Narenciyelerle Doğal Deterjan Nasıl Yapılır?

narenciyelerle-dogal-deterjan-nasil-yapilir-57211

Kötü kokan temizlik ürünlerini kullanmak ya da aşırı asitli temizlik ürünlerini kullanmak istemiyorsanız alternatif olan organik Bir deterjan üretmeniz gerekir..

Kötü kokan temizlik ürünlerini kullanmak ya da aşırı asitli temizlik ürünlerini kullanmak istemiyorsanız alternatif olan organik Bir deterjan üretmeniz gerekir. Çok güçlü yağ ve kir sökücü özelliklere sahip kimyasallar zararlı olduğundan dolayı ülkemizde çok kullanılması doğru bulunmuyor. Narenciye ile kendi deterjanınızı yapabilirsiniz.

Narenciye Deterjan nasıl yapılır?

Malzemeler

Portakal kabuğu
Limon Kabuğu
Greyfurt kabuğu
Elma sirkesi
3 bardak su
Karışım yapacağınız bir cam kavanoz

Hazırlanışı;

Bütün meyveler 31 kısımlarındaki meyve bölümünden ayrılarak kabukları kullanılmak üzere ayrılır. Daha sonrasında kabuklar doğrama tahtası üzerinde iri parçalar oluşturacak şekilde doğranır. Karıştırma yapacağınız kabın içerisine sirke eklenir. Ülkemizi mutfakta temizlemeyi düşünüyorsanız Eğer deterjan için Üzüm sirkesi olarak da kullanabilirsiniz. Üzüm sirkesi çok daha güçlü bir Yağ sökücü olduğundan dolayı mutfak ve lekelerinde daha iyi olacaktır.

Parke yapacağım gibi hassas bölgelerini temizliğinde elma sirkesi kullanabilirsiniz hem daha güzel bir kokuya sahip olmasının da sağlar.

Sirkenizin üzerinde daha önceden doğramış olduğunuz meyve kabuklarını ilave edersiniz. Karışımın içerisindeki kapağın kapağını kapattıktan sonra karanlık bir yerde İki hafta bekletirsiniz. İki hafta sonra kavanozun içerisindeki kabukları çıkarttıktan sonra limonataya benzeyecek değişik renkli bir karışım ortaya çıkar. Karışımın üzerine üç su bardağı su ekledikten sonra deterjan elde etmiş olursunuz.

Elde ettiğiniz karışımı Banyo Mutfak parke ve mutfakta oluşmuş ağır yağ lekeleri için son derece kullanışlı bir temizleyici olmaktadır. Deterjanı isterseniz kavanoz içerisinde ya da ayar aparatı nasıl bulunuyorsa püskürtme şişesi içerisinde de kullanabilirsiniz.

Bu organik deterjanı temizlik yapacağınız alanlara doğrudan sürerek kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Elinize aldığınız Bir bez yardımıyla bağlamayla temizlik işlemini gerçekleştirmeniz çok basit bir hale gelir.

Birkaç kez bombalama gerçekleştirdikten sonra nemli bir bez yardımıyla bu bölgeyi temizleyebilirsiniz. Kulağı delik bezim aşırı ıslak olmadığından emin olun. Başı ıslak olursa deterjan etkisini kaybedecektir.

Kullandığınız bu deterjanın kokusu son derece ferahlatıcı olacağından dolayı temizliğinizin yanında hoş da bir koku odayı kaplar. Tek başına sirke ile yapacağınız Temizlikte hoşlanmıyorsanız bu meyvelerin karışımından ortaya çıkan doğal deterjan sizlerin koku probleminde çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap