Nargile İsminin Anlamı

nargile-isminin-anlami-82221

Nargile İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Nargile isminin anlamı nedir? Ve Nargile ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Nargile isminin bir adet anlamı vardır. Nargile ismi nar tanesi anlamına gelir.

Nargile ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir.  Nargile ismi Farsça kökenli olup,  Nargile isminin TDK’deki anlamı ise; tömbeki denilen tütünün içilmesini sağlayan araç olarak yer alır.

Nargile ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 69 kız bebeğe konulmuştur. Kız bebeklere konulan isimler arasında Nargile ismi Türkiye’de 6770 . sıradadır.  Nargile isminin bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde hiç artış göstermemiştir.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Nargile isminin kişilik analizi ise; temizliğe ve düzene çok fazla önem veren kişilerdir. Bir işe başlarken mutlaka plan yapıp ondan sonra başlamayı tercih ederler. Sorumluluk almaktan kaçınmazlar ve aldıkları sorumlulukları hakkıyla yerine getirirler. İkili ilişkilerinde kendileri gibi düzenli ve titiz kişiler olsun isterler. Çok saygılı ve merhametli olurlar. Bu yüzden herhangi bir saygısızlığa ya da merhametsizliğe tahammülleri yoktur. Çok çalışkan ve azimlidirler.

Nargile isminin kader sayısı 4’tür. Kader sayısının 4 olmasının anlamı ise; işkolik insanları temsil eder. Hayatlarında iş her zaman ön planda olur. Zamanlarını boşa geçirmeyi sevmezler bu yüzden hep bir işle uğraşmayı tercih ederler. İkili ilişkilerinde adım adım ilerlerler, acele etmek istemezler. Soğukkanlı yapıları vardır.

Nargile isminin olumlu yönleri; planlı yapıları vardır. Merhametli ve saygılı olurlar. Fazla ilgiden hoşlanmazlar. Doğal davranışları sever, tutumludur ve pratik hareket eder. Yalnız kalmaktan sıkılmaz, sözüne güvenilir ve mantıklı hareket eder. Yönetici vasfı vardır.

Nargile isminin olumsuz yönleri ise; bağlanmaktan çekinir, risk alır, olayları abartıcı yönü bulunur ve olaylara çok çabuk inanır.

Nargile ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; belirgin yüz hattı, uzun boylu, ince ve kemikli ellere, ayaklara sahip olurlar.

Nargile isminin numerolojisi ise; N: on yedi, A: bir, R: yirmi bir, G: sekiz, İ: on iki, L: on beş, E: altı şeklindedir. Toplamı ise 80’dir.  

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır.  Nargile isminin harf analizi; N: sağduyulu, A: enerjik yapılı, R: tereddüt eden, G: inatçı yapı, İ: hassas ve duygusal, L: sanatsal, E: sıkıntılarıyla mücadeleci yapı şeklinde yorumlanabilir. 

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür.  Nargile ismine benzer isimler erkek bebekler için; Narter ve Nuhayle isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Nare ve Cemile isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir. Nargile ismi caiz mi? Sorusuna Nargile isminin bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Nargile ismine sahip olan ünlüler bulunmaz. Dizi veya film karakteri de yer almaz.

Nargile isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Nar Tanesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nargile ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nargile ismini kullanan 69 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nargile ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nargile ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nargile ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.

Nargile isminin Türkiye sıralaması

Nargile en çok kullanılan 6770. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2871. isimdir.

Nargile isminin Harf Analizi

Kişiye Nargile ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Nargile İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nargile ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nargile isminin anlamını gözden geçirin!

Nargile İsminin Numerolojisi

Nargile isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
A: bir
R: yirmi bir
G: sekiz
İ: on iki
L: on beş
E: altı
TOPLAM: 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap