Neşe İsminin Anlamı

nese-isminin-anlami-38772

Neşe İsminin Anlamı Nedir?

Anne ve babaların en büyük hayalidir çocuk sahibi olmak; ona çok iyi bir gelecek hazırlamak, kelime olarak en önemlisi de anlam olarak güzel isim vermek aileler için son derece önemlidir. Anne ve baba adayları birçok isim arasından seçim yaparak araştırmakta ve bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Neşe ismi de aileler tarafından araştırılan isimler arasında yer almaktadır. Aileler Neşe isminin anlamı, ismin analizi ve ismin caiz olup olmadığı gibi bilgilere ulaşmak istemektedirler.

Neşe ismi ülkemizde en çok kullanılan isimler arasında yer almaktadır. Neşe isminin anlamı sevinç, gönül ferahlığı, mutluluk, rahatlık ve huzur şeklindedir.

Neşe ismi Arapça kökenli isimler arasında yer almakta ve kız çocuklarına verilmektedir. İsim dört harflidir. İsmin rengi ise pembedir. Neşe isminin nitelikleri arasında çalışkan, çağdaş, misafirperver şeklindedir. Neşe isminin TDK’deki anlamı ise sevinç, şatafat, hafif sarhoşluk ve çakırkeyf şeklindedir.

Neşe isminin anlamı çerçevesinde gerçekleştirilen araştırmalarda ismin en belirgin özelliği olarak planlı olması öne çıkmaktadır. Düzenli ve titiz bir insandır. Adımlarını düşünerek atar ve sağlam bir şekilde hareket etmeyi seçer. Plansız hareket etmekten hoşlanmaz.

Anne ve baba adayları Neşe ismi caiz mi? Sorusuna da cevap aramaktadırlar. Neşe ismi Kur-an’da geçmemektedir. Ancak bu durum ismin çocuklara verilmesi önünde engel oluşturmamaktadır. İsmin kelime olarak güzel olmasının yanı sıra ismin anlamının da güzel olması İslam dini açısından önemlidir.

Ebeveynler tarafından Neşe isminin analizi de oldukça büyük önem taşımaktadır. İsmin analizi içerisinde harf analizi ve sayısal analiz yer almaktadır. Ayrıca ismin kişilik analizi de yapılmaktadır.

Neşe isminin harf analizi ile kişinin karakteristik özellikleri hakkında bilgi alınılmaya çalışılmaktadır. Neşe isminin sayısal analizi ile de kişisel ve profesyonel gelişim hakkında bilgi alınmaya çalışılır. Neşe isminin sayısal analizi yapıldığında numerolojik değer 52 olarak bulunmaktadır. Sayısal analiz yapılırken soy isim de kullanılmalıdır. Neşe isminin anlamı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Neşe isminin harf analizi şu şekildedir.

  • N harfi; Oldukça yeteneklidir. Yeteneklerini kullanmaktan çekinmez. Sağduyuludur. Hisleri gelişmiştir.
  • E harfi; Oldukça karışık bir iç dünyası vardır. Farklı duyguları aynı anda yaşayabilir.
  • Ş harfi; Hayal gücü son derece gelişmiştir. Aşırıya kaçmaktan çekinmez. Oldukça üretkendir ve güçlü bir karakterdir.
  • E harfi; Oldukça karışık bir iç dünyası vardır. Farklı duyguları aynı anda yaşayabilir.

Neşe isminin kişilik analizi yapıldığında yenilikçi ve kendine has özellikleri olan eğlenceli ve özgürlüğü seven bir karakter ile karşılaşılmaktadır. Hayatı yaşamayı arkadaşları ile eğlenmeyi çok severler. Monotonluk onlara göre değildir. Oldukça hareketli ve aktiftirler. Sevecen sempatik ve çılgındırlar. Girdikleri ortamlarda dikkat çekmeyi başarırlar. İkili ilişkileri gelişmiştir. Ailesi ve sevdikleri onun için son derece önemlidir. Ayrıca sanatsal yönleri de bulunmakta ve yazmayı çok sevmektedirler.

Anne ve baba adayları Neşe isminin anlamı ile ilgili araştırmalarında Neşe ismine sahip kişilerin avantajları hakkında da araştırmada bulunmaktadırlar. Neşe ismine sahip olan kişilerin avantajları arasında üretken olmaları, sağduyu olmaları ve duygusal olmaları yer almaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin dezavantajları ise inatçı olmaları ve hayalperest olmalarıdır.

Ebeveynler Neşe ismine benzer isimler ile de karşılaşmaktadırlar. Bu isimler Neşet, Neşat, Neşecan, Reşat, İrşat, Neşenur ve Neşegül şeklindedir.

Neşe ismine sahip ünlüler hakkında da aileler birçok araştırmada bulunmaktadır. Neşe ismine sahip olan ünlüler şu şekildedir;

Neşe Karaböcek; asıl adı Neşecan Göktürk’tür. Arabeskin anası olarak da bilinmektedir. Sayısız ödülü bulunmaktadır. Türk ses sanatçısı ve sinema oyuncusudur.

Neşe Erberk; ünlü manken ve ajans sahibidir.

Anne ve baba adayları Neşe isminin anlamı ile alakalı yapmış oldukları araştırma neticesinde çocuklarına bu ismin verilmesine karar vermektedir. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri bu isimle ona hayatı boyunca taşıyacakları güzel bir isim vermiş olacaklardır.

Neşe isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gelin İçin Hazırlanan Her Türlü Eşya, Çeyiz, Sepi, Dğünde Geline Verilen Armağan
  • 2 – Sevinç, Gönül Ferahlığı.
  • 3 – Sevinç, mutluluk
  • 4 – Dilemek, dileme
  • 5 – Neşe keyif, sevinç. Az sarhoşluk, çakırkeyif

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Neşe ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Neşe ismini kullanan 46.765 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Neşe ismini kullanan 11.051 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Neşe ismini kullanan 3.101 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Neşe ismini kullanan 3.446 kişi bulunmaktadır.

Neşe isminin Türkiye sıralaması

Neşe en çok kullanılan 370. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 194. isimdir.

Neşe ismini kullananların sayısı, son bir yılda 123 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Neşe isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Neşe isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Neşe isminin Harf Analizi

Kişiye Neşe ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Neşe İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Neşe ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Neşe isminin anlamını gözden geçirin!

Neşe İsminin Numerolojisi

Neşe isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
E: altı
Ş: yirmi üç
E: altı
TOPLAM: 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap