Nesir İsminin Anlamı

Nesir İsminin Anlamı Nedir?

Nesir İsminin Anlamı Nesir isminin anlamı yardım anlamında ifade edilir. Nesir isminin anlamı kelime olarak edebiyatta düz yazı olarak bilinmektedir. Köken olarak Farsça ve Arapça olarak bilinen kelime nesir isim olarak da doğan bebeğe konulabilir. Erkek ismi olarak kullanılan Nesir edebiyatta sade ve süslü Nesir yazısı eserleri vardır. Nesir isminin TDK’deki anlamı  düzyazı olarak geçer.

Nesir İsminin Analizi

Nesir ismi hem kadınlar hem de erkeklere konulabilecek isimlerden biridir. Sıcakkanlı oldukları ve ağzı güzel laf yapmaları ile bilinen Nesir isminin anlamı genel Türkçe lügatinde manzum olmayan düz yazı olarak bilinir. Romantik ve duygusal yapıda oldukları söylenen nesir isimli kişiler manevi hususlara daha çok önem veren maddiyata önem vermeyen kişiliğe sahiptirler. Eleştiri sevmeyen yapıda olan Nesrin ismini taşıyan kişiler rahatlığa önem verirler. Bu ismin olumlu yönleri arasında iyi huylu yumuşak başlı olmaları hassas yapıda olmaları, hayal güçleri yüksek ve yalnızlığı seven bir karaktere sahiptir. Ayrıca empati duyguları olan uyum sağlayan karakterleri olduğundan sevilen huylu kişiliktedirler. Nesir isminin anlamı açsından Nesir isminin karakter analizi incelendiğinde olumsuz yönlerinden biri ani kararlar almaya müsait, sabit fikirli olan kişiliğe sahiptirler. .

Nesir İsminin Kişilik Analizi

İsmin anlamına göre kişilik analizi de nesir isminin anlamı açısından özellikler gösterir. Oldukça enerjik ve neşeli olan nesir isminin kişilik analizi incelendiğinde Sanat ve müziğe değer veren, hayal güçleri güçlü olan ve korkusuz özellik gösteren Nesir isminin anlamı  doğuştan romantik ikili ilişkilere önem veren yapıda kişiliğe sahiptirler. Nesir isminin analizi sonucunda sevdiği ve değer verdiği insanlara karşı sevgileri oldukça içten ve samimidir.  

Nesir İsmi Caiz mi, Konulabilir mi?

İsim analizinde incelenen nesir isminin anlamı olarak merak edilen sorulardan biri de nesir ismi caiz mi sorusudur.? Bu isim sakıncalı olmamakla birlikte ismin anlamını bilerek koymanız daha doğru olur. Nesir isminin anlamı Arapça ve Farsça kelimeden gelmektedir. Edebiyat terimine kullanılan Nesir isminin anlamı kelime olarak uyak, ölçü tartı anlamında kullanılmaktadır. 

Nesir İsmine Benze İsimler

Nesir isminde 5 harf bulunmakta ve iki heceli bir isim olduğu görülmektedir. Buna göre ses uyumu ve cinsiyet açısından nesir isminin anlamı olarak benzer isimler şöyledir;

İsmin içinde geçen isme göre değerlendirilse Memmednesir ismi Nesir ismine benzer isimler arasında geçmektedir. İlk dört harfine göre nesir isminin anlamı niteliğine benzer isimler Nesimi, Nesip, Nesim, Nesiman, Nesil gibi isimlerden oluşur. 3 harfli ses uyumu olan Nesir ismine benzer uyumlu isimlerden Nesreddin, Nesrulla,Nesefi,Nesrullah gibi isimler bulunur. 3 sesli uyumunda olan Nesir benzeri isimler ise, Abdülbasir, Yasir, İksir, Tahsirr, Basir gibi isimlerdir.  İlk ses ve  son iki harf ses uyumuna göre de Nezir, Nevadir ve Neyyir isimleri bulunur. Son ses uyumu olan isimler ise, Nazir, Nazır, Nezer,Nadir, Nezer gibi isimler görülmektedir.


Nesir ismine Benzer Kız İsimleri 

İksir, Nesibe, Nemir, Nesrin, Nesli, Nehir, Nemir, Neslişah, Neslihan, Neyir bilinen kız isimleridir.

nesir-isminin-anlami-91417
Nesir İsminin Anlamı

Nesir İsmine Sahip Olan Ünlüler

Nesir ismi Türkiye’de kullanılan isimlerden biri olarak nesir ismine sahip toplam 7322 kişi bu isme sahiptir. Erkek isimlerinde ise Nesir ismini kullanan 3684 kişi bulunmaktadır. Son 3 yılda bu ismi kullanan 3 kişi artmış gözükmektedir. Nesir ismine sahip olan ünlüler  olmasa da Nesir isminin anlamı açısından bilinmesinde ve ismin konusunda tercih yapacaksanız ona göre koymanızda yarar vardır. İsim kız ve erkeklere oldukça uygun olarak yakışan isimlerden biridir. Sevdiğiniz ve beğendiğiniz isimleri koyarken ister kuranda isterseniz normalde anlamlarının özelliklerini bilerek koymaları yararlı olur.

Nesir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yardım.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nesir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nesir ismini kullanan 51 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nesir ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nesir ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nesir ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Nesir isminin Türkiye sıralaması

Nesir en çok kullanılan 7322. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3684. isimdir.

Nesir ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3 kişi artmıştır.

Nesir isminin Harf Analizi

Kişiye Nesir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Nesir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nesir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nesir isminin anlamını gözden geçirin!

Nesir İsminin Numerolojisi

Nesir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
E: altı
S: yirmi iki
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap