Nasır İsminin Anlamı

Nasır İsmi

Nasır İsminin Anlamı Anne ve babalar isim konusunda çocukları için en iyi seçenekleri ele alırlar. Bazı anne ve babalar bu ismin çok farklı ve daha önce duyulmamış olmasını isteyebilir. Nasır ismi de bu gibi farklı isimlerden bir tanesidir. İsim duyuldukça da Nasır isminin anlamı nedir sorusu sıklıkla sorulur. Nasır ismi; bir konu ve bir olay hakkında yardımcı olan yardım eden kişiler için kullanılan bir kelimedir. Yıllar geçtikçe bu kelime bir isim olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple bu ismi tercih edecek anne ve babaların da ismin tüm özelliklerini ve niteliklerini bilmesi gerekir. Anlam olarak farklı ve söyleyiş açısından oldukça kolay Nasır ismi; Nasip, Nazım, Asır gibi isimler ile söyleyiş olarak benzerlik gösteriyor.

Nasır ismi ile ilgili öğrenilmek istenen detaylar ele alındıktan sonra ise bu isim için çok farklı sorular gündeme gelmeye başlıyor. Bunlardan en önemlisi de Nasır ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu olarak biliniyor. Bilinene göre Nasır ismi kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim içerisinde geçirilen bir isim. Bu isim Nasip ismi ile de benzerlik gösteriyor ve çoğu zaman karıştırılabiliyor. Kuran içerisinde de geçen bu ismin kız ya da erkek çocuklarına verilmesi caiz olarak görülüyor. Çünkü bu isim hiçbir kötü çağrışım yapmıyor ve anlam açısından da kötü bir unsur barındırmıyor. Bu sebeple aileler bu ismi rahatlıkla çocuklarına verebiliyor. 

Nasır İsminin Anlamı
Nasır İsminin Anlamı

Nasır ismi araştırılırken çok detaylı bilgilere erişim sağlanamayabiliyor. Nasır isminin anlamı kadar kökeni de merak ediliyor. Bu konuda yapılan araştırmalar neticesinde Nasır isminin Arapçaya ait bir isim olduğu kanısına varılmıştır. Hem söyleniş hem de yazılış olarak oldukça kolay bu isim kız çocukları için de erkek çocukları için de kullanıma uygundur. Kullanımına çok sık rastlanmayan bu isim içerisinde yer alan harfler diğer dillerde de kolaylıkla telaffuz edilen harfler arasında bulunuyor. İsmin kısa ve net olması kullanımında büyük bir kolaylık sağlıyor. Tek başına da farklı bir ismin yanında da rahatlıkla kullanılabilen isimler arasında bulunan Nasır ismi farklı isim arayışında olan aileler için ideal bir seçenek…

Nasır ismine sahip kişi sayısı şuan için bilinmiyor. Çünkü bu isim çok az kişi tarafından bilinip kullanılıyor. Bu sebeple aileler tarafından merak edilen Nasır ismine sahip olan ünlüler hakkında da çok detaylı bir araştırma gerçekleştirilemiyor. Ancak anlamıyla, okunuşuyla, yazılışıyla çok farklı olan Nasır ismi, duyanların ilgisini ilk andan itibaren çekebilen bir isim oluyor. İsim ile ilgili çok fazla detaylı bilgiler bulmak zor olsa da anlamı ve kökeni net bir şekilde biliniyor. Bu ismi şuan için kullananların sayısı bilinmediğinden ülkemizin hangi bölgesinde yoğunlukta oldukları da bilinemiyor. Ancak Nasır ismi unisex isimler arasında en dikkat çeken seçenekler arasında bulunuyor. 

Nasır isminin analizi yapılırken ismin kısalığı, ismin enerjisi, içerisinde yer alan harf yoğunluğu ve harf dağılımı dikkate alınıyor. Nasır isminde yer alan N harfi çapraz dengeyi, A harfi liderliği, S harfi düzeni ve ilişkileri, I harfi yalnızlığı, R harfi ise zor zamanları kolay atlatabilmeyi temsil ediyor. Bu isim analizi harflerin yapısına ve enerjilerine göre gerçekleştiriliyor. Bir kişi için doğrudan bir karar vermeye yeterli olmadığı biliniyor. Ancak yine de bir ismin bir kişiye ne denli etki ettiği de göz ardı edilemiyor. Çünkü isim bir kişinin ömür boyu taşıyacağı kimliğini oluşturuyor. Bu sebeple isim analizleri yapılıyor. 

Nasır isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.a) isimlerinden biri.
  • 2 – Yardımcı, yardım eden (muin). “Abd” takısı alarak kullanılırsa daha iyi olur. Abdünnasır

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: na:sır
Kuran ‘da geçiyor.

Nasır ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nasır ismini kullanan 3.113 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nasır ismini kullanan 427 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nasır ismini kullanan 86 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nasır ismini kullanan 93 kişi bulunmaktadır.

Nasır isminin Türkiye sıralaması

Nasır en çok kullanılan 1817. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 871. isimdir.

Nasır ismini kullananların sayısı, son bir yılda 48 kişi artmıştır.

Nasır isminin Harf Analizi

Kişiye Nasır ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Nasır İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nasır ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nasır isminin anlamını gözden geçirin!

Nasır İsminin Numerolojisi

Nasır isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
A: bir
S: yirmi iki
I: on bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 72

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap