiyeti ve geçmişle mücadele etmeyi, e harfi mücadeleci ruh haline sahip olmayı, v harfi uysallığı, r harfi tereddüdü, a harfi ise atılganlığı ve enerjikliği temsil etmektedir. Nevra isminin genel değerlendirmesi gerçekleştirildiğinde harf ve anlam bakımından da oldukça güzel anlamlara denk geldiği görülmektedir.

Nevra ismi ile ilgili merak edilen bir diğer nokta da bu ismin uğurlu rengi olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin uğurlu rengi kırmızı olarak belirlenmiştir. Kırmızı renginin duygusal anlamda coşkunluk ve yüksek duyguları ifade ettiği görülmektedir. Aynı zamanda aşkın ve sevginin rengi olan bu rengin uğurlu renk olması halinde kişilere hem de dolu bir kalp verdiği de görülmektedir. Bu durumda da Nevra isminin de uğurlu renginin özelliklerinden etkilendiği görülmektedir. Bu isme sahip olan kişiler kırmızı renginin özelliklerini taşımaktadır.

nevra-isminin-anlami-38558
Nevra İsminin Anlamı

Nevra isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yaz, Kış Yaprağını Dökmeyen, İnce Uzun Bir Ağaç, Selbi, Selvi, Uzun Boylu Ve Güzel Kadın
  • 2 – Işıklı, Parlak, Çiçek Manasına Da Gelir.
  • 3 – Işıklı Olma, Parlaklık.
  • 4 – Çiçek, Özellikle Beyaz Çiçek.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: nevra:
Kuran ‘da geçmiyor.

Nevra ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nevra ismini kullanan 3.023 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nevra ismini kullanan 663 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nevra ismini kullanan 194 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nevra ismini kullanan 152 kişi bulunmaktadır.

Nevra isminin Türkiye sıralaması

Nevra en çok kullanılan 1840. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 842. isimdir.

Nevra ismini kullananların sayısı, son bir yılda 131 kişi artmıştır.

Nevra isminin Harf Analizi

Kişiye Nevra ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Nevra İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nevra ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nevra isminin anlamını gözden geçirin!

Nevra İsminin Numerolojisi

Nevra isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
E: altı
V: yirmi yedi
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 72

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap